Peklo / Ohlasy / Devils byli výborní v přesilovce, na 2 body proti Rangers to však nestačilo

Devils byli výborní v přesilovce, na 2 body proti Rangers to však nestačilo

Devils ztratili dvou gólové vedení, proto jsou pochopitelně jejich tři přesilovkové góly trochu ve stínu konečné prohry 3:4 v prodloužení.

Jersey měli za prvních pět zápasů sezóny pouze tři úspěšné přesilovky z 18ti. Proti Rangers však proměnili z pěti hned tři.

,,Dali jsme tři přesilovkové góly,” řekl Jágr, který rovněž asistovat na gól Henriquea. ,,Takže to pro nás bylo dnes i hodně šťastné.”

Damien Brunner, který hrál jeho teprve druhý zápas v sezoně, měl gólovou přihrávku na první i třetí gól.

,,Odvedl skvělou práci,” nechal se slyšet DeBoer. ,,Přišel a dodal mužstvu energii, pomohl našim přesilovkám.”

Ve hře 5 na 5 hrál Brunner většinu času ve čtvrté lajně spolu s Jordinem Tootoo a Stephenem Giontou. Mimo to se párkrát objevil i v lajně s Cammalerrim a Eliášem. Hlavním důvodem, proč byl v sestavě, byli přesilové hry, ve kterých rozhodně pomohl.

,,To je přesně on, je velmi zručný útočný hráč, když mu dáte možnost hrát, ukáže mnoho ofensivních parád.” Prohlásil Jágr.

***

Cammalleri měl několik důvodu proč být nespokojený ve třetí části utkání. První bylo jeho nešťastné vyloučení za zdržování hry, další při jeho střele po přihrávce Martina Havláta, kdy trefil pouze břevno. Pokud by mířil o kousek níž bylo by nejspíše za stavu 3:2 rozhodnuto. Ani ne o minutu později vstřelil vyrovnávací gól Rick Nash.

,,Asi to trefilo břevno, myslel jsem si, že je to gól, ale samozřejmě nebyl”. Řekl zklamaný Cammalleri. ,,Také si myslím, že jsme hráli velmi dobře s pukem a ztěžovali jsme jim práci s pukem v jejich obranném pásmu, to je práce, ve které bychom měli v dalších zápasech pokračovat.”

***

V jeho prvním letošním zápase za Devils odehrál Adam Larsson 19 střídání s časem na ledě 12:30. Larssonův parťák v obraně, John Merrill, který měl druhý nejmenší čas na ledě (z obránců), odehrál 19 minut a 11 sekund.

,,Myslím si, že nehrál špatně,” řekl DeBoer. ,,Pro mladého obránce je vždy složité začínat. Myslím si, že naše obranná hra 5 na 5 nebyla vůbec špatná. Sem tam jsme se objevili ve špatné pozici, ale jinak si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Povolili jsme jim pouze 25 střel.”

,,Naše práce s pukem ve třetí  třetině však pokulhávala. Musíme se naučit s pukem v našem obranném pásmu lépe zacházet. To je věc, na které budeme muset zapracovat.”

***

Cammalleri neskrýval nadšení z prvního derby proti Rangers, líbilo se mu proti nim hrát a také fanoušci byli podle něj úžasní.

DeBoer nehodlá z druhé prohry na domácí půdě dělat nějakou vědu.,, Ze dvou zápasů nebudu dělat žádné závěry, hráli jsme dobrá utkání jak proti Sharks, tak proti Rangers.”

,,Myslím si, že Cory byl dnes dobrý.Myslím si, že oba gólmani dnes chytali dobře.Dnes to ani tak nebylo o nich, jak o bojovnosti a upracovanosti.”

zdroj: Fire & Ice

zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin