Peklo / Preview / Dnes přijedou do Prudential Center Hvězdy z Dallasu, podaří se Ďáblům bodovat?

Dnes přijedou do Prudential Center Hvězdy z Dallasu, podaří se Ďáblům bodovat?

Devils narazí v noci z pátka na sobotu na Dallas, bude to první duel ze dvou během 48 hodin.

Devils umístili Tootooa na listinu zraněných, Havlát dnes nenastoupí.

Ďáblové umístili Jordina Tootooa na seznam zraněných hráčů dnes ráno. Pravděpodobně má naraženou levou nohu. Jak se tento hráč, eskymáckého původu zranil? V úterním zápase proti New Yorku Rangers Tootoo blokoval střelu Dana Girardiho. Tím, že byl odložen na tuto listinu, znamená, že si nezahraje nejméně 3 zápasy. Zmešká určitě utkání s Dallasem, Ottawou a Pittsburghem.

Lamoriello k tomuto kroku řekl: lékařský tým, který pracoval na zranění Jordina neodhalil žádnou zlomeninu.

Je to jen podlitina, řekl GM Lamoriello. “Teď hrajeme zápasy “day to day” (dva během 48 hodin), ale Jordin bude chvíli chybět.”

“Marty” Havlát bude také chybět v dnešním zápase. Netrénoval s námi poslední dva dny. Martin měl nějaké problémy s řeznými ranami na horním rtu a nose při dýchání v zátěži. Lamoriello k tomuto tématu nechtěl poskytovat další informace. Proto je otázkou, zdali nastoupí v sobotu s Ottawou.

Devils tak nemají pro dnešek 13. útočníka, což může být problém, pokud by se zranil někdo další.

Pro Ďábly to znamená, že Josefson a T.Ruutuu v dnešním zápase nastoupí. Pro Josefsona to bude debut, protože prvních šest duelů zmeškal kvůli zdravotním problémům.

Jak už jsem zmiňoval v reportáži po úterním zápase v derby o řeku Hudson s Jezdci, páteční trénink Ďáblům odpadá. Přesto se na ledě ráno objevili tři hráči. Byl to náhradní brankář Clemmensen, mladý bek Adam Larsson a útočník Scott Gomez, v současné době bojující o sestavu.

Lamoriello na tento stav odpověděl, že Gomez zůstává nepodepsaný (jeho smlouva s Devils o kterou bojuje), a v tomto stavu se nic nezměnilo. Larsson, který hrál v úterý, vypadá, že bude nahrazen v sestavě Ericem Gelinasem, který naopak v úterý chyběl kvůli zranění.

zdroj: fireandice.northjersey.com, Tom Gulitti

Jedná se o volný překlad a úpravy autora.

Čtěte také

Zápas číslo dvě je tady! Dnes od 21:00

Ďáblové dnes odehrají druhý zápas 1. kola play off a to pro Evropu ve velmi atraktivní čas – začínáme totiž již ve 21:00! První zápas nedopadl podle představ Ďáblů. Vyzdvihnout se z minulého zápasu ale určitě patří návrat Devils do utkání. Ti za stavu 3:0 pro domácí nesložili zbraně a dokázali se dotáhnout na rozdíl …

Ďáble, co na to říkáš...?