Peklo / Preview / Diablov čaká zápas v hlavnom meste Kanady

Diablov čaká zápas v hlavnom meste Kanady

New Jersey prehrali svoj piatkový zápas proti Dallasu Stars 3:2 a pripísali si ďalšiu prehru po nájazdoch. Z domáceho prostredia sa sťahujú do kanadského Ontária, kde na nich čaká tím z hlavného mesta – Ottawa Senators.

Minulú sezónu sa tieto dva tímy z Východnej konferencie stretli dovedna 3krát, dva zápasy sa hrali na ľade Canadian Tire Centre, jeden v Prudential Center. Oba tímy dokázali na svojom ľade zvíťaziť pomerom 5:2, tretí zápas došiel až do samostatných nájazdov, v ktorých vyhrali Senators. V týchto stretnutiach si 6 hráči Diablov pripísali 2 kanadské body (11,12,17,19,22,26), čo je maximum na hráča. V bránke sa objavili obaja brankári, Marty Brodeur bol pri oboch zápasoch s výsledkom 5:2, Cory Schneider pri nájazdoch.

Hráčom Devils sa podaril vynikajúci štart do sezóny, keď vyhrali 3 úvodné zápasy ročníka a svojou hrou tešili vedenie aj fanúšikov klubu. Avšak, v ostatných 4 zápasoch si pripísali iba 2 body, čo ich radí na 4. miesto Metropolitnej divízie.  Spolu s Diablami majú ďalšie 3 tímy rovnaký počet bodov v divízii (Capitals, Blue Jackets, Rangers), Capitals však majú o zápas menej. Zo 7 zápasov si teda spolu odniesli 8 bodov.

 Senators vychádza začiatok sezóny nad očakávania – po prvom zápase mali na svojom konte 0 bodov, keď prehrali úvodný zápas proti Nashville Predators, ale následne vyhrali všetky 4 zápasy za sebou, majú formu a odchod Spezzu cez leto sa zatiaľ neukázal ako chyba. Výsledky ich radia na 4. miesto Atlantickej divízie.

V zostave Diablov by sa nemali udiať väčšie zmeny, tréner Peter DeBoer ešte nevie, či si tohtosezónny debut odchytá Scott Clemmensen ( v tejto sezóne odchytal iba tretinu v nevydarenom zápase proti Capitals), hrá sa s myšlienkou nastúpenia Coryho Schneidera v oboch day-to-day zápasoch. Obranné dvojice by mali zostať nezmenené, v útoku sa hráči budú spoliehať na strelcov Cammalleriho, Henriqueho, početné výhody a na svoju typickú hru. Senátori sa budú spoliehať na výkony Robina Lehnera v bránke, v obrane na kapitána Karlssona a útok budú ťahať hviezdy Turris, ktorý nahradil Spezzu na poste prvého centra, strelec Ryan, ale aj dobre hrajúci Legwand.

Zápas sa začína o 19:00 miestneho času, to znamená, že u nás to je o 1:00 v noci. Ak máte radi tipovanie, tak do komentárov ( na Facebooku ) si skúste tipnúť strelca prvého gólu Diablov.

Predpokladané zostavy:

Ottawa Senators

Lehner (Anderson) – Karlsson, Phillips, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Ryan. Zibanejad, Chiasson – Michalek, Smith, Neil – Hoffman, Legwand, Lazar

New Jersey Devils

Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Židlický, Salvador, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Cammalleri, Eliáš, Brunner – Clowe, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Gionta

Zranení hráči:

Ottawa Senators – Methot

New Jersey Devils – Havlát, Tootoo

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?