Peklo / New Jersey Devils / Devils byli prvním týmem, který se představil v Ottawě po místní tragické události

Devils byli prvním týmem, který se představil v Ottawě po místní tragické události

Ďáblové byli velmi šťastní že se jim dnes podařilo vyhrát. Díky dnešní výhře nad Ottawou Senators se jim podařilo přerušit nepříznivou sérii 4 proher v řadě (0-2-2).


       (Video z ceremoniálu před začátkem zápasu v Ottawě)

Devils věděli, že jsou součástí něčeho daleko většího  než jen dalšího zápasu.

Lidé z Ottawy – a Kanady obecně – se sešli tuto dnešní emotivní noc na stadiónu  v hlavním městě Ottawy. A to vše po teroristických útocích minulý týden.

Jaromír Jágr vsítil v nastavení vítězný gól a jistě tím i zklamal mnohé fanoušky, dnešní výsledek však nebyl tak důležitý. Hlavní cíl dnešního večera bylo uctít památku zesnulých kanadských vojáků Nathana Cirilloa a Patrice Vincenta, kteří byli zabiti tento týden.

Každý fanoušek při vstupu do haly obdržel malou kanadskou vlajku. Poté započal před-zápasový ceremoniál. Ceremoniál proběhl nejen v Ottawě, nýbrž i v Montrealu a Torontu.

Ale nejvíce byla média zaměřena právě na Ottawu.

,,Pro Kanadu to bylo dobré a možná i pro celý svět- ukázat, že stojíme při sobě ať se stane co se stane,” řekl Jágr.

Jágr si vzpomínal na hodně podobnou událost. Rok 2013 – Boston a teroristický útok na Bostonském maratonu. I v tento moment ukázali fanoušci stejnou pokoru a soudržnost.

Hráči Ďáblů a Senátorů stáli rameno u ramene kolem středového kruhu jako vyjádření cti padlým vojákům.

..Jakožto hokejový hráči máme mnoho respektu k lidem a i to je součástí hry,” řekl mladý obránce Damon Severson, který navštívil místo střelby při dnešním War Memorial dnes ráno. ,,Když se něco stane, jako tato nemilá událost tady v Ottawě, stát rameno k rameni s těmito lidmi opravdu ukazuje náš respekt. A jako hráči jakéhokoliv sportu, který se hraje pro lidi,lidi kteří pracují pro policii, armádu a tak podobně, to ukazuje, že si jejich práce opravdu vážíme.”

Fanoušci v Montrealu i Torontu společně zpívali hymnu.

,,Bylo to něco speciálního,” prohlásil Cory Schneider. ,,Popravdě jsme nevěděli co se bude dít dokud se to nestalo. Stoupnout si na přeskáčku jeden člen týmu vedle druhého ukazuje, že to co děláme je jen hra a je tu mnoho důležitějších věcí.Přesto doufám, že se nám podařilo lidi rozptýlit.”

Hráči cítili, že je to jejich práce, aby udělali něco, co by pomohlo lidem z Ottawy na chvíli zapomenout co se stalo minulý týden.

,,To je to co jim musíte ukázat,” řekl Jágr. ,,Ukázat jim, že ať se stane cokoliv, budeme stát při sobě.”

,,Minulý rok jsem byl velmi blízko teroristického útoku v Bostonu. Pamatuji si kolik lidí přišlo na zápas Red Sox. Jen kvůli tomu, aby na chvíli utekli od reality. Netuším, zdali to tu bylo to samé, navíc s tím, kolik lidí tu hokej miluje. Tudíž  doufám, že se nám to podařilo. Znova, je to jenom hra, ale doufám, že jsme pomohli.

zdroj: Fire & Ice Blog

zdroj obrázku: Devils.com

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?