Peklo / Reporty / Tučniaci doma deklasovali Diablov

Tučniaci doma deklasovali Diablov

V bránke Diablov sa opäť predstavil Cory Schneider, ktorého však vystriedal po druhej tretine Scott Clemmensen. Kvôli absencii Cammalleriho, Havláta a Tootooa sa do zostavy zaradil Reid Boucher. Hráči Devils tento zápas nezvládli, doplatili na časté vylúčenia a zo zápasu si odnášajú trpkú prehru 8:3.

Zápas odštartovali prvé formácie oboch mužstiev a hneď v úvode sa hostia radovali zo vstreleného gólu. 9 sekúnd po začatí hry sa v strednom pásme dostal k puku Jágr, prihral Zajacovi, ten posunul puk Zubrusovi – Zubrus vyslal presnú strelu do pravého horného rohu Fleuryho bránky – 0:1.

Po inkasovanom góle chceli domáci ihneď vyrovnať, prvá formácia zatlačila Diablov v obrane, no väčšiu šancu si nevypracovali. Po 5 minútach hry prišla nebezpečná strela od Dupuisa po vyhranom vhadzovaní, Schneider vychytal jeho strelecký pokus betónom.

Penguins nakoniec nemuseli na vyrovnávajúci gól čakať dlho – čas 7:17 – Cory Schneider urobil hrúbku pri rozohrávke za bránkou, k puku sa dostal Comeau a bez problémov poslal puk do odkrytej bránky – 1:1.

Po Martinovej strele bol opäť zmätok pred Schneiderovou bránkou, obrana nevedela, kde je puk, nakoniec ho cez všetky čiary poslal Severson.

Po faulovaní Zubrusa za bránkou Pens si Diabli zahrali prvú presilovú hru. Ponúknutú výhodu nevyužili, najbližšie ku gólu mal Marek Židlický, trafil však iba konštrukciu bránky.

V prvej tretine sa hra prelínala zo strany na stranu, darilo sa najmä formácii Zubrus-Zajac-Jágr, ktorá si vypracovala viacero nebezpečných šancí. Diabli ťažili z forčekingu, ale strácali puky kvôli zlej rozohrávke obrancov.

Strely: 9-8

Šialená tretina. Takto nazval komentátor zápasu druhú tretinu, keďže sa skóre menilo hneď šesťkrát. Diabli si na začiatku „šialenej“ tretiny zahrali oslabenie proti tímu s najlepšou presilovkou.  Pens si opäť vypracovali dobrú šancu, no Schneider bol opäť proti. Gól v tejto presilovke padol, ale do siete domácich. Josefson sa prezentoval výbornou prácou s hokejkou, vypichol puk obrancovi na modrej a rútil sa sám na Fleuryho. Josefson urobil kľučku doprava, poslal puk do siete a pripísal si prvý gól v sezóne – 1:2.

O niekoľko minút neskôr sa skóre menilo znovu – Andy Greene si zobral puk v obrannom pásme, prešiel až do útočného, kde prenechal puk Giontovi, ten vystrelil a z dorážky sa podarilo skórovať Ruutuovi – 1:3.

Dobrá nálada však nevydržala hráčom Devils dlho – na trestnej lavici sa ocitli hneď dvaja hráči New Jersey – Severson za faul na Malkina a Boucher, ktorý sa príliš ponáhľal do akcie a spôsobil tým veľa hráčov na ľadovej ploche.

Dvojnásobnú početnú výhodu domáci využili. Malkin sa rozhodol o strelu z prvej po prihrávke Hornqvista a trafil sa presne nad Schneiderove rameno – 2:3.

Domáci sa postarali o vyrovnanie po minúte a 14 sekundách. Despres poslal pas na Hornqvista po pravom krídle, ten zobral puk a prestrelil Schneidera – 3:3.

Netrvalo dlho a obrana Diablov opäť inkasovala. Craig Adams bol poslaný na trestnú lavicu, Diabli sa držali v pásme, no nevymysleli žiadnu lepšiu akciu. Po návrate na ľad sa Adams ocitol v samostatnom úniku, Merrill sa ho snažil hákovať, ale nedosiahol, a nedal Schneiderovi žiadnu šancu na chytenie – 4:3.

Pens sa v druhej tretine neuspokojili iba s jednogólovým náskokom a do konca tretiny chceli vyhrávať o 2 góly. To sa im podarilo. Na 5:3 zvyšoval kapitán Tučniakov Sidney Crosby, do listiny strelcov sa zapísal dorážkou.

Strely: 14-5

Tréner DeBoer sa rozhodol o zmenu na brankárskom poste – do bránky sa postavil na poslednú tretinu Clemmensen. Jeho čisté konto však netrvalo dlho. Na trestnú si šiel sadnúť kapitán Bryce Salvador za držanie, dopustil sa ho pri súboji so Sutterom. Presilovka sa domácim opäť podarila – gól strelil Pascal Dupuis po peknej prihrávke Downieho – 6:3.

Diabli sa dostali do ďalšieho oslabenia 5 na 3. Najprv bol vylúčený Ruutu a potom dostala opäť lavička trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Na 7:3 zvyšoval Downie, ktorý sa dostal k Sutterovej strele a z dorážky skóroval.

Ako posledný sa v zápase trafil kapitán domácich Sidney Crosby, pre ktorého to bola druhá trefa v zápase a siedma v sezóne – stanovil výsledok na konečných 8:3.

Strely: 10-6

Pittsburgh Penguins 8:3 New Jersey Devils

Góly: 8.Comeau (Dupuis), 29. Malkin (Hornqvist, Letang), 33. Hornqvist (Despres), 38. Adams (Sutter), 39. Crosby (Kunitz, Despres), 46. Dupuis (Downie, Maatta) 54. Downie (Comeau, Sutter) 57. Crosby – 1. Zubrus (Zajac, Jágr), 23. Josefson (Gionta), 26. Ruutu (Gionta, Greene)

Strely: 33-19