Peklo / Reporty / Sérii 18 proher v nájezdech ukončil Josefson, Devs vyhráli 2:1 SN

Sérii 18 proher v nájezdech ukončil Josefson, Devs vyhráli 2:1 SN

V noci ze čtvrtka na pátek čekalo české fanoušky zajímavé utkání v Prudential Center.

Devils narazili na Tryskáče z Winnipegu s Pavelcem v bráně a Frolíkem hrajícím v první útočné řadě. Poslední říjnový zápas pro oba celky, nebyl příliš výživný. Devs tlačili a Jets se bránili prakticky po celý zápas, jelikož drželi vedení 1:0 až do 57.minuty. V prodloužení se nerozhodlo a to ani z hokejky Jaromíra Jágra, který měl vítězství takříkajíc “na lopatě”, když v největší šanci zasáhla Pavelcova lapačka, Jaromír jen kroutil hlavou. Když nadešel čas nájezdů, ukázal se ve druhé sérii mladíček Josefson. Předvedl úchvatný blafák a poslal Devs do vedení v loterii jménem samostatné nájezdy. Jelikož Schneider si zbývající nájezdy Ladda a Littla pohlídal, mohli Ďáblové konečně jít slavit výhru na “prokleté” nájezdy.

1.třetina

Rozehrálo se, Devils se pustili do útočení…Pavelec pokryl kotouč, mířící na něj, pod lapačkou. V 1.minutě ještě stihl Ryan Clowe a Michael Ryder vyjet na zteč a zakombinovat, ale akce neměla dlouhého trvání. Jakoby ukázala obrázek utkání. Devs se tlačili, ale Jets skvělou obranou soupeři znepříjemňovali “život.” Ve druhé minutě střílel Zajac vedle zápěstím. ve 4. se neujala ani rána S. Gionty od levého mantinelu. Potom se na obou stranách zaskvěli brankáři, Schneider vychytal Frolíka a Pavelec na druhé straně kryl pokus Larssona. Jenže co Ďábel nechtěl, přišlo jako na zavolanou, Blake Wheeler si počkal na útočné modré, ujel bekům Devs a zakončil blafákem do forhendu. 0:1. Na to se nemohl dívat Damien Brunner a vypálil “golfem” bohužel jen do Pavelcova betonu. Poté přišla 1. přesilová hra Ďáblů. Ve 13. minutě šel na “lavici hanby” za držení útočník Tryskáčů Evander Kane za faul na Brunnera. Devs ihned zatlačili Jets hluboko ke své brance. Když na Patrika Eliáše “zívala” prázdná brána, nedokázal zvednout kotouč pod horní tyč a místo toho ho trefil do Pavelcovi lapačky. Dát teď gól, mohlo se utkání vyvíjet pro Ďábly příznivěji. Po skončení přesilovky hrozili Pavelcovi ještě Ruutu s Giontou, ale puk šel těsně nad. V 17. minutě přišla na českého brankáře Jets střela hned z buly. Opět kryl.

střely: 13:8

góly: 7. Wheeler ( Enström, Bogosian )

stav: 0:1

2.třetina

Zpočátku třetiny zahrozilo Schneiderovi duo Kane – Wheeler, ale Wheelerovi puk sjel do velkého úhlu, ze kterého nemohl zakončit. V dalším průběhu druhé třetiny Jets jen vyhazovali puky na zakázané uvolnění, jak byl tlak Ďáblů silný. Jenže přišel zbytečný faul Damiena Brunnera v útočném pásmu a Jets se přesilovka hodila náramně. Vysvobodila je ze sevření a neustálého tlaku. Když už to vypadalo na zvýšení stavu na 2:0, odražený kotouč od mantinelu před bránu, odklidil Andy Greene. Důležitá situace, po které už gól nepadl. Jak skončilo oslabení Devils, Jets poslali puk opět přes všechny čáry. Taktika Mauriceova týmu byla tedy každému jasná.

Od modré poté skvěle nahodil na Pavelce Merill, ale nevyzrál a Jágr se už k dorážce neprobojoval přes pozornou obranu hostů. Ojedinělý brejk hostů, Scheifele vystřelil zápěstím tak, že břevno jen zařinčelo. Na druhé straně byl čím dál víc vidět Jágr, toužil jako vždy rozhodnout. V tomto zápase Jágr the Master of overtime nerozhodl, i když k tomu příležitosti měl. Osud tomu tak nechtěl nejspíš. 2. třetina pokračovala ve stylu nezáživného hokeje na jednu bránu. Ofenzivní festival se rozhodně nekonal a tak se na twitteru honily černé scénaře.

Nato se ukázal dnes nejlepší hráč Jets – Blake Wheeler, ale puk do branky “neprocpal”. Střelou si vylámal zuby na posledním muži Devils – Schneiderovi.

Obrázek druhé třetiny jen potvrdili šance Zajaca a osy Zajac, Ryder, Severson, při které puk skončil po pěkné kombinaci jen za brankou.

stav: 0:1

střely: 20:18

3. třetina

Winnipeg dobře bránil a přistupoval k útočníkům Devs tak zodpovědně, že to vypadalo na konečné skóre 1:0 pro Jets.

Scheifele ,stíhaný Seversonem, v úniku srazil brankáře Shcneidera, nevylučovalo se. Kdo jiný než slavná 68 se pokoušela o zvrat. Obránci Winnipegu, ale všechny naděje fanoušků Devils zhatili. Pak musel Schneider dokonce předvést tygří skok po šanci Wheelera. Jágr, hlídaný, střežený a tak se naskytla možnost pro jiné, Reid Boucher staronový nováček v sestavě Ďáblů. V 51. minutě už už vypadal poletující kotouč, že zapadne za Pavelcova záda, jenže český olympionik vytasil zákrok z říše snů a šanci zlikvidoval. Arénou to jen zahučelo. O dvě minuty později byl donucen Merill vyhodit kotouč do bezpečí rukou v obranném pásmu, což je povoleno, a tak se pokračovalo pryč od branky Devils.

57. minuta a konečně je to tady! Kdo vydržel až do této doby, mohl se těšit na prodloužení a případné nájezdy, poněvadž Michael Ryder se proháčkoval obranou Jets, nabral kotouč a šoupnul ho Pavelcovi “pod víko.”

Pak Devs nadělali paseku v nervové soustavě svých fanoušků, jakoby jim to nestačilo za celý zápas. Clowe ztratil puk ve středním pásmu a Jets pokračovali v přečíslení 2 na 1. Naštěstí vše dopadlo dobře a šlo se do prodloužení.

stav: 1:1

střely: 27:22

góly: 7. Wheeler ( Enström, Bogosian ), Ryder ( Merill )

prodloužení:

Nastavený čas přinesl několik šancí na obou stranách, jelikož byla hra otevřenější než v základní hrací době. za zmínku stojí šance Jágra, kdy přebruslil beka Jets a směroval si to neohroženě na Pavelce, kolegu z reprezentace, provedl kličku do bekhendu, avšak Pavelec dnes chytal výjimečně dobře.

střely: 28:25

Nájezdy: Brunner – tyč, Josefson – gól, Eliáš – neproměnil

Wheeler – neproměnil ( ani nezakončil ), Ladd – neproměnil, Little – neproměnil

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Eliáš, Brunner – Boucher, Henrique, Ryder – Ruutu, Josefson, Gionta

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Bogosian, Stuart, Trouba, Postma, Clitsome – Kane, Scheifele, Wheeler – Ladd, Little, Frolík – Perreault, Lowry, Byfuglien – Galiardi, Slater, Thorburn

zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …