Peklo / Reporty / Devs dokázali otočiť nepriaznivý stav, Blue Jackets porazili 3:2

Devs dokázali otočiť nepriaznivý stav, Blue Jackets porazili 3:2

Hráči New Jersey sa opäť predstavili na domácom ľade, tentoraz proti tímu z Východnej konferencie – Columbusu Blue Jackets. V prvom novembrovom zápase sa nakoniec v Prudential Center radoval z výhry domáci tím, stretnutie vyhral 3:2 a pripísal si ďalšie 2 body do tabuľky. Týmto víťazstvom sa Diabli posunuli na 2. miesto Metropolitnej divízie s bilanciou 4-4-3.

Do akcie sa opäť dostal Cory Schneider, Eric Gelinas dnes bol len zdravý náhradník, miesto v zostave dostal Adam Larsson, v zostave sa neudiali žiadne výrazné zmeny.

Zápas začal Eliášovým vyhratým vhadzovaním proti Johansenovi. Netrvalo dlho, a diváci v Prudential Center videli prvý gól zápasu. V čase 1:06 sa do čierneho trafil Jack Skille – do prečíslenia 2 na 1 sa dostali Gibbons a Skille, Gibbons prihral presný puk na Skilleho hokejku a ten nemal problém usmerniť puk za Schneiderov chrbát – 0:1. Hostia potvrdili, že sú veľmi silní v úvode zápasov, boli aktívnejší, vytvárali si šance, no hráči Devils ďalší gól nepripustili. Ďalšia nebezpečná strela prišla 5 minút do konca tretiny, hostia hrali presilovku, Johansen prihral medzi kruhy Atkinsonovi, jeho strelecký pokus však skončil na Schneiderovi. 3 minúty pred koncom tretiny sa snažil Henrique s Eliášom o kombináciu pri bránke, no brániaci tím im nedovolil nebezpečne zakončiť. Tretina sa nakoniec skončila 1:0 pre hostí gólom z 2. minúty.

Strely: 11-8

Marek Židlický sa postaral o vyrovnanie po 5 minútach druhej tretiny. Michael Ryder prehral vhadzovanie po Forsbergovej ľavici, Severson však zachytil puk na modrej, prihral ho Ryderovi, ten ho posunul Židlickému a ten mal dostatok priestoru na prípravu strely ku bližšej tyčke – vyrovnané 1:1. New Jersey sa darilo v obrane, prvý strelecký pokus Modrokabátnikov v druhej časti bol v čase 9:49, keď pálil Savard – Schneider vyrazil strelu pravým betónom. Ale, v čase 12:03 sa hostia opäť ujali vedenia – na trestnú odišiel Zajac, Johnson prihral Folignovi za Greeneov chrbát a ten nemal problém poslať puk do bránky – 1:2 pre hostí. Bol to 15. gól, ktorý Diabli dostali v presilovej hre – toto číslo je najväčšie spomedzi všetkých tímov. Minútu pred koncom tretiny sa Foligno ocitol na zemi po súboji so Židlickým a nešťastne ho zasiahol puk vlastného spoluhráča – Foligno sa pobral do šatne.

Strely: 6-11

Vďaka Folignovmu gólu v druhej časti hry vstúpili hostia do tretej tretiny s jednogólovým náskokom. Prvá strela tretiny skončila vo Forsbergovej lapačke po Salvadorovej strele od modrej čiary. V dlhšom časovom úseku bola táto strela jedinou šancou oboch tímov, bolo to zapríčinené nepresnosťami, hra sa síce prelínala zo strany na stranu, no ani jeden z tímov nebol v útoku obzvlášť kreatívny. Hra sa neprerušovala, čas plynul a Diabli sa stále nevedeli udomácniť v útočnom pásme a niečo v ňom vymyslieť. Modrokabátnici si teda v prvej polovici tretiny strážili svoje tesné vedenie. V 9. minúte šiel na trestnú lavicu Cracknell za podrazenie na Salvadora a Diabli vycítili možnosť skórovať. Ponúknutú početnú výhodu nakoniec dokázali využiť. Jágr vyslal puk na bránku, pred Forsbergovou bránkou boli ihneď 4 hráči v červených dresoch na dorážku, puk sa dostal k Henriqueovi a ten ho poslal za bránkovú čiaru – vyrovnané 2:2.

Do útoku sa čoraz častejšie dostávala prvá formácia, ktorá mala niekoľko sľubných šancí na skórovanie. 9 minút pred koncom sa nakoniec dočkala – Jágr zaviezol puk do útočného pásma, ten sa dostal ku Larssonovi a domáci obranca strelou k pravej tyčke nedal Forsbergovi šancu – 3:2 pre domácich.

Minútu po gólovom zakončení Larssona sa do veľkej šance dostal Marek Židlický, ktorému prihrával Clowe, no trafil iba Forsbergovu hruď. Hostia si zahrali presilovú hru 4 na 3, no nedokázali nič vymyslieť. Do akcie sa vrátili Hartnell a Clowe, takže hostia dohrávali 5 na 4. Atkinson si s pukom typicky nakorčuľoval pred brankára, no jeho pokus ani následné dorážky sa nedostali za Schneiderov chrbát.

Na konci stretnutia hrali hostia vabank, Forsberg opustil bránku, ale skóre sa pri hre 6 proti 5 nemenilo ani na jednej strane, a tak si Diabli pripisujú ďalšie 2 body do tabuľky Metropolitnej divízie, kde sú zatiaľ na druhom mieste.

Strely: 12-15

Strely celkom: 29-34

New Jersey Devils 3:2 Columbus Blue Jackets

Góly: 25. Židický (Ryder, Severson), 49. Henrique (Jágr, Židlický), 51. Larsson (Salvador, Eliáš) – 2. Skille (Gibbons, Foligno), 33. Foligno (Johnson, Gibbons)

Zostavy

New Jersey Devils – Schneider (94,1%) – Židlický, Larsson, Greene, Merrill, Salvador, Severson – Clowe,Zajac,Jágr – Zubrus,Eliáš,Brunner – Boucher,Henrique,Ryder – Ruutu,Josefson,Gionta

Columbus Blue Jackets – Forsberg (89,7%) – Johnson, Erixon, Murray, Goloubef, Tyutin, Savard – Hartnell,Johansen,Atkinson – Foligno,Gibbons,Skille – Wennberg,Cracknell,Daňo – Collins,Chaput,Boll

3 hviezdy stretnutia:

3. Nick Filogno (1+1)

2. Marek Židlický (1+1)

1. Adam Larsson (1+0) – víťazný gól

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …