Peklo / Binghamton Devils / Farma nezvládla 2. třetinu a přenechala body Bridgeportu

Farma nezvládla 2. třetinu a přenechala body Bridgeportu

První listopadová noc přinesla 8. zápas Albany Devils v letošním ročníku AHL. Farma New Jersey chtěla navázat na skvělé výkony z předcházejících zápasu, to se ovšem příliš nepovedlo.

Albany Devils – Bridgeport Sound Tigers 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 11. Thompson (Timmins, Bernier) – 30. Stretch (Zolnierczyk, Ness), 36. Gillies (Ness), 38. Pulock (Reinhart), 58. Sivák (Quine)

Střely: 27:26

Návštěva: 2423 diváků

Hra v 1. části zápasu byla na obou stranách velice vyrovnaná. Šancí bylo k vidění před oběma svatyněmi přibližně stejně a Wedgewood s Poulinem své celky drželi. Stav na světelné tabuli se změnil až v 11. minutě, když se v samotném závěru početní výhody prosadil přesnou ranou Paul Thompson a připsal si 8. gól v sezóně. Na vyloučení vedli po úvodní periodě hráči Sound Tigers, neboť právě hosté se nechali vyloučit třikrát, zatímco mužstvo Albany pouze jednou. Za těsného vedení 1:0 skončila 1. dvacetiminutovka.

Druhá třetina byla z pohledu šancí také vyrovnaným úsekem hry, ale skóre tomuhle faktu vůbec neodpovídalo. V polovině zápasu poslal kotouč do odkryté Wedgewoodovy klece Stretch a vymazal tak vedení domácích Devils. Hráči Albany nebyli v koncovce úspěšní ani v následujících chvílích, ba naopak. Ďáblové se museli stahovat do obrany a zde nastávaly problémy, protože v 36. minutě dala defenziva příliš mnoho prostoru Coltonu Gillesovi, jenž vsítil svoji 1. branku v tomhle ročníku a Bridgeport poprvé v zápase vedl. Už tak rozhozené mužstvo Albany dorazil v přesilové hře 2 minuty před koncem dvacetiminutovky Pulock. Skóre sice mluvilo po 40 minutách ve prospěch hostů, avšak srovnaní nebylo nedosažitelným cílem.

Do poslední třetiny se vrhli hráči domácích Devils s vervou a hned na úvod měli pár pokusů, které mohly dojít do branky, jenže strážce Poulin byl proti. V závěrečné periodě bylo k vidění nejvíce střel, gólmani ovšem drželi své týmy nad vodou a díky maskovaným mužům byl tento duel zajímavý až do závěrečných minut. 3 minuty před koncem se rozhodl Rick Kowalsky pro odvolání Wedgewooda, aby mohli Ďáblové zkusit hru v 6 lidech. Tento tah se nakonec domácím nevyplatil, slovenský obránce Peter Sivák trefil bez obtíží prázdnou kasu a dal konečnou podobu výsledku. Albany tak letos poprvé před svými fanoušky padlo po prohře 1:4.

Pro hokejisty obou celků šlo o 3. vzájemné letošní měření sil. Z uplynulých 2 zápasů vytěžili Devils 3 body a Sound Tigers si připsali na konto o bod méně. V dnešním střetnutí byli hosté lepší, i když úvodních 20 minut nezvládli podle představ. Albany sice dnes nedokázalo zvítězit, přesto se farma týmu z Newarku udržela i nadále na 1. místě divize i konference.

Sestava Albany: Wedgewood (Kinkaid) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac, Bernier

zdroj: theahl.com

zdroj obrázku: thealbanydevils.com

Nathan Bastian je pripravený na ďalšiu sezónu medzi profesionálmi. Dostane šancu v prvom tíme Devils?

Ak by sme sa pozreli na prvú sezónu Nathana Bastiana medzi profesionálmi pomocou základných (a rozšírených) čísel, tak by prevládalo viac sklamanie ako radosť z jeho výkonov v drese Binghamtonu. Čísla ale nikdy nepovedia celý príbeh. Prechod z juniorského hokeja do seniorského nie je v žiadnom prípade jednoduchý (ak nie ste Connor McDavid), ale aj …