Peklo / Binghamton Devils / Fraser vyztuží defenzivu Albany, Kinkaid míří do New Jersey

Fraser vyztuží defenzivu Albany, Kinkaid míří do New Jersey

V řadách Albany Devils proběhla v horizontu posledních několika hodin a dnů relativně velká obměna hokejistů. Mezi ty nejdůležitější pohyby na soupisce určitě patří příchod Marka Frasera a povolání Keitha Kinkaida k hlavnímu týmu z New Jersey.

Nedlouho po odehrání duelu s Portlandem oznámil generální manažer Albany Chris Lamoriello, že se k týmu připojí 28letý Mark Fraser. Obránce, jenž má také za sebou 185 odehraných utkání v NHL v dresu Toronta či New Jersey, se rozhodl pro návrat do ďábelské organizace. V prvním týmu Devils si Fraser na své konto stihl připsat v 98 střetnutích 3 góly a 5 nahrávek. Ovšem ani hra za záložní tým pro něj nebude novinkou, do AHL totiž nastoupil dokonce k 308 zápasům a mohl se těšit ze zisku 57 kanadských bodů (7+50), z toho hned 45 zápisů (5+40) má z působení na ďábelských farmách v Lowellu a Albany.

Další změna proběhla po výměně útočníků mezi New Jersey a Albany. Do Newarku zamířilo pravé křídlo Steve Bernier, naopak fanoušci v Times Union Center budou moci opět sledovat hokejové schopnosti Reida Bouchera, který se na farmu vrací poté, co byl nedávno povolán k hlavnímu mužstvu Devils. Boucher stihl za 6 odehraných soubojů v NHL získat na své konto solidní bilanci 1+3, jenže i přes tenhle fakt se vrací šikovný hráč zpět do nižší soutěže. Bude zajímavé sledovat, jestli se Bernier zabydlí v sestavě Ďáblů na delší dobu.

Orlando hrající ECHL se může těšit z posily v podobě brankáře Clermonta. Mladá kanadská maskovaná naděje by již nadále nedostávala prostor v Albany, a proto se klub rozhodl poslat tohohle hráče do týmu, kde bude častěji nasazován. Maxime Clermont nemíří do neznámého prostředí, právě v tomhle mužstvu si loni zahrál ve 13 zápasech, takže již v tuhle chvíli ví, co ho bude čekat.

Tou pravděpodobně nejvýraznější změnou při pohledu na soupisku Albany Devils bude to, že 25letý brankář Keith Kinkaid, který byl až doteď spolehlivou jedničkou na farmě, bude nasávat atmosféru nejlepší ligy světa. Podle blogu Fire & Ice již dnes trénoval s celkem z Newarku a pravděpodobně se stane pro nadcházející střetnutí dvojkou za Corym Schneiderem. Scott Clemmensen proto poputuje na farmu, aby zacelil díru po chybějícím strážci branky. Kinkaid zaujal v úvodu sezóny hlavně skvělými statistikami (1,95 inkasovaných gólů na zápas, 4 výhry ze 6 duelů a 1 čisté konto).

zdroj: thealbanydevils.com, eliteprospects.com, blog Fire & Ice

obrázek: zimbio.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?