Peklo / Reporty / Ďáblové fotbalovým výsledkem podlehli St. Louis

Ďáblové fotbalovým výsledkem podlehli St. Louis

Ďávlobé v Prudential Center přivítali jednoho z každoročních favoritů na Stanley Cup – silný tým ze St. Louis. Pro Coryho Schneidera to bylo 12. utkání v řadě, ve kterém nastoupil od začátku, což byl jeho osobní rekord.

První třetina
Hned ve druhé minutě se mohli prosadit hosté. Židlický ztratil puk na modré a přečíslení 2 na 1 zakončoval Tarasenko střelou mimo, o chvíli pozděj vyrazil Schneider bekhendový pokus Berglunda.
Domácí tým měl obrovskou šanci ve čtvrté minutě. Eliáš nahrál na Rydera, jehož střelu ve skluzu fantasticky vyrazil Allen lapačkou.
První přesilovou hru zápasu si zahráli Ďáblové. Potrestaný byl brankář Jake Allen. New Jersey si ale nedokázalo vytvořit žádnou větší příležitost.
Krátce po vypršení Allenova trestu se do samostatného brejku dostal Vladimir Tarasenko, střelecký pokus ruského útočníka ale Schneider dokázal vyrazit!
V deváté minutě si do střelecké pozice sjel obránce Ian Cole a puk po jeho pokusu zastavila až tyčka domácí branky. Nutno ale dodat, že obránce s číslem 28 střílel už z těžkého úhlu.
Další nebezpečný útok rojzeli Bluesmani ve 13. minutě, opět na ledě byla lajna s Tarasenkem. Nejprve nebezpečnou přihrávku před branku zblokovali obránci, poté pokus forvarda hostů vyrazil Cory Schneider.
O minutu později na druhé straně zahrozil dvakrát Adam Henrique. V prvním případě ho vychytal Allen, v tom druhém už útočník nemířil přesně.
Svou výbornou formu se pokoušel poněkolikáté v utkání potvrdit Tarasenko, který v 16. minutě dostal přihrávku před branku, ale svou střelou z první trefil pouze beton přesouvajícího se Schneidera.
Za domácí nejvíce hrozila druhá lajna ve složení Henrique – Eliáš – Ryder. Prvně jmenovaný nabil druhému, ale jeho dělovku z první vyrazil Allen. Ryder se poté snažil dorážet, ovšem to mu bylo znemožněno.
Při dalším střídání se role trochu prohodily. Eliáš zpoza branky nahrával na Rydera, který vystřelil z voleje. Allenova lapačka byla ale pohotová a zasáhla včas.
Během prvního dějství byli diváci v Prudential Center svědky toho, jak se oba brankáři museli činit a vytáhnout několik skvělých zásahů. Především díky nim zůstal po prvních 20 minutách hry stav bezbrankový. 3,3 vteřin před koncem třetiny byl ještě vyloučen Dainius Zubrus.
Střely: 9:9

Druhá třetina
Druhé dějství hry tak zahájili Blues přesilovkou. Tu ovšem, stejně jako předtím jejich protihráči, využít nedokázali. V jejím závěru ale zazvoněla po Tarasenkově střele dokonce tyčka!
Ve 26. minutě vybojovala čtvrtá lajna faul. Shattenkirk nedovoleně bránil Giontu při šanci po přihrávce od Ruutua. To znamenalo druhou přesilovou hru pro Devils, a také druhou nevyužitou.
Hra ve druhé dvacetiminutovce toho zatím moc nenabízela.
Dobrou šanci měl ve 28. minutě Travis Zajac, který si vybruslil do šance, ale Allen jeho pokus vyrazil mimo branku. Pro náhradního brankáře Blues to byl patnáctý zákrok v zápase, jeho protějšek jich měl 14.
Další vyloučení přišlo v průběhu 32. minuty, faulu se dopustil domácí obránce Adam Larsson. Ani tentokráte jsme se ale branky nedočkali.
Oba týmy se spoléhaly na dobře chytající brankáře. Jak Cory Schneider, tak Jake Allen drželi čisté konto. Ve 34. minutě to mohl změnit Gelinas, ale jeho dělovka skončila v Allenově lapačce.
Ďáblové byli ve druhé třetině poměrně lepším týmem, hosty nepouštěli do žádných větších šancí a tak museli střílet z větších vzdáleností. Jejich pokusy poté byly poměrně nepřesné, Schneidet tak neměl tolik práce.
Do dobré šance se ve 39. minutě propracoval Travis Zajac, ale ani jedno z jeho zakončení úspěch neslavilo. Allen byl při obou dvou na správné pozici a puk dokázal vyrazit. Ani po druhé třetině jsme tak branku neviděli.
Střely: 12:8

Třetí třetina
Obrázek ve třetí části hry vypadal obdobně jako v té předchozí. Na Blues byla poznávat únava ze zápasu proti Rangers, který sehráli noc předtím a došli v něm až na nájezdy.
Ve 45. minutě si ale vybojovali přesilovku, když byl v dobré příležitosti faulován Lindström a dorážející Steen. Dvě minuty za držení obdržel Marek Židlický.
A tuto početní výhodu Blues využili. Vladimir Tarasenko (8+6) si párkrát vyměnil puk s Lehterou, až střelou zápěstím překonal Schneidera a otevřel skóre zápasu – 0:1!
Ďáblové dostali příležitost k vyrovnání stavu zápasu v 50. minutě, kdy byl za podražení Larssona vyloučen Porter.
Hned v úvodu početní výhody vyslal pořádnou dělovku Židlický, ale Pietrangelo jí zblokoval a holí srazil nad branku. O chvíli později se o totéž pokusil Severson. Jeho střela už sice prošla, ale skončila v lapačce Allena. No a po následném vhazování stejně dopadl pokus Gelinase. Hostující brankář všechny pokusy při této přesilové hře pochytal. Devils stále ne a ne najít cestu k jeho překonání.
Čas ubíhal a hosté ze St. Louis se snažili hlídat své vedení zodpovědnou obrannou hrou. Ďáblové branku museli dát a tak pochopitelně byli aktivnějším týmem. Stážela je ale řada nepřesných přihrávek v útočném pásmu.
1 minutu a 31 sekund před koncem odvolali domácí brankáře a hráli tak v šesti.
Když zbývalo 76 sekund, vzal si trenér Peter DeBoer díky přerušení hry timeout.
Ďáblům už se ale vyrovnat nepodařilo a svému soupeři tak podlehli 0:1.
Střely: 5:6

New Jersey Devils 0:1 St. Louis Blues
45. Tarasenko (Lehterä, Schwartz)

Střely celkově: 26:23

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Ryder – Clowe, Josefson, Brunner – Ruutu, Gionta, Bernier
Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Jackman, Cole – Steen, Backes, Lindström – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Ott, Berglund, Jaškin – Porter, Lapierre, Reaves

Rozhodčí: Chris Lee, Kevin Pollock – Steve Miller, Bryan Pancich

Diváci: 15 102

Tři hvězdy utkání: 1. Vladimir Tarasenko (1+0), 2. Jake Allen (26 zásahů), 3. Cory Schneider (22 zásahů)

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …