Peklo / Hlavní zprávy / Schneider o Tarasenkovi: “Vaši nejlepší hráči si vždy najdou cestu, jak vsítit branku”

Devils se nevypořádali se skvělým Tarasenkem. Opět dostali gól v oslabení a přesilovky nevyužili. To jsou hlavní tři faktory, které zapříčinily prohru Ďáblů.

Od prvního momentu střídání, toto vypadalo jako zápas Vladimíra Tarasenka. Buď promění vše nebo půjde domů frustrovaný a se sklopenou hlavou.

Tato vycházející hvězda Bluesmanů konečně přetavila jednu z jejíž mnoha šancí, skórovala v čase 4:55 probíhající třetí třetiny a dala svému týmu vedení 1:0, které se ukázalo jako rozhodující a vedoucí ke dvěma bodům v tomto utkání v Prudential Center.

“Pravděpodobně je to nejrychlejší hráč ligy, který hraje skvěle v poslední  době,” řekl Peter DeBoer. “Má ohromnou schonost být za chvíli v zakončení, takže někdy si ho musíte všímat více, protože hraje opravdu výborně.”

Blues vyhrálli šestkrát v řadě. Tarasenko dal za 5 posledních zápasů  7 gólů a mohl dát další tři dnes večer v první třetině.

Nejdříve minul bránu, poté Cory Schneider pozoruhodně vytáhl betonem jeho pokus, když obral o puk mladého Seversona. Do třetice všeho dobrého pro Devils Schneider zakročil včas hokejkou. Další šance měl i v následujících dvou třetinách. Byl prostě nezastavitelný a tento dvaadvacetiletý Rus zatím uhranuje svět NHL svým rychlým pohybem a střílením nádherných branek.

Při svém dnešním jediném gólu se Tarasenko hnul od pravého mantinelu a vypustil střelu zápěstím a skóroval. Schneiderovo vyjádření k tomuto gólu: ” Vaši nejlepší hráči si vždy  najdou cestu, jak vsítit branku a on má jedno z nejlepších zápěstí v lize. Vystřelí jako blesk a vy k němu musíte mít respekt, pokud je v držení kotouče.”

Při gólu Tarasenka Schneider řekl, “prošlo mi to skrz rameno.” Nevysledoval jsem to moc dobře.” Salvador zase zmínil, že to klidně mohl tečovat a tak ztížit pozici pro Schneidera. Avšak přecijen Schneider přiznal, že by takovéto góly na první tyč neměl dostávat.

Salvador ještě dodal, že jeho střelu pořádně neviděl, ale že to byla pěkná rána: “Nevím jestli to trefilo mojí hokejku, ale každopádně se to chytlo divný směr. To je to, co “Schneids” říkal, takže se na to musíme podívat na videu.”

Frustrující částí utkání pro Devils bylo s jistotou zmiňované oslabení, kdy obdrželi jediný gól utkání. Blues se sice neprosadili v prvních dvou, kdy je Ďáblové udrželi na uzdě. Jenže tu třetí už jim to Bluesmani takříkajíc “spočítali i s úroky.” Vstřelili vítězný a jediný gól utkání.

Tak to prostě dopadlo, říkal Schneider po zápase o oslabení. “Byli jsme agresivní, nenechali jsme je rozehrát. Myslím, že to byl velký klíč, jak je ubránit. Takhle to s námi tento rok chodí. Myslím, že hrajeme dobře, ale ještě k tomu musíme přidat výsledky.”

“Když se nyní podívate na ostatní týmy, dávají přesilovkové góly, kdežto my ne. I když oslabení bylo dobré v prvních dvou třetinách, třetí třetinu jsme neodpracovali správně,” řekl Salvador.

Devils načali utkání s 3. místem mezi přesilovkovou úspěšností (26,3%), ale dnes se v přesilovkách nebyli schopni prosadit. Měli celkem tři. Vystřelili v nich jen třikrát, to je zoufalé číslo, ale nadruhou stranu musíme poukázat na výborně propracovanou defenzivu Blues, jejichž sytém je založen právě na poctivé defenzivě.

St. Louis mimo jiné zblokovalo 16 střel Devils v dnešním zápase, ale vypadalo to jako víc, když Devils hráli přesilovky.

Brunner při hře 6 na 5 v posledních minutách zápasu, měl šanci vystřelit puk přímo “golfem” na bránu, ale musel zadržet, jelikož nikdo nestál ve výhledu Allenovi, brankáři Blues. “Nedává smysl střílet, když vidí, řekl Brunner. Já nedám gól, když se nikdo nepostaví před brankáře.”

Přesto, že Blues inkasovali 10 ze 44 oslabení tuto sezonu, Devils jim nedokázali dát v této situaci ani jeden gól. Další důvod k zamyšlení před odvetou, která se odehraje ve čtvrtek v aréně Bluesmanů.

Reportéři NBCSN se také ptali na nos Bryce Salvadora, kterýutrpěl náraz od protihráče. Salvador odvětil, že neví co s ním má, ale že si ho nechá zkontrolovat.

DeBoerovo vyjádření na otázku jestli je rád, že hrají s Bluesmany ve čtvrtek znovu:

“Nevím,” řekl. “Uvidíme. Oni jsou výborný mančaft. Kdybych měl navybranou, vybral bych si někoho jiného, jestli to je to na co se mě ptáte (smích).”

zdroj: fireandice.northjersey.com

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …