Peklo / Binghamton Devils / Albany potřetí v řadě prohrálo, v Hartfordu rozhodovaly přesilovky

Albany potřetí v řadě prohrálo, v Hartfordu rozhodovaly přesilovky

Ani 3. listopadový zápas AHL se Devils zrovna dvakrát nepovedl. Hráči hostů nestačili v XL Center na domácí Hartford. Rozhodovala 3. perioda, ve které Wolf Pack vsítili 2 branky.

Hartford Wolf Pack – Albany Devils 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 3. Crabb, 48. Haggerty (Miller, C. Bourque), 49. Lindberg (Fast, Kristo) – 1. Thompson (Kelly, Hrabarenka)

Střely: 19:31

Návštěva: 3477 diváků

Hostující Ďáblové úvody svých zápasů zvládají často s bravurou, ani začátek proti Hartfordu nebyl výjimkou. Paul Thompson hlídkoval u útočné modré čáry, přebral kotouč od spoluhráče a nekompromisně propálil Desjardinse. Vedení však nebylo dlouhé, na konci 3. minuty vystřelil přesně Crabb po chybné rozehrávce soupeřovy defenzivy. V dalším průběhu byl znát obrovský tlak Albany a Wolf Pack neměl příliš možností k zakončení, proto musel nový brankář farmy Clemmensen zasahovat v průběhu 1. třetiny pouze třikrát. Na opačné straně kluziště bylo ovšem velice rušno a maskovaný strážce Desjardins byl nejdůležitější postavou úvodní dvacetiminutovky, neboť od inkasování v 1. minutě už za svá záda žádný puk nepustil.

Druhou část zápasu naopak ovládalo domácí mužstvo. Strážce v ďábelské kleci musel čelit 10 pokusům Hartfordu, byl ale úspěšný a podržel svůj tým. To Albany zakončilo střelou do prostoru branky ve 2. třetině pouze pětkrát. Oba týmy dostaly možnost zahrát si přesilovou hru, jenže žádný z hokejistů nedokázal vypálit do odkrytého prostoru, a proto hráči odcházeli do kabin za stavu 1:1. Rozhodnout o osudu zápasu měla poslední etapa celého střetnutí.

Devils dokázali vstoupit do závěrečné periody s velkou dravostí a znovu se Wolf Pack musel držet spíše vzadu, jak tomu bylo v 1. dvacetiminutovce. I když střelecká převaha mluvila ve prospěch Ďáblů, radovali se ze vstřelených gólů domácí. Ryan Haggerty si po 7 odehraných minutách ve chvíli, kdy se hrála přesilová hra, našel v blízkosti brankoviště volný prostor a nedovolil Clemmensenovi zakročit. Rozhozený celek Albany se nechal o pár sekund později znovu vyloučit a hokejisté hostů se mohli pokusit o napravení reputace v početní nevýhodě. Naneštěstí pro Devils se puku ujal v útočném pásmu Lindberg, jehož dělovka si našla cestu až za brankovou čáru.

Za stavu 3:1 pro domácí také celý duel skončil. Albany Devils nezvládli ani ve 3. zápase v řadě zvítězit a musí se smířit s opuštěním výsostného postavení Východní konference AHL. Hartford se totiž tímhle vítězstvím posunul v Severovýchodní divizi o bod před Albany, což mělo za následek také to, že družina Ricka Kowalskyho klesla z vedoucí příčky konference o 2 místa směrem dolů. Z pohledu hostů je dnešní prohra zajisté velkým neúspěchem, protože farma New Jersey znatelně vícekrát pálila mezi 3 tyče, z čehož mělo také pramenit více vstřelených gólů.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Helgeson, Harrold, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

obrázek: thealbanydevils.com

Nathan Bastian je pripravený na ďalšiu sezónu medzi profesionálmi. Dostane šancu v prvom tíme Devils?

Ak by sme sa pozreli na prvú sezónu Nathana Bastiana medzi profesionálmi pomocou základných (a rozšírených) čísel, tak by prevládalo viac sklamanie ako radosť z jeho výkonov v drese Binghamtonu. Čísla ale nikdy nepovedia celý príbeh. Prechod z juniorského hokeja do seniorského nie je v žiadnom prípade jednoduchý (ak nie ste Connor McDavid), ale aj …