Peklo / Reporty / Diabli prehrali aj druhý zápas proti Blues

Diabli prehrali aj druhý zápas proti Blues

Zraneniami sužované mužstvo Diablov sa po prehre na domácom ľade predstavilo na ľade St. Louis Blues, s ktorým dnes hrali druhý zápas v rade. Po tesnej domácej prehre 1:0 prehrali aj svoj druhý vzájomný zápas s týmto tímom, tentoraz pomerom 4:3. V zostave stále chýbajú hráči Cammalleri, Tootoo, Merrill a po novom aj Henrique, a tak Deboer povolal Sisla, ktorý si v tohtosezónnej premiére pripísal asistenciu pri Židlického góle. V 42. minúte dostal možnosť mladý brankár Keith Kinkaid, pre ktorého to taktiež znamenal debut v tejto sezóne. Diablov najbližšie čaká dobre hrajúci Detroit.

Zápas začal úvodným vhadzovaním, po ktorom nasledovala Ryderova šanca, no Allen bez problémov pokryl jeho strelecký pokus. Po nevydarenom útočení domácich, kedy sa nevedeli presadiť v útočnom pásme, sa do šance dostávali hostia, problém však nastal pri spracovaní puku – Gionta si nedokázal spracovať puk, a tak zo šance 3 na 1 nič nebolo. V nasledujúcej akcii bol tiež zapletený malý Gionta, keď obranca domácich Jackman zle rozohral, Josefson posielal puk ihneď pred bránku, kde stál osamotený Gio, no ten proti Allenovi neuspel. Domáci aj hostia sa striedali v útočení, ďalšia nepríjemná strela prišla od Schwartza, Schneider iba vyrazil pred seba, Tarasenko sa zmocnil puku a dorazil, no brankár hostí si poradil aj s touto strelou. V polovici tretiny pálil tvrdo Steen, jeho strela však šla mimo bránky. 3 minúty pred koncom tretiny sa Ruutu dostal pred Allena vďaka dobrému zakombinovaniu dvojice 19-68, no ponúknutú situáciu nevyužil. Začala posledná minúta tretiny a s ňou aj Tarasenkova chvíľa – najprv trafil brvno a následne si spravil Seversona, položil si aj Schneidera a zakončil do odkrytej bránky – 1:0 pre domácich.

Strely: 11-9

Tréner Deboer bol nútený urobiť zmenu v zostave, Clowe sa počas prvej tretiny zranil a v prvej formácii ho nahradil Brunner. V druhej tretine začali opäť aktívnejšie hostia, no Jágra so Zajacom rýchlo zastavila obrana Blues. Zaujímavá situácia nastala po 4 minútach hry, keď sa Zubrus tlačil po pravom krídle až ku bránke, vystrelil, Allen chytil a schoval puk pred dobiedzajúcimi Ryderom a Josefsonom. Na oboch stranách sme v priebehu pár minút videli viacero streleckých pokusov, väčšina však bola zblokovaná alebo nepresná. V polovici tretiny a zároveň stretnutia bol stále stav nezmenený – 1:0. Po komerčnej prestávke sa však opäť menilo skóre zápasu – Jackman poslal presný pas na útočnú modrú, kde bol osamotený Schwartz a ten nemal problém skórovať proti Schneiderovi – 2:0. O kontru sa okamžite snažil Ryder, Bouwmeester si naňho dal pozor. 6 minút do konca tretiny si vypýtal faul Ruutu, na 2 minúty si šiel oddýchnuť mladý Lehterä. Diabli ponúknutú výhodu nevyužili, dobre v nej pálili Židlický a Severson, no Allen si dal pozor. Po ubránení jedného oslabenia išli Blues do ďalšieho – opäť sa prehrešku dopustil Lehterä. Diabli strávili dlhší čas v obrannom pásme, nevedeli si rozohrať nakrátko, puky boli nepresné, no nakoniec sa dostali do útoku. Do konca tretiny sa nič neudialo, Diabli už 5. tretinu za sebou neboli schopní dať Blues gól.

Strely: 16-22

Tretia tretina začala nepresnou strelou Gunnarsona a následným zmätkom pred Schneiderovou bránkou – všetko však vyriešila obrana hostí. Po minúte hry si Diabli prvýkrát zahrali oslabenie, na trestnú odišiel Jágr. Blues si nevytvorili šancu na skórovanie, a tak sa stav stretnutia nemenil. Po 5 minútach hry sa Diabli dočkali prvej strely na bránku v tejto tretine, postaral sa o ňu Ruutu, no nebola nijak nebezpečná. Na trestnú si šiel opäť sadnúť hráč hostí – tentoraz Zubrus za zbytočné hákovanie Colea. Domáci dokázali využiť ponúknutú výhodu – čas 47:10 –  po peknej kombinácii na jeden dotyk, Tarasenko nahral Lehterovi, ktorý našiel Steena, ten vystrelil a dal gól – 3:0.

47:50 – Cory Schneider prenecháva bránkovisko mladému Keithovi Kinkaidovi, pre ktorého je to debut v tejto sezóne.

Posledných 10 minút sa hra začala kúskovať, najprv sa Blues ocitli v ofsajde, následne sa Diabli dopustili zakázaného uvoľnenia. 6 minút do konca predviedol zázračný zákrok Kinkaid, keď pohotovo zakročil lapačkou proti Schwartzovej strele. Diabli si opäť neprihrali presne, čo znamenalo ďalšie zakázané uvoľnenie. Paul Stastny sa dopustil hákovania, a tak Diabli hrali ďalšiu presilovú hru. Práve v momente, keď sa končil Stastneho trest, sa podarilo hosťom skórovať – Brunner na modrej prihral Ryderovi, ktorý prestrelil Allena a tým ukončil jeho čisté konto, ktoré trvalo skoro celé 3 zápasy – 3:1.

Tento stav však netrval dlho – domácim sa ihneď podarilo zvýšiť svoj náskok na 3 góly. Alex Pietrangelo vystrelil od modrej delovku, Backes clonil Kinkaidovi pred bránkou, ten nič nevidel a inkasoval prvýkrát v zápase – 4:1.

Ani tento stav nevydržal do konca – po minúte hry sa opäť presadil hosťujúci celok. Sislo nahral Židlickému na modrú, ktorý tvrdou strelou z otočky znížil na 4:2.

50 sekúnd pred koncom hostia opäť zakončili akciu gólom. Jágr adresoval krásnu prihrávku Ryderovi, pre ktorého to bol druhý gól v zápase.

Tréner Deboer si po tomto slede gólov vzal oddychový čas, po získaní puku odišiel Kinkaid na striedačku, Jágr rozbehol z obranného pásma poslednú akciu, na konci ktorej bol Zajac, no Allen predviedol skvelý zákrok a nedopustil, aby Diabli vyrovnali. Skóre sa už nezmenilo, a tak Diabli odchádzajú zo zápasu bez bodu.

Strely: 13:5

St. Louis Blues  4:3  New Jersey Devils

Góly: 20. Tarasenko (Schwartz, Lehterä), 32. Schwartz (Jackman), 48. Steen (Lehterä, Tarasenko) 58. Backes (Pietrangelo, Shattenkirk) – 57. Ryder (Brunner, Ruutu), 59. Židlický (Sislo, Bernier), 60. Ryder (Jágr, Eliáš)

Strely: 29:27

Zostavy

St. Louis Blues- Allen – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarson, Shattenkirk, Jackman, Cole – Berglund,Backes,Jaškin – Steen,Stastny,Lindström

– Schwartz,Lehterä,Tarasenko – Ott,Lapierre,Reaves

New Jersey Devils- Schneider (48. Kinkaid) – Greene,Severson,Židlický,Salvador,Gelinas,Larsson – Clowe,Zajac,Jágr – Zubrus,Eliáš,Ryder – Brunner,Josefson,Bernier – Ruutu,Gionta,Sislo

Hviezdy stretnutia

1. Vladimir Tarasenko (1+1)

2. Jaden Schwartz (1+1)

3. Barret Jackman (0+1)

Zdroj obrázku: nhl.com, Dilip Vishwanat

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …