Peklo / Preview / Hráči Devils sa dnes predstavia na ľade Joe Louis Arény

Hráči Devils sa dnes predstavia na ľade Joe Louis Arény

Po dvoch prehrách proti St. Louis Blues (0:1, 4:3) sa Diabli pokúsia bodovať u kvalitného súpera Východnej konferencie – Detroit Red Wings. V tomto zápase bude bohaté české a slovenské zastúpenie, zápas začína o 1:30 v noci.

Minulú sezónu sa tieto dva tímy z Východnej konferencie stretli dovedna 3krát, dva z nich sa hrali na domácom ľade v Prudential Center, jeden v JL Aréne. V prvom vzájomnom zápase sa z víťazstva tešili hostia – Krídla vyhrali 1:3, druhý domáci zápas Diabli zvládli a vyhrali 4:3, posledný sa opäť viac podaril Krídlam, ktorí vyhrali 7:4. V týchto stretnutiach sa najviac darilo dvom hráčom z Newarku – Patrikovi Eliášovi, ktorý si pripísal 3 body za gól a 2 asistencie, druhým je Adam Henrique, ktorý si pripísal 3 body za 3 góly. V dvoch zápasoch si zachytala súčasná jednotka Diablov Cory Schneider, v jednom Marty Brodeur.

Diabli (6-5-2) sa posledné zápasy trápia, ich zostava je pretkaná zraneniami kľúčových ofenzívnych hráčov, posledných 5 zápasov majú bilanciu 2-0-3, odniesli si z nich 4 body, dovedna už nazbierali 14 bodov, ktoré ich radia na 5. miesto Metropolitnej divízie. Spolu s Diablami majú ďalšie 2 tímy divízie rovnaký počet bodov (Rangers, Flyers), Rangers však majú o zápas menej.

Krídla (6-3-4) sa začínajú prebúdzať, po príchode zraneného Datsyuka hrajú veľmi dobre v útoku, z posledných 5 zápasov majú bilanciu 2-1-2, v Atlantickej divízii sa zatiaľ radia na 5. priečku, v 13 zápasoch si pripísali 16 bodov. Ottawa, ktorá je v divízii 4., má rovnaký počet bodov, ale o zápas menej.

Diablom budú chýbať útočníci Cammalleri, Henrique, Clowe a Havlát, v obrane je stále zranený Merrill.

Naopak do sestavy by se měl vrátit Jordin Tootoo, který byl dnes odstraněn z listiny zraněných hráčů. V sestavě by taktéž neměli chybět čeští útočníci Jaromír Jágr a Patrik Eliáš a obránce Marek Židlický.

Za Rudá Křídla pravidelně nastupují Slováci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, spolu s nimi se v sestavě objevují i Češi Jakub Kindl a Andrej Nestrašil.

Predpokladané zostavy

Detroit Red Wings – Howard – Kronwall, Ericsson, Smith, DeKeyser, Lashoff, Kindl – Nyquist, Zetterberg, Franzen – Tatar, Datsyuk, Abdelkader – Nestrašil, Sheahan, Helm – Miller, Glendening, Cleary

New Jersey Devils – Schneider – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Eliáš, Ryder – Sislo, Josefson, Brunner – Ruutu, Gionta, Tootoo

Zranení hráči

Detroit Red Wings – Kyle Quincey, Jonas Gustavsson, Stephen Weiss

New Jersey Devils – Mike Cammalleri, Martin Havlát, Jon Merrill, Adam Henrique

TIPUJTE NA FACEBOOKU STŘELCE PRVNÍ BRANKY DEVILS! 3:)

 Autoři: Martin Sovič, Michal Belšán

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.