Peklo / Preview / Diablov čaká zápas v TD Garden

Diablov čaká zápas v TD Garden

Po troch prehrách v rade sa Diabli presúvajú do štátu Massachusetts, kde na nich čaká tím z Atlantickej divízie – Boston Bruins. Medvedi dokázali vyhrať posledné 4 zápasy. New Jersey čaká dvojzápas, po dnešnom zápase ich čaká Minnesota Wild. Zápas začína o 1:00 a je možné ho sledovať na stanici Nova Sport.

Posledná sezóna priniesla tri vzájomné zápasy týchto dvoch tímov – Diabli zvládli prvý zápas, ktorý sa hral v TD Garden, pomerom 3:4. Nasledujúce dva sa hrali v Prudential Center, kde si Medvedi poradili v prvom zápase 2:4, no v ďalšom boli úspešnejší domáci – vyhrali 3:2. Najviac bodov si za Diablov pripísal Jaromír Jágr – 5 (0+5), najlepším strelcom bol Marek Židlický s 3 gólmi. Vo všetkých troch zápasoch chytal Martin Brodeur, pre ktorého znamenala výhra 3:2 (zatiaľ) posledný zápas v NHL. V tomto zápase si pripísal 16 zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Diabli (6-2-6) prehrali posledný zápas na ľade Detroitu a pokračujú v zlých výkonoch.Proti Bruins nastúpi Mike Cammalleri, ktorý by mohol zlepšiť ofenzívnu hru hostí. Diabli majú zo 14 zápasoch 14 bodov, čo ich posunulo na 5. miesto Metropolitnej divízie.

Boston (9-0-6) má zranených viacero hráčov zo základnej zostavy, no aj tak sa im posledné zápasy darí. Proti Diablom by to bola piata výhra v rade, teraz im patrí 4. priečka v Atlantickej divízii. V 15 zápasoch zaznamenali 18 bodov.

Diablom bude stále chýbať Jon Merrill, ktorého v zostave nahradil Larsson. V útoku budú chýbať Adam Henrique, Ryan Clowe a Martin Havlát, ktorý s tímom pricestoval, no hrať nebude. Takisto pricestoval Cammalleri, na súpiske figuruje a mal by sa dnes objaviť v 1. útoku.

Medvedi sa budú musieť zaobísť bez kapitána Cháru, ktorý by ešte mal vynechať najbližšie 2-4 týždne. Do hry nezasiahnu ani Krejčí, Savard, Miller a Warsofsky.

Predpokladané zostavy

Boston Bruins – Rask (Svendberg) – Seidenberg, Hamilton, Krug, McQuaid, Morrow, Trotman – Marchand, Bergeron, Smith – Lucic, Kelly, Griffith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Gagne

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Brunner, Eliáš, Ryder – Zubrus, Josefson, Bernier – Ruutu, Gionta, Tootoo

 

 

 

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.