Peklo / Preview / Diablov čaká zápas v TD Garden

Diablov čaká zápas v TD Garden

Po troch prehrách v rade sa Diabli presúvajú do štátu Massachusetts, kde na nich čaká tím z Atlantickej divízie – Boston Bruins. Medvedi dokázali vyhrať posledné 4 zápasy. New Jersey čaká dvojzápas, po dnešnom zápase ich čaká Minnesota Wild. Zápas začína o 1:00 a je možné ho sledovať na stanici Nova Sport.

Posledná sezóna priniesla tri vzájomné zápasy týchto dvoch tímov – Diabli zvládli prvý zápas, ktorý sa hral v TD Garden, pomerom 3:4. Nasledujúce dva sa hrali v Prudential Center, kde si Medvedi poradili v prvom zápase 2:4, no v ďalšom boli úspešnejší domáci – vyhrali 3:2. Najviac bodov si za Diablov pripísal Jaromír Jágr – 5 (0+5), najlepším strelcom bol Marek Židlický s 3 gólmi. Vo všetkých troch zápasoch chytal Martin Brodeur, pre ktorého znamenala výhra 3:2 (zatiaľ) posledný zápas v NHL. V tomto zápase si pripísal 16 zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Diabli (6-2-6) prehrali posledný zápas na ľade Detroitu a pokračujú v zlých výkonoch.Proti Bruins nastúpi Mike Cammalleri, ktorý by mohol zlepšiť ofenzívnu hru hostí. Diabli majú zo 14 zápasoch 14 bodov, čo ich posunulo na 5. miesto Metropolitnej divízie.

Boston (9-0-6) má zranených viacero hráčov zo základnej zostavy, no aj tak sa im posledné zápasy darí. Proti Diablom by to bola piata výhra v rade, teraz im patrí 4. priečka v Atlantickej divízii. V 15 zápasoch zaznamenali 18 bodov.

Diablom bude stále chýbať Jon Merrill, ktorého v zostave nahradil Larsson. V útoku budú chýbať Adam Henrique, Ryan Clowe a Martin Havlát, ktorý s tímom pricestoval, no hrať nebude. Takisto pricestoval Cammalleri, na súpiske figuruje a mal by sa dnes objaviť v 1. útoku.

Medvedi sa budú musieť zaobísť bez kapitána Cháru, ktorý by ešte mal vynechať najbližšie 2-4 týždne. Do hry nezasiahnu ani Krejčí, Savard, Miller a Warsofsky.

Predpokladané zostavy

Boston Bruins – Rask (Svendberg) – Seidenberg, Hamilton, Krug, McQuaid, Morrow, Trotman – Marchand, Bergeron, Smith – Lucic, Kelly, Griffith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Gagne

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Gelinas, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Brunner, Eliáš, Ryder – Zubrus, Josefson, Bernier – Ruutu, Gionta, Tootoo

 

 

 

Čtěte také

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …

Ďáble, co na to říkáš...?