Peklo / Novinky z NHL / Sergei Gonchar se pokusí oživit kariéru v Montrealu

Sergei Gonchar se pokusí oživit kariéru v Montrealu

    Ruský obránce nezačal sezónu vůbec dobře. Výměna je pro něj určitým vysvobozením. To samé ovšem můžeme říct o druhém muži této výměny, křídelníkovi Travisi Moenovi. Mladším z této dvojice (přestože už mu je 32 let) je kanadský útočník mířící do Dallasu trochu rozpumpovat útok.

    Dallas má útok nabitý hvězdami a to jak mladými tak starými, ovšem schází bojovnost a nějaký dříč. Moen si navíc Západní konferenci už vyzkoušel, oblékal dres Anaheimu (vyhrál s nimi i Stanley Cup), San Jose a Chicaga.

    Jednačtyřicetiletého ruského obránce asi netřeba zdlouhavě představovat. Tento ofenzivní zadák by měl pomoci vylepšit bídnout přesilovou hru kanadského celku plus nějaké ty zkušenosti. Přeci jen toho ve své kariéře už hodně dokázal a zažil. Navíc má také Stanley Cup, vybojoval ho s Tučňáky z Pittsburghu v roce 2009.

    Pointa této výměny je především ve velikosti smluv obou hráčů. Sergei Gonchar inkasuje téměř 5 milionů dollarů za rok, zatímco Travis Moen pouhých 1,85 milionu dollarů. Dallasu se tak pod platovým stropem dýchá zase o něce lépe.

Čtěte také

Holtby má jen ty nejvyšší ambice

Washingtonský brankář Braden Holtby je připraven začít novou sezónu stejně dobře jako tu minulou. Tréninkové kempy začínají už tento měsíc.

Ďáble, co na to říkáš...?