Peklo / Novinky z NHL / Hemský se vrací do sestavy Hvězd

Hemský se vrací do sestavy Hvězd

    Ještě na konci září český křídelník tvrdil „Jsem nadšený. Máme dobré mužstvo, které může bojovat o Stanley Cup.“ Nyní v půlce listopadu je situace rozdílná. Dallas Star stále mají dobré mužstvo, které může bojovat o Stanley Cup, ale těžko můžeme tvrdit, že je Aleš Hemský nadšený.

    Během 15 zápasů sezóny si připsal pouhou jednu asistenci. Na bránu za tu dobu vyslal 23 střel, neujala se jediná. Ještě na začátku listopadu se Hemský objevoval v druhé přesilovkové formaci. Tento čtvrtek při výhře Stars 2:0 nad losangelskými Krály byl pouze mezi zdravými náhradníky.

    Pro dnešní zápas proti Minessotě se vrací do sestavy, prostor má ve 3. řadě. Na centru mu bude hrát Vernon Fiddler, levé křídlo bude Curtis McKenzie. To nejsou zrovna spoluhráči, které si Hemský při podpisu tříleté smlouvy představoval. A přitom to v létě vypadlo tak ideálně. První útočná formace bude stát na dvojici Seguin-Benn a druhý útok Spezza-Hemský. Jenže místo toho Spezza centruje oběma hvězdným mladíkům a český křídelník paběrkuje sestavou.

    Kouč Dallasu Lindy Ruff k Hemskému řekl: „Očividně je na něm znát frustrace. Když zohledním produkci bodů, on je ten kdo v případě, že jsou všichni zdravý, musí na tribunu. A toho se budeme dál držet. Když neprodukujete body, moc toho nenahrajete.“

    Aleš Hemský v minulé sezóně po výměně do Ottawy dokázal, že má na to být hráčem do prvních dvou útoků. Když má k sobě nadprůměrného centra, v pohodě zvládá bod na zápas. Dle mého by mu více seděla útočnější Východní konference (viz Ottawa x Edmonton, Dallas). Na úvahy o výměně je ještě brzy. Navíc je tu ještě jeden aspekt, bývalý kapitán Edmontonu Shawn Horcoff si po přestupu ke Hvězdám do Dallasu také dlouho zvykal na nové prostředí.

    Nezbývá než doufat, že se aleši Hemskému začne dařit, pořád to v sobě má.

Čtěte také

Po 12 letech je zpět Světový pohár, a se vší parádou

NHL a NHLPA oznámily všechny informace o nadcházejícím Světovém poháru. Odehrávat se bude v Torontu v aréně Maple Leafs Air Canada Centre. Začne 17. září a skončí nejpozději 1. října. Hra se bude hrát na hřištích s pravidly NHL. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A jsou týmy Kanady, USA, České republiky …

Ďáble, co na to říkáš...?