Peklo / Preview / Kanadský trip pokračuje, Diabli sa sťahujú do Alberty

Kanadský trip pokračuje, Diabli sa sťahujú do Alberty

Po tom, čo hráči Devils nezvládli prvý zápas na tripe a vo Winnipegu prehrali 3:1, majú namierené do Alberty, kde si dnes zmerajú sily proti ďalšiemu tímu zo Západnej konferencie – Edmontonu Oilers. Zápas začína o 3:30 v noci.

Minulá sezóna priniesla dva vzájomné zápasy týchto tímom. V prvom stretnutí za kratší koniec ťahali hosťujúci Diabli, keď po nájazdoch prehrali 5:4. Druhé a zároveň posledné vzájomné stretnutie sezóny vyhrali Diabli, v predĺžení strelil rozhodujúci gól Jon Merrill a stanovil na konečných 2:1.

V tomto dvojzápase zaznamenalo 6 Diablov 2 body, z Olejárov sa to podarilo iba trom. V bránke sa objavil Martin Brodeur i Cory Schneider.

Diabli (8-2-9) nezažívajú najlepšie obdobie, z posledných 10 zápasov sa z víťazstva radovali 4-krát, momentálne ťahajú dvojzápasovú šnúru prehier a v Metropolitnej divízii im patrí 5. priečka. Na konte majú 18 bodov. Držia si konštantný, bohužiaľ záporný, gólový diferenciál -9. Diabli majú zo zápasov vonku bilanciu 4-0-6.

Olejári (6-2-11) sa nachádzajú na samom dne Západnej konferencie a v hodnotení všetkých tímom im patrí 28. priečka so 14 nazbieranými bodmi. Pre porovnanie s Diablami, gólový diferenciál Olejárov činí -17, čo ich aj v tomto ohľade radí medzi najhoršie tímy. Olejári si v posledných 10 domácich zápasoch pripísali bilanciu 4-1-5, čo je takmer 50% úspešnosť.

Mužstvu z Newarku bude pre zranenie stále chýbať kapitán Salvador, ktorého v zostave nahradil Helgeson, do stretnutia nezasiahne ani Jon Merrill a pre možný otras mozgu pauzuje aj útočník Ryan Clowe. V bránke by sa mal opäť objaviť Cory Schneider (2,72GAA, 91%Sv), pre ktorého to bude 20. štart v tejto sezóne, čím prekoná rekord Martina Brodeura z ročníka 2001/02, ktorý v spomínanej sezóne nastúpil 19-krát za sebou. Chrbát by mu mal kryť veterán Clemmensen, ktorý bol tento týždeň povolaný späť do prvého tímu.

Olejári majú zdravých všetkých hráčov zo základnej zostavy, v bránke by sa mal podľa všetkého objaviť Ben Scrivens (3,09GAA, 89,5%Sv), v zápase by sa mal objaviť aj slovenský obranca Marinčin. Proti Diablom sa po prvýkrát od prestupu predstaví obranca Mark Fayne, ktorý bude hrať v treťom obrannom páre spolu so slovenským Marinčinom. Fayne sa s Olejármi dohodol na 4-ročnej zmluve (14 miliónov).

Predpokladané zostavy

Edmonton Oilers – Scrivens (Fasth) – Ference,Petry,Nikitin,Fayne,Schultz,Marinčin – Pouliot,Nugent-Hopkins,Eberle – Hall,Draisatl,Purcell – Perron,Arcobello,Yakupov – Hendricks,Gordon,Pinizzotto

New Jersey Devils – Schneider (Clemmensen) – Greene,Severson,Židlický,Gelinas,Larsson,Helgeson – Cammalleri,Zajac,Jágr – Eliáš,Henrique,Havlát – Ruutu,Josefson,Ryder – Zubrus,Gionta,Bernier

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.