Peklo / Hlavní zprávy / DeBoer: “Jágr má stále neutuchající touhu hrát a to je to, co ho drží na takové úrovni”

DeBoer: “Jágr má stále neutuchající touhu hrát a to je to, co ho drží na takové úrovni”

Hráči týmu z Newarku v noci na dnešek zvládli duel v Albertě na západu Kanady s Edmontonem Oilers.

Zase to nebyl jednoduchý zápas, tvrdá dřina a žádné jasné vítězství. Každopádně dva góly Henriqueho a Ruutua stačili na vítězství 2:0.

K pozápasovým rozhovorům se dostavili Schneider a jako tradičně kouč DeBoer.

Schneider z posledních čtyř zápasů vychytal dvě “nuly,” poslední s Washingtonem minulý pátek. Shutouty jsou krásná věc, řekl Cory Schneider. Obvykle to znamená, že jste vyhráli, což je pro mě důležité. Někdy potřebujete shutouty. Oba přišly při zápasech 1:0 a 2:0. Když je to 5:4 nebo 1:0, tak děláte vše pro to, abyste dali rozhodující gól.”

DeBoer ke skvělému výkonu Schneidera proti Edmontonu dodal, že neví kdo bude chytat v sobotu proti Calgary, ale že si neumí v bráně představit nikoho jiného než Schneidera, a tak se nejspíš série protáhne na 21 utkání bez odpočinku pro Coryho. Nicméně Brodeurův rekord ze sezony 94-95 asi nedožene, Marty v tu dobu odchytal 45 utkání bez odpočinku. V dnešní době nepředstavitelné.

Rozpačitá odpověď ale “vypadla” z trenéra DeBoera po tázání se, jestli se cítil pohodlně, když Devils načínali třetí třetinu s náskokem 2:0. Odpověděl: “Nevím o žádné pohodlnosti. Nicméně další odpověď už musela Schneidera povzbudit a podpořit.

“Směr, jakým se ubírala letošní sezóna, nebyl vůbec dobrý, pokračoval DeBoer. “Nevím jestli jsem se cítil dobře, ale on dnes vypadal, že mu tam nic neprojde a to je odpověď na otázku, jak hrál.” 

Teď všichni zbystřete, protože taková poklona, jakou vyjádřil DeBoer k Jágrovi je velmi neobvyklá, nemyslím ti od pana DeBoera, ale celkově od trenérů, kteří chválí své svěřence. Stanice MSG+  s ním natočila exkluzivní rozhovor před zápasem. Nu, přečtěte sami:

“Myslím, že je generační atlet,” narážka na jeho věk a na to v jaké je vynikající kondici. “Je to nejlepší způsob jak ho můžu popsat. Myslím, že jen tak neuvidíte takového muže – hráče jako je on. Pořád má v sobě vášeň, drží se v neskutečné kondici. Obětuje 24 hodin hokeji. Víte, většina z hráčů už tak nějak podvědomě myslí na rodinu a děti v jeho věku, ale on je jiný, stále má tu neutuchající touhu hrát, kterou nedokážu vysvětlit. To je to, co ho stále drží v takovém věku na takové úrovni.”

 

Zdroj: fireandice.northjersey.com, Tom Gulitti; rozhovor s DeBoerem o Jágrovi: stanice MSG+

Obrázek: Andy Devlin/NHLI via Getty Images

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.