Peklo / Hlavní zprávy / DeBoer: “Jágr má stále neutuchající touhu hrát a to je to, co ho drží na takové úrovni”

Hráči týmu z Newarku v noci na dnešek zvládli duel v Albertě na západu Kanady s Edmontonem Oilers.

Zase to nebyl jednoduchý zápas, tvrdá dřina a žádné jasné vítězství. Každopádně dva góly Henriqueho a Ruutua stačili na vítězství 2:0.

K pozápasovým rozhovorům se dostavili Schneider a jako tradičně kouč DeBoer.

Schneider z posledních čtyř zápasů vychytal dvě “nuly,” poslední s Washingtonem minulý pátek. Shutouty jsou krásná věc, řekl Cory Schneider. Obvykle to znamená, že jste vyhráli, což je pro mě důležité. Někdy potřebujete shutouty. Oba přišly při zápasech 1:0 a 2:0. Když je to 5:4 nebo 1:0, tak děláte vše pro to, abyste dali rozhodující gól.”

DeBoer ke skvělému výkonu Schneidera proti Edmontonu dodal, že neví kdo bude chytat v sobotu proti Calgary, ale že si neumí v bráně představit nikoho jiného než Schneidera, a tak se nejspíš série protáhne na 21 utkání bez odpočinku pro Coryho. Nicméně Brodeurův rekord ze sezony 94-95 asi nedožene, Marty v tu dobu odchytal 45 utkání bez odpočinku. V dnešní době nepředstavitelné.

Rozpačitá odpověď ale “vypadla” z trenéra DeBoera po tázání se, jestli se cítil pohodlně, když Devils načínali třetí třetinu s náskokem 2:0. Odpověděl: “Nevím o žádné pohodlnosti. Nicméně další odpověď už musela Schneidera povzbudit a podpořit.

“Směr, jakým se ubírala letošní sezóna, nebyl vůbec dobrý, pokračoval DeBoer. “Nevím jestli jsem se cítil dobře, ale on dnes vypadal, že mu tam nic neprojde a to je odpověď na otázku, jak hrál.”

Teď všichni zbystřete, protože taková poklona, jakou vyjádřil DeBoer k Jágrovi je velmi neobvyklá, nemyslím ti od pana DeBoera, ale celkově od trenérů, kteří chválí své svěřence. Stanice MSG+  s ním natočila exkluzivní rozhovor před zápasem. Nu, přečtěte sami:

“Myslím, že je generační atlet,” narážka na jeho věk a na to v jaké je vynikající kondici. “Je to nejlepší způsob jak ho můžu popsat. Myslím, že jen tak neuvidíte takového muže – hráče jako je on. Pořád má v sobě vášeň, drží se v neskutečné kondici. Obětuje 24 hodin hokeji. Víte, většina z hráčů už tak nějak podvědomě myslí na rodinu a děti v jeho věku, ale on je jiný, stále má tu neutuchající touhu hrát, kterou nedokážu vysvětlit. To je to, co ho stále drží v takovém věku na takové úrovni.”

Zdroj: fireandice.northjersey.com, Tom Gulitti; rozhovor s DeBoerem o Jágrovi: stanice MSG+

Obrázek: Andy Devlin/NHLI via Getty Images

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …