Peklo / Reporty / Ďáblové utrpěli v Calgary těžkou prohru po nájezdech

Ďáblové utrpěli v Calgary těžkou prohru po nájezdech

V rámci kanadského tripu sehráli Ďáblové své třetí utkání ze čtyř. Tentokráte se představili na ledě Calgary Flames. Po úvodních 20 zápasech se do branky od samotného začátku místo Coryho Schneidera postavil poprvé někdo jiný – Scott Clemmensen.

Utkání začalo vyrovnaně, oba týmy vycházely ze zabezpečených obran. Hned první vážnější akce ale skončila brankou. Eliáš si ve středním pásmu vyměnil puk s Henriquem a spěchal s ním do útoku. Nakonec ho zpoza branky předložil právě Henriqueovi, který poslal Ďábly do vedení – 0:1! A další šanci měli taktéž Devils, střelu Zajaca ze sedmé minuty ale vyrazil brankář Rämö. První větší práci měl Scott Clemmensen v osmé minutě, kdy nebezpečnou střelu Giordana vyrazil a dorážet tak mohl Hudler, českému forvardovi ale sjel puk z hole. První vyloučení zápasu přišlo v 10. minutě, dvě trestné minuty obdrželi hráči obou týmů – Paul Byron z Calgary za simulování a Jaromír Jágr z New Jersey za nedovolené bránění. Další akci Devils datujeme na 14. minutu. Tlak si totiž vytvořila první formace hostů. Cammalleri zpoza branky vybídl ke skórování Zajaca, toho ale vychytal Rämö. O chvíli později předal Židlický puk Jágrovi, který si s ním pohrál a poslal povedenou přihrávku na Mikea Cammalleriho, jenž svým osmým gólem v sezoně poslal Ďábly do vedení 2:0! Současně se tedy posila Devils prosadila proti svému bývalému týmu. A hned po vhazování se do samostatného úniku dostal Havlát, tentokráte mohli domácí děkovat svému brankáři, že to není již 3:0. V průběhu 18. minuty od mantinelu z levé strany nebezpečně střílel Grandlund, krátce po něm i Gaudreau, s oběma pokusy si ale Clemmensen poradil. Taktéž dopadla i nebezpečná střela Brodieho od modré, tentokráte byl proti mrštný levý beton hostujícího brankáře. Velkou šanci měli domácí minutu před koncem první třetiny, na brankovišti se totiž s pukem zjevil nebezpečně Gaudreau, za záda Clemmensena ho ale zasunout nedokázal. Devils tak po první třetině vedli 2:0.
Střely: 12:8

25 sekund po zahájení druhé třetiny putoval na trestnou hostující útočník Cammalleri. Flames si ale šanci vytvořili až v závěru přesilovky. Joorisovu střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Clemmensen, o chvíli později mířil Setoguchi mimo. Cammalleri se posléze dostal po návratu na led do úniku, na Rämöa si ale nepřišel. Ve 24. minutě měli Devils další obrovskou příležitost, Jágr dostal před brankářem dost času a prostoru, ale využít toho nedokázal. O chvíli později nadvakrát pálil Josefson, finský brankář ho ale v obou případech vychytal! Neuvěřitelné momenty. Na druhé straně nebezpečnou střelu švihem vyslal Jiří Hudler, Clemmensen ale dokázal kotouč vyrazit. V polovině utkání měli domácí velkou šanci snížit, nátlak Monahana s Glencrossem na branku ale pro tento moment nevyšel. Pár sekund nato tomu ale bylo jinak. Curtis Glencross zachytil rozehrávku Zajaca a střelou o tyč branky Clemmensena snížil na 1:2 z pohledu domácího celku. A srovnáno mohlo být o minutu později, ve velké příležitosti se ocitl Johnny Gaudreau, ležící gólman hostí se ale tentokráte nenechal překonat, útočníka Flames hned dvakrát vychytal betonem. O chvíli později Ferland dokonce rozezvučel tyčku! Po následném protiútoku se domácí dopustili nedovoleného zákroku, dvě minuty obdržel Lance Bouma. Přesilovka trvala ovšem pouze 42 sekund, neboť vyloučen byl poté i Cammalleri. V průběhu 35. minuty našel Jágr krásně Rydera, ale jeho střelu z první vyrazil Karri Rämö. Plný počet hráčů na ledě dlouho nevydržel, v čase 37:02 byl totiž velmi přísně vyloučen Židlický. Ihned po vhazování pálil Brodie, Clemmensen vyrazil. 52 vteřin před vypršením trestu byl ale Widemanem faulován Henrique, opět se ovšem jednalo o přísný trest. Při hře 4 na 4 vyrazil Rämö dobrou střelu Eliáše, o chvíli později měl domácí brankář štěstí, že po pasu Seversona Gelinas pouze promáchl. Třetí branku přidali Devils v samotném závěru třetiny, během přesilové hry. Sedm sekund před sirénou totiž dorazil po Henriqueově šanci do branky puk Travis Zajac – 1:3! Do šatny tak Ďáblové zamířili s dvoubrankovým vedením.

Na počátku 42. minuty byl vyloučen Ryder. A tuto přesilovou hru Plameny využili. Russellovu střelu od modré Clemmensen vyrazil, do branky puk ale doklepl Josh Jooris – 2:3! Série 23 ubráněných oslabení v řadě tak skončila. Dvoubrankové vedení mohl ve 44. minutě Ďáblům vrátit Henrique, jeho pokus ale skončil v lapačce domácího brankáře. O chvíli později dopředu spěchal Ruutu, ale i on byl vychytán. Důležitý moment přišel v 51. minutě. Ryder nahrál do velké šance Ruutuovi, který ale tváří v tvář Rämöovi neskóroval. Puk se k němu odrazil znovu a tentokráte ho už finský forvard za záda svého krajana dokázal dostat – 2:4! Minutu nato při ponechané výhodě (vyloučen byl poté Havlát) nahrál Hudler na Gaudreaua, jenž se krásně uvolnil a forhendovou kličkou se pokusil překonat Clemmensena, jenže ten se na brankovšti dokázal roztáhnout a jeho pokus vyrazit. V úvodu přesilové hry se v dobré šanci ocitl Bouma, bekhendem ovšem nemířil přesně. Po vypršení trestu zůstali Flames v pásmu a dvě dělové rány vyslal Kris Russell, obě ale skončily na Clemmensenovi! 3 minuty a 30 sekund před koncem putoval Rämö na střídačku a Flames to zkoušeli v šesti. A v 58. minutě přišlo snížení, když dělovku Giordana od modré čáry dokázal do branky s přispěním šťastného odrazu od Greenea dorazit Jiří Hudler. Po chvíli byl Rämö opět poslán na střídačku. Nervy-drásající závěr nakonec domácí celek ve vyrovnávací branku proměnil! Pět sekund před koncem se na brankovišti dostal ke střele Curtis Glencross, který svou druhou brankou v zápase poslal utkání do prodloužení!
Střely: 9:9

Hned v úvodu prodloužení se do velké příležitosti dostal Wideman, dobře chytající Clemmensen ho ale vychytal. Na druhé straně zahrozil taktéž obránce, byl to Andy Greene, dopadl ale stejně. V 62. minutě po chybě Seversona šli domácí do přečíslení, pokus Byrona ale lapil Scott Clemmensen! Další dobrý zákrok vytáhl hostující gólman proti šanci Joorise, jenž chtěl využít obrovské chyby Henriquea před vlastní brankou. Na druhé straně dostal do mezikruží od Jágra nabito Cammalleri, Rämö byl ovšem pozorný. Rozhodnutí na holi měl v 64. minutě Židlický, který si sjel před branku a dostal perfektní pas, finský gólman ve službách Calgary se ale stačil přesunout a střelu vyrazit. 48 sekund před koncem prodloužení fauloval Greene a Flames tak měli velkou příležitost. Trenéři si vzali oddechový čas na taktickou poradu. Devils ale tyto chvíle přežili a utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů.

Calgary Flames 5:4sn. New Jersey Devils
31. Glencross, 43. Jooris (Ferland, Russell), 58. Hudler (Bouma, Giordano), 60. Glencross (Gaudreau, Hudler), rozhodující nájezd Hudler – 5. Henrique (Eliáš, Havlát), 14. Cammalleri (Jágr, Židlický), 40. Zajac (Henrique, Židlický), 51. Ruutu (Ryder, Larsson)

Střely celkově: 37:29

Flames: Rämö – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Byron – Gaudreau, Granlund, Hudler – Ferland, Jooris, Bouma – Setoguchi, Knight, Bärtschi
Devils: Clemmensen – Greene, Severson, Gelinas, Židlický, Helgeson, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Havlát – Zubrus, Gionta, Bernier – Ruutu, Josefson, Ryder

Rozhodčí: Charron, O’Rourke – Cvik, Murphy

Zdroj obrázku: nhl.com, Gerry Thomas

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …