Peklo / Binghamton Devils / Albany Devils doma slaví vítězství, Bridgeport padl 2:5

Albany Devils doma slaví vítězství, Bridgeport padl 2:5

Farmářskému mužstvu New Jersey se povedlo ve večerním zápase hraném z neděle na pondělí zmírnit děsivý propad statistikami. Po 3 porážkách se Albany mohlo opět upřímně zaradovat, hned pětkrát skórovalo proti Sound Tigers z Bridgeportu.

Albany Devils – Bridgeport Sound Tigers 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Góly: 13. Thompson (Sislo, Boucher), 25. Burlon (Black, McKelvie), 26. Hrabarenka, 28. Baier (Whitney, Faust), 38. Johnson (Thompson) – 20. Sundström (Courtnall), 54. Mouillierat (Halmo, McDonald)

Střely: 32:28

Návštěva: 2336 diváků

Už od začátku bylo poznat, že se nebude hrát v rukavičkách. Zejména na straně Bridgeportu se objevilo několik nevybíravých zákroků a rozhodčí nekompromisně trestali za pomoci dvouminutových trestů. Po jednom z nedovolených zákroků si šel v 10. minutě sednout Mouillierat a Devils své možnosti využili znamenitě, protože jen o minutu později posílal kotouč po kombinaci do sítě Paul Thompson, šlo o jeho 10. trefu v sezóně. Sound Tigers byli po většinu herní doby pod tlakem a Leggio si nemohl stěžovat na nízké vytížení. Přesto se 40 sekund před koncem periody zjevil před Kinkaidem nehlídaný Johan Sundström a vsítil gól do šatny. Stav 1:1 už do konce 20. minuty vydržel.

Začátek 2. dějství proběhl v režii Albany, domácí tým se dostal po 4 odehraných minutách do úniku a přesně střílející Burlon získal pro své barvy důležité vedení. Nešlo však o jedinou povedenou akci z ďábelské dílny, jen o pár chvil později hosté předvedli mizernou rozehrávku, Hrabarenka nahodil na klec a puk zaplachtil za čáru. Drtivý úvod ještě potvrdil Baier, jenž dorážel do odkrytého místa po krásném individuálním úniku Whitneyho. Hra se sice v dalších minutách uklidnila, ovšem červenobílí stále dominovali a ještě několikrát nepříjemně zaměstnali brankáře hostujícího celku. Rozehrávka opravdu nebyla herním prvkem, který by se Bridgeportu v tomhle utkání dařil. V 38. minutě, kdy hráli Tigers přesilovou hru, nechal jeden z obránců kotouč domácím a důrazný Ben Johnson skóroval v oslabení.

S komfortním vedením 5:1 šli Ďáblové do závěrečné části. Třetí dvacetiminutovka nabídla poněkud jinou podívanou než v předešlých 40 minutách. Aktivitou nyní hýřili hosté a Devils se museli držet hodně vzadu. Důležitou osobností byl Kinkaid, jenž své brankoviště strážil vcelku úspěšně. Jediná akce, kterou nedokázal pokrýt, přišla 6 minut před konečným hvizdem, když se Kael Mouillierat rozhodl vypálit z prostoru před klecí a zkorigoval stav. Dále se již nic na ledě nestalo, Albany Devils brali výhru 5:2. Důležité vítězství posunulo Devils v rámci Východní konference na 9. místo. Aktuálně má záložní mužstvo Jersey na kontě 20 bodů, ale stále je o skóre poslední ve své divizi za Hartfordem.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Burlon, Hrabarenka, Faust, McPherson, Baier – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …