Peklo / Preview / Diabli dnes v Rogers Aréne ukončia kanadský trip

Diabli dnes v Rogers Aréne ukončia kanadský trip

Dnešným zápasom Diabli ukončia trip po halách kanadských protivníkov. Po tom, čo prehrali proti Jets, pripísali si výhru v Edmontone a proti Flames získali aspoň bod, sa Devils predstavia vo Vancouveri, kde na nich čakajú dobre hrajúci Canucks. Zápas sa začína o 4:00 a je možné ho sledovať na športovej stanici Nova Sport.

Pre tieto tímy to bude prvý vzájomný zápas sezóny, v minulej sezóne na seba narazili dvakrát, v oboch prípadoch sa tešili z výhry Canucks. Oba zápasy sa skončili pomerom 3:2, jeden však skončil v predĺžení, v druhom museli rozhodnúť až nájazdy. Z Diablov sa najviac darilo českej dvojici Jágr-Eliáš, ktorí si pripísali 3 body – Jágr za gól a 2 asistencie, Eliáš vstrelil 2 góly a na jeden prihrával.

Canucks (14-1-6) ťahajú trojzápasovú šnúru výhier, v posledných 5 zápasoch prehrali iba raz a vo svojej konferencii sa nachádzajú na 3. mieste s 29 bodmi v 21 zápasoch. Naposledy si doma poradili s Blackhawks, vyhrali 4:1 a určite cítia pohodu na svojich hokejkách. Devils (9-3-9) sa potácajú v spodnej časti Východnej konferencie, 21 bodov v 21 zápasoch ich radí na 11. miesto. Z posledných 5 zápasov sa im podarilo vyhrať dvakrát.

Domácim bude v zostave stále chýbať Hamhuis, Sestito a Burrows, avšak podľa reportéra Papa by mohol do zápasu zasiahnuť. V drese Vancouveru uvidíme českého útočníka Radima Vrbatu, ktorý tvorí prvý útok spoločne so Sedinovcami. Do brány sa postaví Ryan Miller, letná posila Canucks, s ktorým musí byť vedenie zatiaľ spokojné – 92,6%SV, 2,40GAA.

Hosťom bude stále chýbať kapitán Salvador, ďalej sa na ľade neobjavia Merrill, Clowe a podľa najnovších informácií aj Gelinas, ktorého v zostave nahradí Harrold. Tradične uvidíme v akcii českých hráčov Jágra, Eliáša, Havláta a Židlického. Do brány sa opäť postaví Schneider, pre ktorého to bude 21. štart v tejto sezóne – v 20 zápasoch si zapísal 91,4%SV a 2,58GAA. Zdravými náhradníkmi v zápase by mali byť Brunner a Tootoo.

Predpokladané zostavy

Vancouver Canucks – Miller (Lack) – Edler, Tanev, Sbisa, Bieksa, Stanton, Y. Weber – Sedin,Sedin,Vrbata – Higgins,Bonino,Vey – Matthias,Richardson,Kassian – Dorsett,Horvat,Hansen

New Jersey Devils – Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Helgeson – Cammalleri,Zajac,Jágr – Henrique,Eliáš,Havlát – Ruutu,Josefson,Ryder – Zubrus,Gionta,Bernier

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.