Peklo / Reporty / Diabli prehrali 2:0, z tripu si odvážajú 3 body

Diabli prehrali 2:0, z tripu si odvážajú 3 body

Diablov dnes čakal zápas proti dobre rozbehnutým Canucks, ktorí si v úvode uctili trénerskú legendu – Pata Quinna. Canucks duel vyhrali 2:0, Miller si pripísal ďalší shutout a na Diablov čaká v piatok ďalší náročný zápas, tentoraz pred domácim publikom vyzvú Detroit Red Wings.

Zápas sa začal spomienkou na bývalého hráča a trénera, Pata Quinna, ktorý tento týždeň zomrel na následky choroby, ktorá ho trápila dlhšiu dobu. V úvode si prvú šancu na hokejku pripísal Higgins, Schneider ho však bez problémov vychytal betónom. Prvá časť tretiny patrila domácim Nucks, držali sa v pásme a skúšali to z každej pozície, no vyloženú šancu si nevytvorili. Diabli sa v prvej polovici tretiny trápili s prechodom do útoku, nedokázali sa výraznejšie presadiť, nahadzovali puky, do útoku sa dostávali sporadicky. Na začiatku druhej polovice tretiny mal gól na hokejke kapitán Sedin, do prázdnej bránky mu nedovolil vystreliť Helgeson aj za cenu faulu – sekanie. Diabli sa ubránili bez väčších problémov.  V druhej časti sa Diabli viac rozohrali, 1. útok začal tvoriť hru, do príležitostí sa postupne dostali Greene a  Jágr, stroskotali na domácom brankárovi. Do konca tretiny sme gól nevideli, a tak sa prvá tretina skončila výsledkom 0:0. Dvaja hráči domácich zaznamenali v tejto časti 4 strely – Burrows a Bonino, členovia 2. útoku.

Strely 17-6

Začiatok 2. tretiny patril domácim Canucks. ktorí dokázali streliť gól. 1:14 – Hostia sa snažili rozohrať po mantineli, puk zachytil Hamhuis, nahodil na Burrowsa, ktorý Burrows nasmeroval do bránky – 1:0. 2 minúty na to sme videli aj bitku – domáci Dorsett zhodil rukavice proti mladému Helgesonovi. Opäť sa vylučovalo na strane hostí – Josefson si pri vhadzovaní pomohol rukou, a tak sa podľa nových pravidiel musel porúčať na trestnú lavicu. Diabli sa ubránili, no Canucks strávili drvivú väčšinu presilovky v útočnom pásme. V druhej časti sa hra prelínala zo strany na stranu, Diabli sa snažili dať gól, no neúspešne – zlá rozohrávka, prihrávky na hokejky domácich.6 a pol minúty pred koncom tretiny mala šancu prvá formácia Diablov, Cammalleri strieľal z prvej z miesta medzi kruhmi, Miller chytil, dorážať mohol Zajac, no posunul si to do zlého uhla, a tak sa Nucks opäť ubránili. Na druhej strane sa pred bránku tlačil Matthias, pokúsil sa o strelu, no Schneider, prilepený o ľavú tyčku, chytil jeho pokus. 4 minúty do konca tretiny sa črtala šanca 2vs1 pred Schneiderovou bránkou, Larsson však dobre odhadol situáciu a zabránil možnému gólu. Stav sa do prestávky nezmenil, po 40 minútach Diabli prehrávali v dueli proti Vancouveru Canucks 1:0.

Strely 9-6

Tretia tretina začala paľbou na Schneidera, americký brankár to však spolu s obranou zvládol. Prvých 5 minút sa do šance nedostal ani jeden tím, Jágra na poslednú chvíľu ubránil Sbisa, na druhej strane mohol ísť do brejku domáci hráč, no nespracoval puk. V tretej tretine tréner DeBoer presunul Zubrusa do 2. útoku k Eliášovi a Havlátovi. V 10. minúte sa do situácie 2vs1 dostali domáci Burrows a Higgins, prvý menovaný zobral situáciu na seba, vystrelil a trafil konštrukcie Schneiderovej bránky. V poslednej desaťminútovke sa hra zrýchlila, Jágr sa snažil zo svojej typickej pravej strany o kľučku, Sbisa ho však prišpendlil o mantinel. Všetky útoky Diablov sa však držali v útočnom pásme, po Zajacovej strele sa za Millerom ozvala len tyčka. Snaha Diablov sa však nevyplatila, inkasovali druhý gól v zápase. Čas 14:37 – Matthias sa dostal do samostatného úniku, Židlický sa ho pokúšal stíhať zozadu, Matthias poslal puk na Schneidera, ten chytil, no Židlický nakoniec nasmeroval nešťastne puk do bránky – 2:0. DeBoer odvolal Schneidera, 3 minúty hrali hostia v šiestich, Cammalleri sa v poslednej minúte dostal do dobrej streleckej šance, no Weber jeho pokus zblokoval. Nič to však neznamenalo a Diabli si z posledného zápasu na tripe odvážajú prehru 2:0.

Strely 10-8

Vancouver Canucks 2-0 New Jersey Devils

Góly: 22. Burrows (Bieksa), 55. Matthias (Stanton)

Strely: 36-20

Zostavy

Vancouver Canucks – Miller (Lack) – Edler, Tanev, Sbisa, Bieksa, Stanton, Y. Weber – Sedin,Sedin,Vrbata – Higgins,Bonino,Burrows – Matthias,Richardson,Kassian – Dorsett,Horvat,Hansen

New Jersey Devils – Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Helgeson – Cammalleri,Zajac,Jágr – Henrique,Eliáš,Havlát – Ruutu,Josefson,Ryder – Zubrus,Gionta,Bernier

Hviezdy stretnutia

3. Alexandre Burrows (1+0)

2. Cory Schneider (94,4%SV)

1. Ryan Miller (čisté konto)

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …