Peklo / Binghamton Devils / Devils na výhru nenavázali, Hartford zvládl nájezdy

Devils na výhru nenavázali, Hartford zvládl nájezdy

Hráči Albany sice v minulém zápase naplno bodovali a o něco vylepšili své postavení v tabulce, avšak tentokrát se opět Ďáblům nedařilo. Farmáři předvedli skvělý návrat do zápasu, ten ale stačil jen na bod.

Albany Devils 3:4sn Hartford Wolf Pack (1:2, 0:1, 2:0)

Góly: 10. D. Zajac (Black, Thomson), 55. Whitney (Hrabarenka), 59. Whitney (Hrabarenka, Timmins) – 6. Vaive (Lindberg, C. Bourque), 19. Kristo (Spinell, C. Bourque), 27. Crabb (Kostka, Jackson), RN Kristo

Střely: 39:33

Návštěva: 1776 diváků

Po téměř 4 odehraných minutách došlo na první vyloučení v zápase, trest musel odpykat domácí Thomson. V přesilové hře si vytvořil Hartford solidní tlak na branku a defenziva Devils byla stále v jednom ohni. Pár sekund po konci početní převahy přece jen přišel gólový úspěch, puk dopravil za bezmocného Kinkaida pohotový Vaive. Šance střídala šanci a ani obránci Wolf Pack nebyli bezchybní. V polovině třetiny se povedlo útočníkům domácích dostat až před branku Skapskiho, kde předal Black kotouč na kůl Darcymu Zajacovi, jenž se z místa před brankovištěm nemýlil. I nadále se hrálo ofenzivně a z tohohle faktu vytěžili maximum hosté chvíli před sirénou. Kristo hlídkoval nedaleko od branky a odražený puk uklidil do kasy.

Ve 2. části duelu byla střelecká převaha na straně Albany, ovšem hokejisté v bílých dresech nebyli schopni prostřelit gólmana v hartfordské svatyni. Skapski své týmové kolegy držel výborným způsobem a předváděl jisté zásahy proti tvrdým střelám. Za zmínku bezpochyby stojí Timminsův únik na osamoceného brankáře, jenže bekhendem nezvládl zasunout. Ďábelská nemohoucnost v zakončení byla potrestána ve 27. minutě po nahození Kostky, po němž rozvlnil síťku Joey Crabb. V dalším průběhu periody se už žádná zásadní situace neudála, a proto se mohl Hartford těšit z vedení 3:1 před závěrečnou dvacetiminutovku.

Navrch měli spíše hokejisté Albany, hosté museli předvádět kvalitní hru v obranné třetině, což se jim také dařilo. Wolf Pack se pokoušel hrozit z brejkových akcí, které nebyly vůbec jednoduché a brankář v domácím brankovišti musel nejednou řešit velký problém. V 52. minutě mohl být rozdíl ještě výraznější, ale Keith Kinkaid stál na správném místě a udržel protivníkovu dělovku v náručí. Šlo o důležitý okamžik celého zápasu, neboť zanedlouho po této možnosti se dopředu vydalo Albany. Domácí hráč vyhrál buly na Joea Whitneyho, ten se střelou k tyči prosadil a vsítil kontaktní branku, stalo se tomu tak v čase přesilové hry.

Ze strany domácího celku to však ještě nebylo vše, protože 2 minuty před sirénou oznamující konec 3. části rozjeli Ďáblové pohlednou kombinaci, kterou bez okolků zakončil Whitney a slavil druhý zásah během 4 minut. Za tohohle stavu skončila 3. perioda. Prodloužení nabídlo vyrovnanou partii, ovšem ani jedno z mužstev neudělalo osudovou chybu a nenechalo soupeře skórovat. Ke slovu se proto dostaly samostatné nájezdy. Bourque s Millerem se sice za hosty neprosadili, jenže ani Thompson se Sislem nedostali kotouč mezi tyče. Rozhodovala 3. série, v niž se trefil Kristo a Whitney nedokázal odpovědět.

Na postavení Albany Devils v konferenci ani divizi se tak nic po tomhle střetnutí nezměnilo a ďábelská farma je stále devátá v rámci Východní konference a je také poslední ve své Severovýchodní divizi. Dlužno však dodat, že rozdíl mezi posledním Albany (21 bodů) a druhým Syracuse (23 bodů) není nijak velký či nedostižitelný.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Hrabarenka, Faust, McPherson, Baier – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …