Peklo / Preview / Hráčov Devils dnes čaká náročný zápas proti Red Wings

Hráčov Devils dnes čaká náročný zápas proti Red Wings

Dnes sa v Prudential Center odohrá druhý vzájomný zápas sezóny medzi tímami New Jersey Devils a Detroit Red Wings. Zverenci trénera DeBoera sa pokúsia o reparát po tom, čo v JL Aréne prehrali 4:2. Zápas sa začína o 1:00.

V prvom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral 7. Novembra, sa ako prví ujali vedenia hostia po góle Stevea Berniera zo 4. minúty zápasu, no vyrovnanie a následné otočenie zápasu zariadila dvojica Jakub Kindl a Brendan Smith ešte na konci prvej tretiny.Tí sa presadili v rozmedzí 33 sekúnd a upravili skóre na 2:1. Zvyšné góly domácich pridali Johan “Mule” Franzen a Niklas Kronwall, za hostí sa v tretej tretine trafil Jordin Tootoo. Jimmy Howard si pri výhre pripísal 15 úspešných zákrokov, na druhej strane sa po druhej tretine z ľadu porúčal neistý Cory Schneider, ktorý inkasoval 4 góly z 24 striel. V bránke ho vystriedal Keith Kinkaid. V historickom merítku sú na tom lepšie hráči Červených krídel s bilanciou 46-36-11-1, v  posledných 13 stretnutiach dokonca dokázali Diablov poraziť hneď 10-krát.

Devils (9-10-3) sa do domáceho prostredia vracajú po štvorzápasovom kanadskom tripe, posledný zápas odohrali vo Vancouveri proti domácim Canucks – Diabli v zápase ťahali za kratší koniec, Millerovi nedokázali streliť ani jeden gól a stretnutie prehrali 2:0. Trip ukončili bilanciou 1-2-1. Schneider si proti Canucks pripísal 34 zákrokov (17 v 1. tretine), Diabli z ostatných 11 zápasov prehrali 8 a v Metropolitnej divízii im patrí 5. miesto. New Jersey sa musí stále zaobísť bez Salvadora, Merrilla a Clowea. Na dnešnom rannom tréningu sa neobjavili zdraví Cammalleri a Ryder, s tímom stále trénuje nepodpísaný Scott Gomez, ktorý sa počas kanadského tripu pripravoval spolu s Martinom Brodeurom.

Red Wings (12-5-5) sa do zostavy vrátil Pavel Datsyuk, ktorý v stredu zažil kráľovský návrat do akcie, v prvom zápase po zranení si pripísal dva góly pri výhre 5:2 nad Philadelphiou Flyers. Jimmy Howard zneškodnil 22 striel a toto víťazstvo bolo jeho 10. v sezóne. Dnes ho však v bránke nahradí Mrázek, ktorý sa do prvého tímu dostal vďaka zraneniu Jonasa Gustavssona (vykĺbené rameno). V prvom tíme sa tento týždeň objavil aj Stephen Weiss, ktorého vedenie povolalo z nižšej AHL, kde sa mal dostať do zápasového tempa. V dvoch zápasoch sa trafil hneď trikrát a vedeniu ukazuje, že po minulej neúspešnej sezóne poznačenej zraneniami sa konečne dostáva do formy. Okrem Gustavssona chýba Červeným Krídlam Brendan Smith. Detroit sa radí z 29 bodmi v 22 zápasoch na 3. miesto Atlantickej divízie.

V dnešnom zápase sa opäť predstaví jednotka Diablov – Cory Schneider, pre ktorého to bude 22. štart v sezóne, na opačnej strane to bude Petr Mrázek. Obaja tréneri majú pri skladaní formácií viacero alternatív, platí to najmä pre Babcocka – po Datsyukovom návrate má viacero možností, naposledy sa Datsyuk objavil v tretej fomácii, dnes sa môže objaviť v prvom útoku pri kapitánovi Zetterbergovi či Tatarovi v druhom. Najpravdepodobnejšia je však minimálna zmena útokov. Tréner domácich Peter DeBoer sa dnes pohrával s myšlienkou Zubrusa v prvom útoku a vyradení Zajaca z top6.

Česko-slovenského diváka môže zaujať aj početné zastúpenie krajanov v tomto zápase. Za domácich nastúpia Marek Židlický, Patrik Eliáš, Jaromír Jágr a Martin Havlát. Na súpiske hostí nájdeme Tomáša Tatara, Tomáša Jurča, Jakuba Kindla a Petra Mrázka.

Predpokladané zostavy

New Jersey Devils – Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Helgeson – Zubrus,Henrique,Jágr – Cammalleri,Eliáš,Havlát – Ruutu,Zajac,Ryder – Josefson,Gionta,Bernier

Detroit Red Wings – Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Ouellet, Kindl – Nyquist,Zetterberg,Abdelkader – Tatar,Sheahan,Franzen – Weiss,Datsyuk,Helm – Miller,Glendening,Jurčo

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …