Peklo / Reporty / Ďáblové ztratili vedení 4:1 a prohráli s Detroitem po nájezdech

Ďáblové ztratili vedení 4:1 a prohráli s Detroitem po nájezdech

Ďáblové se po západo-kanadském tripu vrátili do Prudential Center a na domácím ledě přivítali Detroit. Obránce Andy Greene nastoupil do 500. utkání v NHL, přičemž všechny zápasy odehrál za New Jersey.

První třetina nabídla velmi atraktivní podívanou, především tedy pro domácí fanoušky. Hned ve druhé minutě měl dobrou příležitost po pasu Cammalleriho Eliáš, Petr Mrázek ho ale dokázal vychytat. O chvíli později už ale Mrázek nemohl nic dělat s dorážkou Jaromíra Jágra po střele Andyho Greenea. V čase 2:18 se tak při hře 4 na 4 dostali domácí do vedení. To jim ale nevydrželo ani dvě minuty, neboť o vyrovnání se během přesilové hry 4 na 3 postaral tečováním Kronwallovy střely Riley Sheahan. V 10. minutě se opakoval český souboj Eliáš – Mrázek, a opět z něj lépe vyšel brankář Detroitu. V průběhu 13. minuty putoval na trestnou lavici za podražení Kindl a tento trest se podařilo přetavit i v branku. Severson a Židlický se nejprve zastřelovali, poté ale český bek narazil puk Mikeovi Cammallerimu, který prostřelil Mrázka a dal tak na 2:1. A o chvíli později bylo ještě veseleji. Jágr ve středním pásmu perfektně nahrál do jízdy na Petera Harrolda, který svou první brankou v sezoně upravil na 3:1! A hned po vhazování mohlo být pro hosty ještě hůře, proti Havlátovi ale dobře zasáhl Mrázek. V čase 18:42 byl ještě vyloučen hostující Franzén, což New Jersey zařídilo přesilovku. Během ní se ale ve zbytku prvního dějství neprosadili.
Střely: 10:9

Zbytek přesilové hry se tedy přenesl do druhé třetiny. A Ďáblové ho využili, po parádní kombinaci na jeden dotek se prosadil svým druhým gólem v utkání Mike Cammalleri. O chvíli později to ale bylo opět o dva góly, neboť Xavier Ouellet vstřelil po pěkném pasu od Helma svou první branku v NHL. Velkou šanci na snížení na 3:4 měl ve 25. minutě Dacjuk, Schneider se ale stačil přesunou a vyrazit puk svou holí mimo bránu. Dobrou příležitost na skórování měli i domácí, v průběhu 29. minuty střílel do již odkryté branky Zajac, Drew Miller mu tento pokus ale zblokoval a tak z toho nakonec bylo jen vzrušení pro fanoušky a hráče. Poté převzal iniciativu hry Detroit. V čase 31:42 nejprve trefil Weiss po přihrávce od Dacjuka tyčku, poté se během pokračující početní výhody prosadil Justin Abdelkader. Následně tyčka zazvonila podruhé, tentokráte se o to postaral Pavel Dacjuk sám. Vyrovnat mohli hosté ve 39. minutě, kdy se ke kotouči prodral Henrik Zetterberg. Za Schneidera, který byl v nedobrém postavení a v nevýhodné pozici, musel zasáhnou obránce Larsson. To bylo z druhé třetiny vše podstatné.
Střely: 6:17

V úvodu třetí třetiny měli velkou šanci hosté. Tatar našel přesně DeKeysera, jehož prudkou střelu Schneider vyrazil lapačkou pouze nad sebe. K dorážce se ale nikdo nedostal. Hra se poté vyrovnala a oba týmy se spíše zastřelovaly. Detroit ale nabíral na aktivitě a snažil se o vyrovnání. To se mu nakonec podařilo v 51. minutě, kdy akci Kronwalla zakončil dorážkou Drew Miller. Rudá Křídla mohla trochu ubrat na plynu a směřovat zápas do prodloužení, to ale domácí nechtěli dovolit. V 57. minutě měl velkou šanci Ryder, který byl úplně sám před Mrázkem, bekhendem ale nedokázal propasírovat kotouč do branky. V závěru třetiny si připsaly šance oba celky, nejprve Quincey z dobré pozice mířil vedle brány. Podobně dopadl několikrát v utkání i domácí forvard Tuomo Ruutu. Zápas tak dospěl do prodloužení.
Střely: 8:4

Prodloužení nám přineslo jednu velkou šanci, kterou měli na svědomí Ďáblové. Po střele Andyho Greenea Mrázek vůbec nevěděl, kde má puk. Ten mu nakonec z výstroje vypadl vedle těla, a tak ho obránci mohli v klidu odklidit. Gól tedy nepadl ani v nastaveném čase a došlo tak na samostatné nájezdy.

New Jersey Devils 4:5sn. Detroit Red Wings
3. Jágr (Greene, Severson), 14. Cammalleri (Židlický), 16. Harrold (Jágr, Henrique), 21. Cammalleri (Severson, Henrique) – 4. Sheahan (Kronwall, Zetterberg), 22. Ouellet (Helm, Weiss), 33. Abdelkader (Zetterberg, Franzén), 51. Miller (Kronwall, Jurčo), rozh. náj. Nyquist

Střely celkově: 25:32

Diváci: 16 592 (Prudential Center)

Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Henrique, Jágr – Cammalleri, Eliáš, Havlát – Ruutu, Zajac, Ryder – Gionta, Josefson, Bernier
Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Ouellet, Kindl – Nyquist, Zetterberg, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Franzén – Helm, Dacjuk, Weiss – Jurčo, Glendening, Miller

Rozhodčí: Devorski, Lemelin – Cormier, Morin

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …