Peklo / Reporty / Devils nestačili na Islanders, prehrali 3:1

Devils nestačili na Islanders, prehrali 3:1

Dnešným dňom Ostrovania ukončili najlepší November za posledných 34 rokov, pričom ich bilancia po dnešnom zápase je 11-3-0. Naposledy sa takto Ostrovanom darilo v sezóne 1980/81 (12-1-2), v spomínanej sezóne dokonca získali svoj druhý Stanley Cup. Diabli dnes zaznemanli 8. prehru v mesiaci, celkovo v Novembri zaznamenali bilanciu 4-8-1.

Po poslednom zápase proti Red Wings sa v zostave neobjavili centri Adam Henrique a Travis Zajac, ktorí nenastúpili kvôli menším zraneniam a v zostave ich nahradili náhradníci Damien Brunner a Jordin Tootoo. Tréner DeBoer bol nútený upraviť formácie, v prvom útoku sa objavila česká trojica Havlát-Eliáš-Jágr, Brunner (4SOG, 17:24TOI) sa zaradil do 2. formácie, Tootoo  (1SOG, 8:04TOI) si zahral v štvrtej. V bránke domácich sa predstavil Jaroslav Halák (dnes to bola jeho 9.výhra v rade), za hostí nastúpil Cory Schneider, pre ktorého to bol 23. štart v sezóne.

Do prvej šance sa dostali hráči domáceho celku, Kulemin svojou strelou trafil pripraveného Schneidera. V druhej minúte bol vylúčený Cammalleri za hákovanie, Ostrovania početnú výhodu nevyužili. Ostrovania mali v prvej tretine ešte jednu početnú výhodu, Jágrovo vylúčenie z 15. minúty zostalo taktiež nepotrestané. Ďalšiu šancu na hokejke mal Kyle Okposo, po vhadzovaní dostal ihneď puk medzi kruhy, Schneider kryl aj jeho strelu. Hamonic v 7. minúte nedovolene bránil Berniera, čím sa naskytla príležitosť hosťujúcemu tímu. Diabli však cez sezónu potvrdzujú, že prechod cez stredné pásmo majú jeden z najhorších v lige. Presilovku nevyužili a po skončení mohli ihneď inkasovať, na Hamonicu strelu a následne Nielsenovu dorážku dokázal Schneider včas zareagovať. V 13. minúte však prvýkrát inkasoval – Tavares vystrelil z ľavého kruhu, Schneiderovi sa puk prepadol až na bránkovú čiaru, kde ho do bránky posunul Kulemin – 1:0. Diabli však stihli rýchlo vyrovnať – 15. minúta – Larsson nahodil puk od modrej, pred bránkou boli pripravení Brunner a Cammalleri, prvý menovaný tečoval puk za Halákov chrbát- 1:1.

Strely 11-8

Druhá tretina vyšla lepšie domácim – po neúspešnej strele Cizikasa sa o pár minút radoval Clutterbuck. 4. minúta – po vyhranom vhadzovaní sa k puku dostal de Haan na modrej, oklamal brániaceho hráča a vystrelil prudkú strelu, ktorú stečoval Clutterbuck – 2:1. Oba tímy mali vylúčených dvoch hráčov, pre bitku si šiel na trestnú sadnúť Tootoo a Clutterbuck. Okrem gólu sme v prvých 10 minútach druhej časti hry nevideli žiadnu väčšiu šancu, striel pribúdalo, no väčšinou sa nejednalo o nič vážne. V druhej časti ožil najmä domáci útok, Schneider sa musel rýchlo presúvať od tyčky k tyčke, Ostrovania sa ho pokúšali prekonať z každej pozície, Diabli však neinkasovali a vytvorili si dobré šance pri Stromeho vylúčení. V závere tretiny sa proti Halákovi rútil Bernier, slovenský brankár bol úspešný. Diabli tak v strednej časti nedokázali skórovať a stav po druhej tretine bol 2:1.

Strely 15-11

Diabli sa snažili skórovať, súpera v poslednej tretine prestrieľali o 14 striel, Halák však podržal svoj tím a neinkasoval. Postupne sa do šancí dostali Eliáš, Ryder či Jágr, vytúžený vyrovnávajúci gól však neprišiel. Minúty ubúdali a všetci strelci Devils si vylámali zuby na výbornom Halákovi. Ten veľakrát podržal domáci tím a nedovolil Diablom vyrovnať. 2 a pol minúty pred koncom zápasu sa Diablom naskytla príležitosť hrať v početnej výhode o 2 hráčov (5 na 3), tréner DeBoer sa rozhodol ponechať Schneidera v bránke. Ten opustil svoju svätyňu až minútu pred koncom, Diabli hrali presilovku 6 na 4 a boli to práve oni, kto inkasoval posledný gól zápasu – na 3:1 zvyšoval Cizikas strelou do prázdnej bránky. Diabli po prehre proti Red Wings (SN) prehrali aj druhý z day-to-day zápasov a zaknihovali 11. prehru v ročníku.

Najbližší zápas sa odohrá v utorok proti ďalšiemu divíznemu rivalovi – Pittsburghu Penguins.

Strely 2-16

New York Islanders 3:1 New Jersey Devils

Góly: 13. Kulemin (Okposo, Tavares), 24. Clutterbuck (de Haan, Cizikas), 60. Cizikas (Nielsen, Hickey) – 15. Brunner (Larsson, Ryder)

Strely: 28-35

Hity: 16-17

Vhadzovanie: 29-33

Zblokované strely: 26-15

Zostavy

New York Islanders – Halák (97,1%SV) – de Haan, Hamonic, Leddy, Strait, Hickey, Donovan – Kulemin,Tavares,Okposo – Bailey,Nielsen,Grabovski – Lee,Strome,Nelson – Martin,Cizikas,Clutterbuck

New Jersey Devils – Schneider (92,6%SV) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Helgeson – Havlát,Eliáš,Jágr – Brunner,Cammalleri,Ryder – Ruutu,Josefson,Bernier – Tootoo,Gionta,Zubrus

3 hviezdy stretnutia

3. Calvin de Haan (0+1)

2. Cal Clutterbuck (1+0)

1. Jaroslav Halák (97,1%SV)

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …