Peklo / Binghamton Devils / Utica těsně nestačila na Devils, ti vítězí 2:1

Utica těsně nestačila na Devils, ti vítězí 2:1

Poslední zápas měsíce listopadu odehrálo mužstvo Albany Devils na domácím ledě v Times Union Center. Ďáblům se začalo v minulých zápasech opět více dařit a sbírat body, nyní však stála proti farmě výzva v podobě vedoucího celku Severní divize.

Albany Devils – Utica Comets 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 36. Black (Burlon), 52. Whitney (Sislo, Burlon) – 37. Acton

Střely: 24:29

Návštěva: 3127 diváků

Hrál se hokej v rychlém tempu, během něhož šance střídala šanci. Kvalitní zakončení vznikala z brejkových situací, které museli často hasit až brankáři, ti ovšem předváděli v 1. periodě velké množství přesných a úspěšných zásahů. Největší příležitost byla k vidění ke konci třetiny, když se hnal na Kinkaida Alexandre Grenier, jenže ten kotouč za strážce v bílém nezasunul. Na střely zvítězili hosté 11:7, ale přesto se ani jeden z týmů neprosadil, a proto hráči opouštěli ledovou plochu za stavu 0:0.

Do 2. části zápasu vstoupila znovu o něco lépe Utica. V průběhu 26. minuty se naskytla výborná šance právě pro hosty, avšak ani jeden z dorážejících hokejistů nebyl schopen dopravit puk do prostoru za pohotového Kinkaida, jenž se vyznamenal skvělou reakcí na čáře. Podobnou akci si celek Comets nachystal i na 35. minutu, Kinkaid znovu ukázal přehled, nenechal se vymíchat a skryl puk v lapačce. O minutu později se hra přesunula do obranného pásma Uticy, kde se k ráně od levého mantinelu odvážil Black a zaradoval se, protože Cannata střelu neudržel. Akční závěr 2. dvacetiminutovku ještě přinesl jednu branku, tentokrát proběhlo nedorozumění před Kinkaidem, defenziva zaváhala a možnost využil Will Acton.

Poslední etapa zápasu se vyvíjela poměrně dobře pro Albany. Domácí kombinovali v útočném pásmu, připravovali si navzájem šance a Cannata se rozhodně v této části střetnutí v brankovišti nenudil. Po trestu Archibalda získali Devils výhodu přesilové hry, která, jak se později ukázalo, byla velice důležitá pro vývoj utkání. Albany se usadilo v pásmu, hráči si několikrát nahráli mezi sebou a Joe Whitney se svojí ranou nezklamal. V závěrečných minutách se Comets ještě nadechli k tlaku při hře v šesti lidech, ale zodpovědný gólman Kinkaid držel svůj brankový prostor nedostupný pro všechny střely. Nakonec se tak Ďáblům povedlo zvítězit proti nesmírně silnému týmu, domácí vyhráli třetí zápas z posledních čtyř a aspoň mírně napravují dojem z nepovedeného listopadu.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Hrabarenka, Faust, McPherson, Baier – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com