Peklo / Hlavní zprávy / Devils se rvali, ale dopadli špatně, 3 hráči zraněni včetně Jágra a prohra 0:1

Devils se rvali, ale dopadli špatně, 3 hráči zraněni včetně Jágra a prohra 0:1

Devils přijeli na led Consol Energy Centera, tedy na pittsburghský. Poučeni z minulého debaklu se snažili hrát více defenzivně.

Úvodní buly za velké slávy při návratu Scotta Gomeze do NHL, tentokrát v dresu New Jersey Devils, bylo vhozeno. Od začátku byl vidět velký pohyb Tučňáků, kteří v prvních minutách diktovali tempo. Devils se podařilo přežít počáteční nápor a pokračovali dál za stavu 0:0. 1. oslabení Devils přežili bez úhony, když šel na trestnou lavici J.Tootoo za nedovolené bránění brankáři. S.Crosby předvedl svůj talent a techniku hole a “vymotal se ze sevření dvou bránícíh hráčů Devils, jeho střela ale už byla zblokována tím třetím. Ano, Devils nastolili prudce defenzivní taktiku. Nic jiného po minulém výprasku z této sezóny proti Pens ani při podobě současného kádru nastolit nejde. V 9. minutě poprvé zatlačili Devils svého protivníka na delší dobu ke zdi. Pens si poté vytvořili velký závar po průniku Comeaua, z dorážek ale neskórovali. V největší šanci se Devils za 1.třetinu se objevil ve 20.minutě Damien Brunner, protáhl se kolem beků jako štír, ale pak se mu do cesty položil Fleury a bylo po šanci.

stav: 0:0

střely: 6-5

2.třetina

Druhá třetina se nesla v duchu té první až na tyto fakty. Do druhé třetiny vůbec nenastoupili Gionta s Eliášem a Jágr se zranil v jejím průběhu po ostrém hitu Bortuzza, který zřejmě neunesl krátké potažení za nohu střídání předtím a ukázal se jako “správný” Kanaďan – musel oplácet.

Hned ve 2.minutě druhé třetiny nabil Gomez Seversonovi, nic z toho nebylo, naopak protiútok Pens, kdy Hörnqvist mířil jen do tyče. Poté se proháčkoval Malkin  až ke Schneiderovi, ten ale jeho pokus nemilosrdně smazal z gólových statistik.

Na Pittsburghu byla vidět velká nervozita. Jeho hráči se nechali párkrát ovládat emocemi a putovali na trestnou. Následná spolupráce Gomeze s Jágrem, který sřílel, ke gólu nevedla. Psalo se stále skóre 0:0. 3 minuty před koncem druhé třetiny logicky zesílil tlak Pens, jenže neúspěšný, Ďábelská obrana statečně vzdorovala.

Na konci druhé třetiny se však udála velice nepříjemná věc Devils. Jágr byl ošklivě sražen Bortuzzem, který se zákeřně mstil, nejspíše po Jágrovo potažení za brusli z minulého střídání, odezva Bortuzza na sebe nenechala dlouho čekat. Bek Pittsburghu se předvedl jako velký zbabělec, úder na hlavu se dal pískat, rozhodčí asi neměli dobrý výhled. Promiňte mi, ale tohle do hokeje nepatří. Jestliže hráč jede se sklopenou hlavou a ten druhý si na něj tzv. počká a srazí ho ramenem do hlavy. Není v tom žádný kus hrdinství.

stav: 0:0

střely: 9-13

3. třetina

Co Ďábel nechtěl, stalo se. Dozadu splněno, dopředu ne. Branku Devils nedali a tak přišel trest. 42.minuta Pens po ose Megna – Comeau – Malkin. 1:0. Devils se snažili odpovědět, jenže pokud se vám zraní tři hráči z toho dva z první pětky, nikdy není lehké hrát stejně jako s nimi. Tootoo ani Josefson se neprosadili v rychlém sledu za sebou. Devils se snad smůla lepí i na ruce.

Po odpískání se strhla šarvátka, ve které byli zapojeni Malkin, Määttä, Henrique a Bernier a přesně v tomto složení také usedli za katr. Emoce tekly a další potyčka na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát byl Schneider nezákonně atakován Malkinem, to se vůbec nelíbilo Židlickému a proto to šel ruskému bohatýrovi zdůraznit. Tak, že se zapojili skoro všichni na ledě. Malkin si následně šel odpykat trest. Minutu před koncem si Peter DeBoer vzal time out a odvolal Shcneidera z branky, tak aby mohli hrát v šesti. Jenže Pittsburgh předvedl perfektní defenzivní práci, která těžila hlavně z rychlého přistupování a pohybu v obranném pásmu. Vyrovnat se nepodařilo. Další zápas bez bodu.

stav: 1:0

branka: 43. Malkin – Megna, Comeau

střely: 8-11 ( celkově 23-29)

Pittsburgh Penguins:Fleury (Greiss) – Martin, Bortuzzo, Määttä, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Hörnqvist – Megna, Malkin, Comeau – Wilson, Sutter, Downie – Sill, Ebbett, Adams

New Jersey Devils:Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Židlický, Harrold, Gelinas, Larsson – Eliáš, Gomez, Jágr – Cammalleri, Henrique, Brunner – Ruutu, Josefson, Bernier – Tootoo, Gionta, Zubrus

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …