Peklo / Preview / Devils se představí v Torontu, nepovolali nikoho z farmy

Devils se představí v Torontu, nepovolali nikoho z farmy

Devils nepovolali nikoho z Albany – farmářského týmu. To naznačuje jediné, že minimálně dva z trojice Eliáš, Gionta, Jágr budou hrát.

Ze začátku jedna dobrá zpráva pro vlastníky satelitní tv. Zápas vysílá Nova Sport od 1:30.

Skóre: Devils (9-12-4) Maple Leafs (13-8-3)

postavení v ligové tabulce/Východní konference/své divizi:        Devils 25./12./5.     –       Maple Leafs 15./6./4.

 Dnes, tedy tuto noc na pátek v 1:30 našeho času, začne duel Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils. Hrát se bude v Torontu, v Air Canada Centre, místním hokejovém chrámu. New Jersey se budou snažit utnout 5 porážek v řadě. Série už začíná být podobná té slávistické v hokejové extralize, s tím rozdílem, že Devils prohrávají menšími rozdíly a tolik neinkasují. Na Jersey je vidět defenzivnější styl, to není nic proti ničemu, ale pokud dostáváte málo gólů, musíte stejně dát o jeden víc než soupeř a v posledních zápasech Ďáblů tomu tak není. Toronto v posledním zápase porazilo Dallas 5:3 po gólech Van Riemsdyka, Kadriho, Kessela a Lupula, jenž dal góly dva. Všechno nejnebezpečnější hráči Javorových Listů, které bude potřeba ubránit, pokud Devils myslí na úspěch v tomto utkání. Právě zmiňovaní hráči jsou rozloženi do dvou pětek = větší útočná síla.

Minulá sezóna:

Devils hráli s Maple Leafs v minulém ročníku NHL celkem třikrát a z toho dvakrát prohráli. Ano vyhlídky nejsou růžové. K tomu připočítejte rekord 0-2-2, který znázorňuje poslední čtyři návštěvy Air Canada Center, domácí haly kanadského velkoklubu z Toronta.

Vyjádření aktérů před zápasem:

Peter DeBoer: “Řekl, že se obává o svou hvězdu Jágra, která ani netrénovala s týmem v Ontariu.Eliáš sdělil zámořským médiím, že jeho zranění se lepší každým dnem a není to nic vážného,” stejně je tomu tak i u Stephena Gionty.

Randy Carlyle se vyjádřil o Devils jako o týmu s velkou historií a jeho hráči budou sílu respektovat. Klíčem bude rychle si předávat puk ve středním pásmu, protože Devils hrají defenzivně hodně u sebe.

 Aktuální forma a rozpoložení:

Jak už jsme řekli, Devils mají za sebou 5 porážek. Naopak je tomu u Toronta, které zažilo po výprasku 2:9 s Nashvillem sérii (4-0-1). To znamená, že dnešek bude pro Ďábly velmi těžkou zkouškou. Nejaktuálnější zprávy hovoří, že Ďáblům budou nejspíš chybět  zranění Zajac, Eliáš, Jágr, Havlát, Merill, Clowe a Salvador. Už tak početná marodka Devils se tak rozrostla o další dvě jména. Torontu budou scházet Komarov, Kozun a český tvrďák Polák.

Předpokládané sestavy:

NJD: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Gelinas, Helgeson – Cammalleri, Henrique, Brunner – Zubrus, Gomez, Ryder – T.Ruutu, Josefson, S.Bernier   – Tootoo, S.Gionta

TOR: J.Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Holzer, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Booth, T.Smith, Pánik

 

zdroje: fireandice.northejrsey.com, NHL.com 

Čtěte také

A znovu s Flyers! Čestnou úvodní buly obstará Patrik Eliáš

Po prohře 0:3 ve Philadelphii mají Ďáblové Letcům co vracet! Dnes v noci od 1:00 SEČ dojde k odvetě v Prudential Center, navíc to bude první ze tří posledních domácích zápasů sezony 2016/2017. Úvodní čestné vhazování obstará Patrik Eliáš, který se chystá na své poslední kolečko… Jak již bylo řečeno, poslední utkání ve Philadelphii New …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Dneska tipuju výhru, ať nejsem takovej pesimista… a doplňte konečně ten rozpis na prosinec, nebo jdu jinam. To by byl ten největší trest Devils Cz/Sk bez Kukurůzáka :cD

Ďáble, co na to říkáš...?