Peklo / Preview / Devils se představí v Torontu, nepovolali nikoho z farmy

Devils se představí v Torontu, nepovolali nikoho z farmy

Devils nepovolali nikoho z Albany – farmářského týmu. To naznačuje jediné, že minimálně dva z trojice Eliáš, Gionta, Jágr budou hrát.

Ze začátku jedna dobrá zpráva pro vlastníky satelitní tv. Zápas vysílá Nova Sport od 1:30.

Skóre: Devils (9-12-4) Maple Leafs (13-8-3)

postavení v ligové tabulce/Východní konference/své divizi:        Devils 25./12./5.     –       Maple Leafs 15./6./4.

 Dnes, tedy tuto noc na pátek v 1:30 našeho času, začne duel Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils. Hrát se bude v Torontu, v Air Canada Centre, místním hokejovém chrámu. New Jersey se budou snažit utnout 5 porážek v řadě. Série už začíná být podobná té slávistické v hokejové extralize, s tím rozdílem, že Devils prohrávají menšími rozdíly a tolik neinkasují. Na Jersey je vidět defenzivnější styl, to není nic proti ničemu, ale pokud dostáváte málo gólů, musíte stejně dát o jeden víc než soupeř a v posledních zápasech Ďáblů tomu tak není. Toronto v posledním zápase porazilo Dallas 5:3 po gólech Van Riemsdyka, Kadriho, Kessela a Lupula, jenž dal góly dva. Všechno nejnebezpečnější hráči Javorových Listů, které bude potřeba ubránit, pokud Devils myslí na úspěch v tomto utkání. Právě zmiňovaní hráči jsou rozloženi do dvou pětek = větší útočná síla.

Minulá sezóna:

Devils hráli s Maple Leafs v minulém ročníku NHL celkem třikrát a z toho dvakrát prohráli. Ano vyhlídky nejsou růžové. K tomu připočítejte rekord 0-2-2, který znázorňuje poslední čtyři návštěvy Air Canada Center, domácí haly kanadského velkoklubu z Toronta.

Vyjádření aktérů před zápasem:

Peter DeBoer: “Řekl, že se obává o svou hvězdu Jágra, která ani netrénovala s týmem v Ontariu.Eliáš sdělil zámořským médiím, že jeho zranění se lepší každým dnem a není to nic vážného,” stejně je tomu tak i u Stephena Gionty.

Randy Carlyle se vyjádřil o Devils jako o týmu s velkou historií a jeho hráči budou sílu respektovat. Klíčem bude rychle si předávat puk ve středním pásmu, protože Devils hrají defenzivně hodně u sebe.

 Aktuální forma a rozpoložení:

Jak už jsme řekli, Devils mají za sebou 5 porážek. Naopak je tomu u Toronta, které zažilo po výprasku 2:9 s Nashvillem sérii (4-0-1). To znamená, že dnešek bude pro Ďábly velmi těžkou zkouškou. Nejaktuálnější zprávy hovoří, že Ďáblům budou nejspíš chybět  zranění Zajac, Eliáš, Jágr, Havlát, Merill, Clowe a Salvador. Už tak početná marodka Devils se tak rozrostla o další dvě jména. Torontu budou scházet Komarov, Kozun a český tvrďák Polák.

Předpokládané sestavy:

NJD: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Harrold, Židlický, Larsson, Gelinas, Helgeson – Cammalleri, Henrique, Brunner – Zubrus, Gomez, Ryder – T.Ruutu, Josefson, S.Bernier   – Tootoo, S.Gionta

TOR: J.Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Holzer, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Booth, T.Smith, Pánik

 

zdroje: fireandice.northejrsey.com, NHL.com 

Čtěte také

Neúspěšnou sérii se pokusí Ďáblové přerušit ve Philadelphii

Tento rok již čtvrté utkání proti diviznímu rivalovi, Devils vyzvou Philadelphii. Utkání by se také mohlo brát jako souboj trápícího se s velmi dobře rozehraným. Zatímco New Jersey prohrálo již čtyři utkání za sebou, Flyers stejný počet vyhrály. Dočkáme se tak prolomení neúspěšné šňůry nebo ji naopak soupeř natáhne? To se dozvíme od 01:00. Aktuální forma …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Dneska tipuju výhru, ať nejsem takovej pesimista… a doplňte konečně ten rozpis na prosinec, nebo jdu jinam. To by byl ten největší trest Devils Cz/Sk bez Kukurůzáka :cD

Ďáble, co na to říkáš...?