Peklo / Ohlasy / Henrique: “Bolo to niečo špeciálne”

Henrique: “Bolo to niečo špeciálne”

Zraneniami zdecimovaní Diabli sa dnes predstavili na ľade kanadského tímu Toronto Maple Leafs, zo zápasu si odnášajú plný bodový zisk za výhru 5:3. Špeciálny večer zažil útočník Adam Henrique, ktorý hral blízko svojho domova a na drese mal po prvýkrát “A”. Po Eliášovom zranení ho tréner DeBoer vymenoval za dočasného alternatívneho kapitána. Posledné 3 zápasy mal “A” na svojom drese aj Mike Cammalleri, po tom, čo sa zranil Travis Zajac. Tretí, tradičný, alternatívny kapitán v zápase bol Andy Greene.

“Bolo to niečo špeciálne – predsalen, bolo to po prvýkrát”, povedal Henrique po zápase. “Chlapi, ktorí v našej šatni nosia “A” alebo “C”, sú väčšinou veteráni alebo hráči s bohatou porciou odohraných zápasov v NHL. Chlapi, od ktorých som sa učil po príchode do ligy. Preto to pre mňa bolo veľmi špeciálne.”

“Len som sa snažil hrať tvrdo. Nechcel som nič meniť. Snažil som sa ísť príkladom. Proste, vyjsť na ľad  a tvrdo pracovať po celých 60 minút”, dodal.

Kouč DeBoer novinárom povedal, že pri výbere Henriqueho za alternatívneho kapitána ho neovplyvnil fakt, že tento šikovný útočník pochádza práve z tejto oblasti.

“Zaslúžil si to”, povedal DeBoer. “Myslím, že by som ho dnes vybral bez ohľadu na to, v akom meste by sme hrali, ale vedel som, že to preňho bude v Toronte o niečo viac špeciálne, pretože mohol túto chvíľu prežívať so svojou rodinou”.

S tímom pricestoval aj Stephen Gionta, ktorý si poranil nohu pri blokovaní Martinovej strely v predchádzajúcom zápase. Duel proti Tučniakom predčasne opustil a na rannom tréningu nevedel, či bude večer schopný hrať. Zdravotne nebol úplne v poriadku, ale aj tak sme hráča s číslom 11 videli na ľade Air Canada Center. V akcii strávil 11:28 a strelil svoj prvý gól sezóny.

“Keď sa začne zápas, spolu s ním začne stúpať aj adrenalín a človek prestáva pociťovať takú bolesť ako pociťoval predtým,” povedal novinárom.

Dnes bol na ľade obzvlášť dôležitý, vo švrtom útoku vytvoril dobré duo s Bernierom, ktorý mu prihrával na gól a sám pridal rozhodujúci. Gionta dal gól po dlhých 41 zápasoch, za čo sa poďakoval svojmu kolegovi z útoku. “Bernier hrá výborne. Som veľmi šťastný, že je odmenený za prácu, ktorú v posledných zápasoch odvádza.”

Bernier hrá solídne po celý čas, čo prišiel z Albany a po zápase sa vyjadril, že jeho gól a asistencia preňho nie sú tak dôležité ako víťazstvo. “Zbierať kanadské body, to je plus. Samozrejme, každý hráč chce prispieť nejakým spôsobom k výhre, ale zbieranie bodov nie je primárny dôvod, prečo som tu. Odvtedy, čo som tu, sme nevyhrali veľa zápasov, takže priorita číslo jedna je vyhrávanie zápasov a posunutie našej hry o level vyššie.”

Obranca Andy  Greene zostal v zápase na chvíľu otrasený po tom, čo schytal hit od Lupula, dejstvo na chvíľu opustil, ale vrátil sa a po zápase povedal, že by nemalo byť nič vážne.

Diablom sa dnes darilo v početných výhodách – dali tak 2 z 5 strelených gólov, ale opäť dostali gól v oslabení. Ich tretia presilovka, ktorá sa skončila po Cammalleriho góle 3:12 do konca druhej časti, nezačala dobre. Z presilovky ubehlo 21 sekúnd a DeBoer zobral oddychový čas.

“Boli sme trochu zadychčaní,” vysvetľuje DeBoer. “Myslím, že sme nemali pokoj na svojich hokejkách. Skutočnosťou je, že sme nemali veľa ofenzívnych hráčov a chceli sme pokračovať s rovnakou formáciou. Chcel som, aby sa títo hráči vydýchali a zostali na ľade. Použili sme taktiku, kde je potrebné vyhrať vhadzovanie, Henrique ho však prehral a aj napriek tomu sme dokázali skórovať. ”

Asistencia Mareka Židlického na gól Stevea Berniera znamenala pre tohto českého veterána 300. asistenciu v kariére.

Diabli dnes majú voľno, tréning absolvujú v sobotu ráno na domácom ľade v Prudential Center, kde sa budú pripravovať na následný večerný duel proti Washingtonu Capitals.

Zdroj: Fire & Ice Blog

Zdroj obrázku: nhl.com, Graig Abel

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?