Peklo / Binghamton Devils / Albany zvítězilo potřetí v řadě, porazilo Providence těsně 2:1

Albany zvítězilo potřetí v řadě, porazilo Providence těsně 2:1

Ďábelská farma nastoupila k prvnímu prosincovému zápasu na ledě Providence Bruins, což je záložní celek Bostonu. Po slibných minulých duelech se očekávalo, že by hokejisté Albany mohli na kvalitní výkony navázat a vyhrát i nyní. Tenhle předpoklad se nakonec stal skutečností.

Providence Bruins – Albany Devils 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Caron (Cunningham, Chochlačev), 32. D. Zajac (Keenan), 37. Timmins (Baier, Whitney)

Střely: 30:31

Návštěva: 7703 diváků

Do hry se oba celky dostaly poměrně rychle a připravovaly si nebezpečné pozice pro zakončení, ale blokující obrana a gólmani byli bezchybní a nedávali dotírajícím hlídačům před brankou ani kousek místa navíc. Diváci sledovali pohledný hokej, i když se góly nedostavovaly. Nedá se jednoznačně říct, který z týmů byl v úvodních 20 minutách lepší, neboť obě mužstva předváděla pohledný útočný hokej. Přesto hráči odkráčeli do kabin za stavu 0:0, aby vymysleli o pauze způsob, jakým by bylo možno otevřít skóre.

Důležitým okamžikem 2. periody bylo vyloučení Frasera ve 27. minutě. Početní převaha vyšla Bruins na jedničku, po krátké kombinaci v útočném pásmu doputoval kotouč až k čepeli Carona, jenž jej propasíroval za Kinkaida a stal se střelcem otevírací branky. Mírně navrch měli však i v dalších minutách ďábelští hokejisté. Srovnání se dostavilo poté, co se povedlo Darcymu Zajacovi získat puk a nemilosrdně vypálil do míst, kam Subban nedosáhl. I Albany se naskytla možnost přesilové hry. Řada přihrávek přiměla Timminsovi střílet, což byla správná volba, protože rána si našla cestu mezi tyče a obrat byl dokonán. Ještě na závěr třetiny musel opustit hrací plochu Keith Kinkaid, pro závěrečnou čtyřminutovku jej ukázkově zastoupil Wedgewood.

Kinkaid se vrátil do 3. části utkání a musel hned zasahovat proti několika dělovkám Providence. Kombinace a ohrožování soupeřovy klece se v závěrečné etapě střetnutí lépe dařilo domácím, ale Devils vzdorovali a střežili svůj těsný náskok. Postupem času byla hra opět vyrovnanější, defenzivy se nenechaly jednoduše zmást a poctivě bránily své území a usnadňovaly gólmanům jejich práci. Poslední minuty už nic na výsledku nezměnily, výhru 2:1 mohli oslavit Ďáblové, kteří si tak připsali už třetí výhru v řadě a čtvrtý dvoubodový zisk z posledních 5 duelů.

Tímhle bodovým ziskem si Albany upevnilo postavení na 3. divizní příčce. Čtvrtý Bridgeport ztrácí na Devils 2 body, naopak druhé Syracuse je výše jen díky lepšímu skóre. V rámci konference zaujímají ďábelští hokejisté solidní 5. místo.

Sestava Albany: Kinkaid (37. – 40. Wedgewood) – Fraser, Burlon, Faust, McPherson, Baier, Keenan – Whitney, Boucher, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com