Peklo / Hlavní zprávy / Devils byli odměněni za tvrdou práci, velká noc pro mladé obránce

Devils byli odměněni za tvrdou práci, velká noc pro mladé obránce

Devils věděli, že nebylo mnoho lidí, kdo by jim před zápasem věřil, mimo jich samotných.

Jágr měl chřipku, Eliáš problémy s třísly a Larsson také chřipku, toť byly poslední přírůstky do jejich seznamu marodů, kteří nebyli v Torontu připraveni naskočit. Devils byli v zoufalé situaci. Potřebovali nutně výhru po skóre 0-3-2 v předchozích pěti zápasech. Oproti tomu Maple Leafs měli skóre úplně opačné 4-0-1, v těchto posledních pěti zápasech navíc vstřelili 23 gólů.

Nicméně  odhodlání Devils nyní nekončilo jen velkou snahou, ale i góly.

Pět různých hráčů se podělilo o body při výhře 5:3 nad Torontem. Byla to teprve čtvrtá výhra za posledních 15 utkání. (4-9-2)

“Říkal jsem, že jsem byl spokojený se hrou, jakou jsme produkovali 5-6 zápasů,” řekl DeBoer, kouč Jersey. “Nebyli jsme sice odměněni za velké úsilí, ale aspoň jsme ho vytvořili. Myslím, že jsme odehráli slušné utkání, ujali jsme se vedení, což bylo důležité a pak soupeři vnutili naší hru.”

Přestože hráli Ďáblové hodně v oslabení, dokázali se ukázat gólem a asistencí Gelinas i Bernier. Cammalleri, Henrique a Gionta také skórovali a Jersey tak dalo 5 branek poprvé od 11.října, kdy porazilo 5:1 Floridu.

Židlický, Merrill a Ryder měli všichni po dvou asistencích.

“To je přesně to, co jsme potřebovali,” vyřkl Henrique. “Potřebovali jsme, aby se všichni zapojili a přispěli. Postrádali jsme hodně top hráčů, takže se kluci pochlapili. Hráli více minut než obvykle. Pro nás to byly velké góly.”

Dnes ráno mluvil Cammalleri o tom, jaký účinek může mít pro tým absence mnoha hráčů, včetně těch velmi kvalitních. Ne vždy to musí mít špatný vliv na tým. To bylo přesně to, o čem Devils mluvili před zápasem.

“Nebylo to přehnané,” říkal gólman Schneider. “Řekli jsme si, že lidé v Torontu nás dnes pravděpodobně odepsali. Mohli se podívat na podobu našeho kádru a předpokládat, že to bude pro ně snadný zápas. Vůbec neříkám, že tak učinili, ale myslím si, že jsme pracovali tvrdě a zasloužili si takový výsledek. Sami jsme si potvrdili, že poslední dvě utkání jsme klidně mohli vyhrát a získat dva body. Dnes jsme cítil, že vyhrajeme.” 

Pokud pracujete tvrdě po 60 minut, jako dnes my, může se stát všechno.Svěřil se médiím Bernier.

Devils produkovali hodně fyzickou hru, zaznamenali jsme sezónní maximum 50 hitů oproti 36 torontských. Zpomalili talentované hráče Toronta propracovaným systémem středního pásma, což před zápasem zdůrazňoval právě trenér DeBoer. Jak vidno, svěřenci ho poslechli a plnili své úkoly pečlivě. Sám nováček Seth Helgeson měl dokonce 10 hitů.

Devils cítili návaznost na utkání s Islanders a Pens. Ačkoliv nemohli vyrovnat proti Isles na 2:2, přestříleli je v poslední třetině 16-2 a vypadali, že konečně našli hru, jaká jim sedí.

Byli frustrováni po prohře 0:1 s Pittsburghem, přesto věřili své hře nadále.

“Všechno to začalo ve třetí části v New Yorku. Hráli jsme velice dobře v Pittsburghu, až na pár malých detailů a chybiček. Např. jsme nevyužili přesilovou hru,” řekl Andy Greene, obránce Jersey.

Schneider říká závěrem,Musíte hrát chytře a dávat góly. Myslím, že jsme dnes odvedli velice dobrou práci ve využívání přesilovek. Hráli jsme je tak akorát, nenechávali jsme si kotouč dlouho na holi ani moc krátce. Prostě jsme to nahodili, dostali do pásma, zatlačili na soupeře. Věděli jsme, že pokud využijeme přesilovky, máme dnes nějakou šanci. Další skvělou věcí je, že jsme výborně zakončovali. Měli jsme několik dobrých příležitostí a ty jsme dokázali proměnit. Takže paráda.”

zdroj: northjersey.fireandice.com

 photo by Graig Abel/NHLI via Getty Images

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?