Peklo / Reporty / Devils v ďalšom zápase bez bodu, proti Capitals prehrali 1:4

Devils v ďalšom zápase bez bodu, proti Capitals prehrali 1:4

Diabli sa po 4-zápasovom tripe vrátili späť do domácej arény Prudential Center, kde dnes zahrali zápas proti tímu z hlavného mesta – Washingtonu Capitals. V poslednom zápase sa tešili z výhry nad Torontom Maple Leafs, dnes odchádzajú s porážkou 1:4. V zápase sa zranil Mike Cammalleri (dolná časť tela), tréner DeBoer ešte nevie, či bude Cam schopný hrať v najbližšom zápase proti Caroline Hurricanes.

Na úvodný gól nemuseli fanúšikovia dlho čakať – skóre zápasu sa menilo už po 3 minútach hry, za hostí sa trafil po prvýkrát v sezóne Karl Alzner, Greene sa pokúsil posunúť puk popri mantineli, na hokejku ho získal Alzner, vystrelil a strelou od mantinelu prekonal Schneidera 1-0.Hostia mohli vyhrávať už v 4:53 o dva góly, Laatovu strelu chytil Schneider pravým betónom. Zápas vyrovnal Patrik Eliáš – 6:10 – Zubrus sa prehnal stredným pásmom po pravom krídle, pretlačil sa až pred Holtbyho, jeho strelecký pokus Holtby vyrazil do vzduchu, kde ho baseballovým spôsobom poslal Eliáš do siete. Tento gól bol jeho 3. v prebiehajúcej sezóne, celkovo má na konte 396 gólov.

Hru na chvíľu opustil mladík Damon Severson, pri blokovaní Ovechkinovej strely ho puk nepríjemne zasiahol do nohy, o pár minút sa však vrátil a pokračoval v zápase.

Hráči oboch tímov sa s pukom zdržiavali najmä pri mantineli, do dobrej šance sa dostal Sislo, ktorý tečoval Židlického strelu od modrej, následne sa na druhej strane dostal cez obrancov Schmidt, proti Schneiderovi však neuspel. Na Holtbyho smerovali dobré pokusy od Jona Merrilla a Erica Gelinasa, Holtby predviedol dobré zákroky lapačkou. Prvú presilovú hru vybojoval domácemu tímu Michael Ryder, ktorý sa vrátil do zostavy, na trestnú šiel Matt Niskanen za hákovanie.

V zostave domácich stále chýbal Travis Zajac, Adam Larsson a Damien Brunner, ktorý nebol stiahnutý z waiver listiny a dnešný duel sledoval len z tribúny.

Strely: 11-12

Na začiatku druhej tretiny pokračovala presilovka Diablov, Holtbyho ohrozil Eric Gelinas, oba strelecké pokusy mu brankár chytil, úspešný bol aj pri strele Jaromíra Jágra z pravého kruhu. 4:35,  Jágr nahrával Zubrusovi medzi kruhy, Zubrus trafil len Holtbyho hokejku.

Po 7 minútach hry sa do samostatného úniku dostal Brooks Laich, gól však po dobrej akcii nepridal, Schneider ho vychytal pravým betónom. Skóre sa menilo v čase 10:15 – Jay Beagle sa s pukom rútil popri mantineli, obrana domácich nestihla zareagovať včas, Beagle sa dostal za Gelinasa a pohodlne zakončil akciu – 2:1.

Prvú početnú výhodu si zahrali aj hostia – 10:54 – Gelinas držal Johanssona a šiel za to na trestnú lavicu. V obrovskej príležitosti sa ocitol Henrique, po dobrej obrannej práci Eliáša sa rútil sám na Holtbyho, ten vytiahol dobrý zákrok.

12:40 – 14 sekúnd do konca presilovky sa trafil Kuznetsov, podržal si puk pri mantineli, vystrelil z pravého kruhu a strelou zápästím prekonal Schneidera – 3:1.

3:30 pre koncom tretiny si Diabli opäť zahrali oslabenie, Zubrus v útočnom pásme hákoval Matta Niskanena, obrana domácich však počas oslabenia fungovala na jednotku a na Schneidera letela len jedna strela. 30 sekúnd pred koncom bolo vzájomné vylúčenie Gomeza a Orpika, ktoré pokračovalo aj v tretej tretine.

Strely: 8-13

Pokračovanie hry 4vs4 prinieslo Niskanenovu strelu, ktorú Schneider bez problémov chytil a Zubrusovu strelu z otočky, brankár hostí so strelou tiež nemal problém. O pár minút neskôr sa skúšal cez dvoch obrancov dostať Ryder, no bol poslaný k zemi. 6. minúta priniesla zaujímavú šancu domácich – po dobrej práci Gomeza sa ku strele dostal Jágr, Holtby vyrazil puk na Bernierovu hokejku, stihol sa včas presunúť a zabrániť inkasovanému gólu.

Diabli dostali šancu v 7. minúte tretej tretiny, na trestnú odišiel Alzner, takže domáci opäť hrali presilovku. Diabli počas nej potvrdili, že majú veľký problém pri tvorení akcií a prechádzaní cez stredné pásmo. Ich akcie končili v zárodkoch, súper sa úspešne bránil a posielal puky do bezpečia, Jon Merrill mal možnosť, z boku trafil len konštrukciu bránky.

Polovica tretej tretiny – hráči Caps sa dostali do prečíslenia 2vs1, Marcus Johansson sa rozhodol pre strelu, ktorá skončila v Schneiderovej lapačke. Zubrus sa tlačil pred bránku po dobrej individuálnej akcii, ktorú aj sám zakončil, Holtby chytil jeho strelecký pokus a následne aj dorážku.

Diablom sa nedaril prechod do útoku, nevedeli nič vymyslieť, 2 minúty pred koncom duelu odvolali domáci Schneidera, pridať gól sa im nepodarilo. Naopak, Caps zvýšili na 4:1. Brooks Laich vystrelil zo stredného pásma a trafil prázdnu bránku – čas 19:35.

Strely: 15-4

New Jersey Devils 1:4 Washington Capitals

Góly: 7. Eliáš (Zubrus, Greene) – 4. Alzner (Wilson), 29. Beagle (Carlson), 33. Kuznetsov, 60. Laich (Ward)

Strely: 34-29