Peklo / Hlavní zprávy / Fanoušci mají právo na nás bučet, ví Cory Schneider

Fanoušci mají právo na nás bučet, ví Cory Schneider

Ďáblům se na domácím ledě v ročníku 2014/2015 vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů zde zvítězili pouze jednou. Fanoušci už svou nespokojenost dali najevo.

Celkem hráli Devils letos doma desetkrát. Z toho přišly pouhé tři výhry, k tomu se přidají čtyři prohry po základní hrací době a tři v prodloužení/na nájezdy.

New Jersey za sebou má už 17 zápasů na ledech soupeřů. Nikdo v NHL jich neodehrál více. Doma poté hráli Devils jen desetkrát. Už se blíží konec série, kdy hrají 15 z 20 zápasů venku. Ale pouze blíží, čtyři z nadcházejících pěti zápasů se hrají mimo Prudential Center. Pak ale přijde série čtyř domácích utkání.

“Pokud se nám nebude doma dařit, tak se do play-off nedostaneme,” je si jistý trenér Peter DeBoer. “To je to hlavní. O tom my víme, momentálně to není vůbec dobré.”

15230 přítomných diváků na zápase s Washingtonem ve třetí třetině několikrát hlasitě bučelo. Především při přesilovce, kdy se New Jersey přes minutu nemohlo vůbec dostat do útočného pásma.

“Samozřejmě je to něco, co nikdy slyšet nechcete, ale my jsme také byli frustrovaní,” řekl útočník Adam Henrique. “Nemohli jsme se přes to střední pásmo dostat.”

“Já nic neslyšel,” řekl o bučení Jágr. “Soustředil jsem se na vstřelení branky, takže jsem fanoušky neslyšel. Možná trochu při přesilovce, když jsme měli šanci.”

Devils pochopitelně rozumí, že jsou fanšouci se sezonou zatím nespokojení. Dnes ale měli v Prudential Center důvod k mohutnému potlesku – tedy kromě vstřelené branky – a to, když v aréně byl k vidění sestřih ze zápasu Blues – Islanders, kde Martin Brodeur vychytal svou první výhru v dresu St. Louis.

“Když nevyhráváte, fanoušci mají veškeré právo na to, aby dali najevo svou nespokojenost,” ví brankář Cory Schneider. “Pokud bučí, mají na to právo.”

Schneider také ví, že jeho tým musí vytěžit maximum alespoň z domácích utkání, která ho čekají. “Pro to neexistují omluvy. Když hrajete doma musíte mít dávku energie navíc. Momentálně ale nejsme doma moc usídlení, protože vždy tu odehrajeme jeden zápas a pak hned nás čeká spousta venkovních. Ale na to se vymlouvat nemůžeme. Doma si musíme nalézt cestu k té potřebné energii navíc a být lepší, než soupeř.”

Kromě prohry utrpěli Ďáblové i několik dalších šrámů.

Severson se po zblokování Ovečkinovy střely (a že to je pořádná rána, což sám potvrdil i Damon) odporoučel do kabiny. Na led se poté vrátil a i v menších bolestech pokračoval.

Mike Cammalleri zase utrpěl zranění v dolní polovině těla a není jisté, jestli s týmem odletí na pondělní zápas s Carolinou.

Jaromír Jágr se vrátil po zranění a podle svých slov se necítil zrovna nejlépe, ale věří, že se to všechno zlepší.

Po zranění se navrátil i Patrik Eliáš, který ve druhé třetině asi 15 minut nebyl přítomen ani na střídačce. Na třetí třetinu už se ale vrátil.

Stephen Gionta taktéž utkání v nějaké části opustil, ale měl by být v pořádku.

Travis Zajac, Martin Havlát (dolní polovina těla) a Ryane Clowe (pravděpodobný otřes mozku) jsou stále zranění.

Kromě špatných výkonů decimují Ďábly i zranění, a to není dobré. Holt “když se daří tak se daří”.

Zdroj: Fire & Ice Blog

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?