Peklo / Reporty / Devils vyhrali v Raleigh, Hurricanes porazili 2:1

Devils vyhrali v Raleigh, Hurricanes porazili 2:1

Diabli pricestovali do Raleigh, kde na nich čakala domáca Carolina Hurricanes. Hráči Devils tento zápas zvládli, vyhrali 2:1 a do tabuľky si pripisujú dôležité dva body. Pre Diablov bol dnešný zápas prvý z takzvaných day-to-day zápasov, dnes sa predstavia na domácom ľade proti silnému Chicagu Blackhawks.

Tím New Jersey Devils sa musel v zápase zaobísť bez viacerých hráčov základnej zostavy, no aj tak dokázali poraziť Carolinu Hurricanes 2:1. Špeciálny večer zažil český veterán Jaromír Jágr, pre ktorého to bol 1500. zápas v NHL. V zápase si pripísal dva body za gól a asistenciu, čím v historických tabuľkách predbehol Marcela Dionna, a bol vyhlásený za 1. hviezdu zápasu. Druhý gól hostí dal Adam Henrique. Scott Gomez, druhá hviezda zápasu, v zápase asistoval pri oboch góloch Diablov  a k víťazstvu značnou mierou pomohol brankár Cory Schneider – zo 40 striel inkasoval iba jeden gól, zaznamenal 97,5% úspešnosť zákrokov a predviedol sa najmä v tretej tretine, kedy naňho smerovalo 17 striel súpera. Pre porovnanie, Diabli v poslednej časti hry vystrelili na domácu bránu iba raz.

Carolina Hurricanes 1:2 New Jersey Devils

Góly: 28. Faulk (Nestrašil, Hainsey) – 35. Jágr (Gomez), 40. Henrique (Jágr, Gomez)

Strely: 40-16

Zostavy

Carolina Hurricanes – Ward – Gleason, Faulk, Harrison, Liles, Hainsey, Jordán – Gerbe, E.Staal, E.Lindholm – Tlustý, V.Rask, Nestrašil – Skinner, R.Nash, Terry – Z.Boychuk, McClement, Dwyer

New Jersey Devils – Schneider – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Zubrus, Gomez, Jágr – Ruutu, Henrique, Ryder – Havlát, Josefson, Sislo – Tootoo, Gionta, Bernier

Hviezdy stretnutia

3. Justin Faulk (1+0)

2. Scott Gomez (0+2)

1. Jaromír Jágr (1+1)

zdroj obrázku: Gregg Forwerck, nhl.com

Čtěte také

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.

Ďáble, co na to říkáš...?