Peklo / Preview / Devils si letos zahrají podruhé s Flyers

Devils si letos zahrají podruhé s Flyers

Jersey čeká po jednom domácím duelu opět vyjížďka, tentokrát na zápas v Pensylvánii na ledě Philadelphie. Výhra je může posunout o dvě místa nahoru v tabulce Východní konference. Začátek: 1 hodina SEČ.

Novinky z týmu

Zajac a Larsson trpí příušnicemi. Po NHL se vyskytly další případy této choroby. Zajac už má nejhorší za sebou a byl i na ledě, ale Larsson musí být izolován od zbytku týmu, aby nenakazil další hráče.

Boucher byl vrácen zpět do Albany, protože se očekává nastoupení minimálně jednoho z dvojice Cammalleri, Zubrus. Kdyby ne, Devils budou mít v zápase o jednoho útočníka méně.

 Philadelphia Flyers

Philadelphia po příchodu nového trenéra Craiga Berubeho rozhodně očekávala nástup lepších časů. Zatím předvádí jen zlomek toho, na co má. Vždyť sami uvažte jména jako Giroux, Voráček, Streit, Simmonds a spousta mladé i střední generace. Voráček se přetahuje se Seguinem a Crosbym o první místo v kanadském bodování celé ligy. Nyní je na 3.pozici se ztrátou dvou bodů na vedoucího Tylera Seguina z Dallasu. Mason, aktuální jednička Flyers byl v roce 2010 vyhlášen nováčkem ligy.Claude Giroux, centr první řady, marně vyhlíží sezónu 2011-12, kdy zaznamenal 93 bodů. Nicméně stále je vynikajícím hokejistou a vrchním nahrávačem celku z Pensylvánie.

Letos je to bída a mizérie, řečeno slovy klasika. Zatím je z toho jen 13. místo v konferenci a 4 body rozdílu od samého chvostu tabulky. S tím by hokejisté u náročných fanoušků Flyers na konci sezóny určitě neuspěli.

Poslední zápas s Columbusem: 2:3 prohra po prodloužení. Flyers celý zápas jen dotahovali a když konečně v poslední minutě utkání vyrovnali, tak psychologický efekt nevyužili a padli po prodloužení. Připomínám, že s celkem, který je ještě papírově horší.

Hra Flyers je horší venku, než na domácím kluzišti. Úspěšnost utkání hraných venku je zoufalá. Flyers vyhráli pouhé 3 z 15. Prohráli i ten poslední v Columbusu. Na posledním tripu po Kalifornii vyhráli jen jeden zápas.

Situace ve Východní konferenci 

Devils by současně dnes v noci potřebovali aby Ottawa, 11.tým Východní konference ztratil doma s Králi z Los Angeles. Kdyby se tak stalo, Jersey by se dostali o 2 příčky výš. s 12. pozice na 10. a to na úkor zmiňované Ottawy spolu s dnes nehrajícími Rangers z New Yorku. Jenže v každém případě Rangers budou mít zítra o 4 odehrané zápasy více.

Poslední zápas proti Flyers se udál 14.října a bylo to úplně první střetnutí Devils v tomto ročníku.

Flyers 4:6 Devils
Giroux, Simmonds 2, Lecavalier – Ryder, Henrique, Cammalleri 2, Eliáš, Zubrus  

Česká stopa v obou zámořských týmech:

Jakub Voráček (PHI) – 27 zápasů, 9+25
Jaromír Jágr (NJD) – 28 zápasů, 5+12
Marek Židlický (NJD) – 29 zápasů, 3+11
Patrik Eliáš (NJD) – 26 zápasů, 3+9
Martin Havlát (NJD) – 16 zápasů, 2+4  

   

Sestavy:

NJD: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Helgeson, Harrold – Havlát, Gomez, Jágr – Cammalleri, Henrique, Ryder – T.Ruutu, Josefson, Sislo – Tootoo, S.Gionta, Bernier

PHI: Mason (Emery) – Grossman, Streit, N.Schultz, Coburn, MacDonald – Raffl, Giroux, Voráček – B.Schenn, Laughton, Simmonds – Umberger, Couturier, Read – Rinaldo, VandeVelde, Bellemare

zdroje: Fire and Ice blog, dailyfaceoff.com

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Dneska dám výhru :cD

Ďáble, co na to říkáš...?