Peklo / Ohlasy / “Byla to jedna z těch lepších her které jsme tento rok předvedli,” řekl kouč Devils

Po druhé ze dvou startů byl Kinkaid blízko své premiérové výhře v NHL. Dnes ho od výhry dělilo pouze deset minut.

Bohužel Devils nedokázali dovést dobře rozehrané utkání ke zdárnému konci – opět.

Dnešní zápas Ďáblové prohráli 3:2 na nájezdy proti Islanders v Nassau Coliseum. A to i přes to, že vedli 2:0 po první třetině a 2:1 po třetině druhé. Matt Martin ale dokázal 9 minut před koncem poslat zápas do prodloužení.V něm gól nepadl a rozhodovaly nájezdy…Minulé úterý se skoro to samé stalo proti Chicagu. Tehdy Jersey vedlo znova 2:1. Avšak 3 minuty před koncem se trefil Duncan Keith a poté Chicago vyhrálo na nájezdy.

,,Byla to zábava, bylo to vzrušující,” řekl Kinkaid, který dokončil zápas s 31 zákroky,,Bohužel jsme znova nezískali bod navíc.”

I tak to byla pro Kinkaida speciální noc. Kinkaid vyrostl na Long Islandu jako fanoušek Isles a dnes měl v hledišti přes 50 přátel. (Zajímavostí je, že to byl pro Devils možná poslední zápas v této aréně. Isles by se měli na příští sezónu stěhovat do Barclays Center  v Brooklynu.)

,,Hodně mých přátel si koupilo lístky a psalo mi, že přijdou,” řekl Kinkaid. ,,Řekl bych, že většina z nich fandila Isles. Získali svou výhru, ale jsme si jistý, že mi přáli jen to nejlepší.”

Kinkaid se také zmínil, že ani nedokáže spočítat, kolikrát navštívil Coliseum jako mladý. A nazval dnešní zápas splněným snem: ,,Splnil se mi sen. Hrát v aréně, do které jsem chodíval jako malý a sledoval zápasy.”

,,Mezi televizními přestávkami jsem viděl několik svých přátel, někteří byli za střídačkou. Byl to skvělý pocit vidět jak mi fandí. Myslím, že jsme několik z nich viděl stát když jsme dali gól. A to jsou fanoušci Rangers a nebo Isles. Byla to skvělá atmosféra a rozhodně na ni nezapomenu.”

Mohlo by to být ještě více k nezapomenutelné utkání. To by ovšem museli Devils udržet své vedení a získat dva body.

Přestože získali alespoň bod za prohru v nájezdech, mají za poslední čtyři zápasy 4 prohry (0-2-2) a mají pouze dvě výhry za posledních 12 zápasů (2-7-4). Dnešním dnem mají 1-5 statistiku v nájezdech. Za dvě poslední sezóny je to tedy 1-18.

,,Jsem pyšný na naši snahu,” řekl Pete DeBoer jehož tým hrál znova bez šesti zraněných hráčů.Byla to jedna z těch lepších her které jsme tento rok předvedli. Myslím si, že jsme si zasloužili víc. Nesmíme však přestávat v naší práci.”

,,Máme jeden bod a teď jedeme domů. Není čas na to cítit se frustrovaně. Hráli jsme dobře. Měli bychom smeknout před  Isles kterým se povedl obrat. Hrají teď výborně. My teď jedeme domů a pokusíme se urvat body na svém ledě.” Prohlásil Gomez.

Devils hráli již 21 utkání venku. Doma pouze 11.

,,Teď to byl složitý úsek.” Nechal se slyšet DeBoer. ,,Byl to náš 21. zápas venku. 5. utkání za 8 nocí. Byl to opravdu složitý úsek sezóny a jsem si jistý, že už se všichni těšíme na domácí zápasy.”

,,Kinkaid byl dnes dobrý, stejně jako minule.” Pokračoval DeBoer. ,,Dal nám šanci. Věděli jsme, že to bude dnes složitý zápas a Keith nás v klíčových okamžicích podržel.”

,,Byl skvělý,” řekl Gomez. ,,Náš brankář byl pro nás dnes velice důležitý. Musel to být pro něj velký večer. Vrátit se domů a hrát tak dobře, je to vzrušující. Přál bych si abychom pro něj vyhráli dva body.”

Kinkaid si však bude muset na své vítězství číslo 1 počkat. Rozhodně hrál dost dobře na to, aby si znova zachytal.

,,Doufám, že mám důvěru koučů, věřím, že to 1. vítězství přijde, věřím, že se nám podaří získávat více bodů.” Řekl nakonec Keith Kinkaid.

zdroj: Fire & Ice Blog

zdroj obrázku: devils.nhl.com

Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?

Minulý měsíc proběhl nováčkovský kemp, kdy ve velmi náročném a dlouhém týdnu ukazovali mladí talenti, co v nich je. Po celý týden byli pod drobnohledem trenérů z NHL a AHL. Spoustu z nich zatím moc neoslovilo, ale sezona 2017-18 bude dalším krokem v jejich vývoji. Pojďme se společně podívat na kompletní přehled nováčků a jejich …