Peklo / Binghamton Devils / Devils zvládli drama s prodloužením v Atlantic City

Devils zvládli drama s prodloužením v Atlantic City

Albany se v poslední době zrovna nedařilo, proto se zraky fanoušků upíraly k utkání proti Lehigh Valley, jenž bylo hráno v ďábelském azylu v Atlantic City na ledě Boardwalk Hall. V průběhu zápasu to vypadalo s nadějemi Devils všelijak, nakonec se však mohou domácí radovat.

Albany Devils – Lehigh Valley Phantoms 4:3sn (1:0, 0:0, 2:3 – 1:0)

Góly: 14. Sestito (Thompson), 52. Whitney (Scarlett, Boucher), 55. Whitney (Thompson, Sestito), 63. Sestito (Boucher, Fraser) – 48. Leier (Fyten), 51. Stortini (Delisle, Hagg), 53. Gordon

Střely: 37:32

Návštěva: 4212 diváků

Úvodní minuty střetnutí nabídly kvalitní možnost pro zakončení obránci McPhersonovi, jenže ten skončil na zemi a jeho následný střelecký pokus nemohl zaplachtit za obezřetného Němce Roba Zeppa. Dá se říct, že o krok napřed byli ve tvoření ofenzivních příležitostí domácí, ale ani Wedgewood se nechtěl nechat zahanbit a puky se mu dařilo s úspěchem schovávat v hlubinách výstroje. Zaváhání v rozehrávce Lehigh Valley bylo potrestáno ve 14. minutě Timem Sestitem, který tak dokázal naplno využít toho, že Ďáblové byli v posledních okamžicích aktivnější. Phantoms se sice snažili hrozit z protiútoků, avšak obránci v 1. třetině odváděli velmi kvalitní práci. Díky důrazné a zároveň čisté hře tělem se hokejisté v bílých dresech nedostávali ke kotoučům včas.

V podobném duchu započala také 2. etapa vzájemného souboje. Zajímavou možnost k navýšení vedení měl Burlon, jeho dělo ovšem Zepp stačil vytěsnit mimo a obránce Devils se neradoval. Ani hosté však nechtěli být tím slabším, a proto si zanedlouho poté připravili únik 2 na 1, Wedgewood si tuhle velkou šanci pohlídal a nadvakrát zkušeně odrazil střelu mimo brankoviště. Jedna příležitost střídala druhou, hra se rychle přesouvala z jednoho konce kluziště na opačné a pohledný hokej diváci oceňovali potleskem. Domácí ale hodně zamrazilo, když se ujal kotouče Powe a společně s jeho spoluhráčem se vydal vstříc ďábelské kleci. Wedgewood byl hodně vyjetý, svoji úlohu zvládl však na jedničku a pokryl ránu i její dorážku. Ve 2. části tak k žádné změně na světelné tabuli nedošlo.

Ďáblové se vcelku drželi a dlouho hájili těsné vedení, ovšem tenhle běh událostí nemohl vydržet věčně. Chyba v obraně zapřičinila, že se před gólmanem uvolnil Taylor Leier a vyrovnal gólový účet. Netrvalo to ani tak dlouho a Wedgewood lovil ze sítě další úspěšnou střelu, tentokrát se střelec dostal před odkrytou branku po chybné rozehrávce maskovaného muže a skóre rázem mluvilo úplně jinak. Věci se ale ještě daly pořádně do pohybu, přesilová hra ve prospěch domácích byla ukončena přesnou ranou Whitneyho. Jenže stav 2:2 vydržel jen necelých 30 sekund, klid na hokejky hostů vrátil Gordon. Devils to příliš mrzet nemuselo, v 55. minutě se totiž zjevil před kasou Whitney a oslavil jubilejní 10. branku sezóny.

Hrál se skutečně vyrovnaný hokej, proto se muselo o vítězi rozhodovat až v prodloužení. Nastavený čas nenabídl před Wedgewoodem žádnou střelu, naopak domácí vyslali na Zeppa hned 3 jedovaté pokusy a jeden z nich se zatřepotal v síti. Šlo o dělovku Sestita, který nejdříve skóre otevíral a nyní jej také kompletně uzavřel. Ďáblové vyhráli a připsali si důležité body, jenž se budou hodit v boji o lepší umístění v divizi. Momentálně jsou svěřenci Ricka Kowalskyho až čtvrtí za Hartfordem, na který ztrácí 4 body. Ani poslední pátý Bridgeport není venku ze hry, neboť aktuálně ho dělí od Albany jen jediný bodík. Z této situace tedy vyplývá, že se červenobílí nachází ve Východní konferenci na poslední postupové 8. příčce.

Sestava Albany: Wedgewood (Clemmensen) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson – Whitney, Boucher, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Black, Thompson, D. Zajac, Bell, Carrier

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …