Peklo / Novinky z NHL / Analýza nočního souboje Toronto – Anaheim

Analýza nočního souboje Toronto – Anaheim

Zajímavý a bohatý program měla dnes zámořská NHL. Odehrálo se celkem 11 utkání. To znamená 22 týmů v akci. My se podíváme po tom možná nejzajímavějším, který se konal v Air Canada Centre, domácí arény Toronta Maple Leafs, kam přijel jako host Anaheim.

Anaheim Ducks

Dnešní “mač” v Air Canada Centre ukázal, jaké slabiny má mužstvo lodivoda Bruce Boudreaua. Anaheim trápí především brankářská pozice. Johna Gibsona, který má v budoucnu velký potenciál chytat v NHL pravidelně na postu prvního brankáře, nyní dlouhodobě absentuje kvůli zranění. Situace v brankovišti není růžová. Před pár dny podepsali Ducks smlouvu s bývalou hvězdou Iljou Bryzgalovem kontrakt a počítají, že bude v případě špatných výkonů zastupovat vyvíjející se dánskou jedničku Andersena. A právě to se stalo dnes. Andersen pustil 2 branky a na začátku třetí třetiny další dvě slepené a to Bruce Boudreaua donutilo Andersena střídat. Výkon Bryzgalova na utkání už neměl velký vliv, chytal příliš krátce, aby se ukázalo, jestli na NHL ještě má. Nicméně bude mít obrovskou příležitost to ukázat v “back to back” duelech, které se odehrají ve čtvrtek a v pátek v noci. Ducks nakonec opustili arénu s přídělem 2:6, který je pro vedoucí mužstvo celé NHL poměrně ostudný.

Toronto Maple Leafs

Maple Leafs jsou od prohry 2:9 s Nashvilem na domácím ledě k neporažení. Jakoby je vyburcovala zoufalost vlastních fanoušků, kdy jeden z přihlížejících vhodil na led svůj dres oblíbeného týmu. To jen dokumentovalo marnou snahu Leafs v onom utkání. Nicméně věci se od té doby změnili a kanadský klub má velmi kladnou bilanci na domácím ledě (14-7-0). Celkově vyhrál z posledních 10 střetnutí 8 a ve Východní konferenci už tak ztrácí jen dva body na vedoucí Tampu. Velkou zásluhu na tom má především první útočná řada ve složení van Riemsdyk, Bozak, Kessel. Všichni tito hráči figurují v první třicítce bodování NHL.

Toronto se dnes naprosto vyrovnalo Anaheimu a ve třetí třetině ho definitivně poslalo do kolen. Nejdřív Booth a Kadri navýšili vedení na 4:1 a poté se přihlásila o pozornost dvěma brankami americká hvězda Phil Kessel. Napoprvé mu obránci dali příliš prostoru na jeho pověstnou pumelenici zápěstím a necelé dvě minuty pře koncem dostal průnikovou přihrávku od svého kolegy van Riemsdyka přímo na hokejku a takový střelec jako Kessel se v oněch chvílích nemýlí. Nemilosrdně mezi betony upravil na konečných 6:2.

Po 12 letech je zpět Světový pohár, a se vší parádou

NHL a NHLPA oznámily všechny informace o nadcházejícím Světovém poháru. Odehrávat se bude v Torontu v aréně Maple Leafs Air Canada Centre. Začne 17. září a skončí nejpozději 1. října. Hra se bude hrát na hřištích s pravidly NHL. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A jsou týmy Kanady, USA, České republiky …