Peklo / Reporty / Anderson vynuloval hráčov Devils, Senators vyhrali 2:0

Anderson vynuloval hráčov Devils, Senators vyhrali 2:0

Diabli dnes v Prudential Center privítali Ottawu Senators, ktorá mala v tabuľke pred dnešným dňom o dva body viac ako New Jersey. Stopercentný výkon Andersona a strelecká efektivita dopomohli k víťazstvu 2:0 nad tímom z Newarku, ktorý znova potvrdil svoju streleckú neschopnosť. Dvakrát v zápase sa trafil Kyle Turris, Ottawa využila presilovú hru zo začiatku zápasu a odvolanie brankára na jeho konci a pripísala si ďalšie dva dôležité body.

Domáci prišli po 4-zápasovom tripe opäť do domáceho prostredia, na tripe zaznamenali bilanciu 0-2-2, z posledných 12 zápasov vyhrali iba dvakrát (2-6-4). Túto sezónu majú doma bilanciu 3-4-4.

V zostave Diablov sa v deň zápasu zranil Damon Severson, ktorý utrpel zranenie dolnej časti tela. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa v dnešnom zápase objaví, ale nakoniec ho nahradil Seth Helgeson, ktorý do hry nemal vôbec zasiahnuť a pred Seversonovým zranením bol písaný ako zdravý náhradník. V prvom obrannom páre sa objavil Greene s Merrillom, Židlický vytvoril dvojicu s Helgesonom a Gelinas s Harroldom.

Úvod zápasu hráčom Devils nevyšiel, už v čase 2:24 bol na trestnú lavicu poslaný Merrill, ktorý poslal puk . Skóre sa menilo v čase 2:47 – Kyle Turris strelil svoj piaty gól sezóny po tom, čo tečoval Karlssonovu strelu od modrej čiary – 1:0.

Nasledovalo pár šancí na oboch stranách, na strane domácich strieľal Greene od modrej, puk skončil v Andersenovej lapačke. Zákrok vyrážačkou musel použiť proti Michaelovi Ryderovi v 10:50 a proti Patrikovi Eliášovi zakročil betónom v 12:21.

Domáci dostali príležitosť hrať presilovú hru o jedného hráča – Bobby Ryan dostal trest za sekanie. Sens sa podarilo na začiatku presilovky vyhodiť puk a po zlej rozohrávke Židlického sa mohol Chiasson dostať do šance, ale obrana New Jersey tento problém rýchlo vyriešila. Za domácich mal v presilovke najväčšiu šancu Eliáš, ktorý trafil len pravú tyčku. Bola to jediná strela domácich v tejto presilovke.

Diabli na konci tretiny dostali možnosť ďalšej presilovky – na trestnú šiel opäť Ryan, dostal trest za podrazenie. Gelinas pálil tvrdo od modrej, ale trafil iba Andersonovu masku. Presilovku v prvej časti hry nevyužili, do druhej tretiny vstupovali s pokračujúcou 37-sekundovou presilovkou.

Strely: 10-4

Frustrovaní hráči Devils prehrávali po dvoch tretinách 1:0, aj keď svojho súpera v druhom dejstve prestrieľali 16-4.

Diabli začali aktívne na začiatku druhej tretiny, pokračujúcu presilovku nevyužili a po 19 odohraných sekundách dostali možnosť ďalšej PP – na 19 sekúnd si zahrali hru 5-na-3. Eric Gryba hákoval Scotta Gomeza. Cez Grybove vylúčenie boli hráči Devils strelecky aktívnejší ako v minulých presilovkách, na Andersona vyslali 4 strely, prvý gól však nezaznamenali.

Po 5 minútach hry Diabli prestrieľali svojho súpera v druhej časti 6-0.

Až strela zápästím od Mikea Zibanejada v čase 6:22 prerušila dobu, ktorá trvala od 18:40 prvej tretiny – hostia v tomto intervale nezaznamenali ani jeden strelecký pokus.

V 9. minúte obišiel Tuomo Ruutu Andersonovu bránu, Gionta mu pred bránou urobil clonu, čím sa uvoľnilo trochu miesta pred bránou, Ruutu skúsil backhandovú strelu, ale Anderson ho vychytal.

V 10. minúte duel opustil Eric Condra, ktorý dostal pukom do ucha od spoluhráča Chiassona.

10:11 – Eliáš sa vybral sám do útoku, prekorčuľoval obrancu a skúsil taktiež strelu backhandom z pravej strany, Anderson si pripísal ďalší úspešný zákrok.

Jordin Tootoo dostal prihrávku od Erica Gelinasa v čase 11:28, jeho strelecký pokus však nesmeroval na bránu.

Patrik Eliáš si opäť vylámal zuby na vysokom brankárovi hostí – Marek Židlický pálil z pravého kruhu, Eliáš sa pokúsil o gól z dorážky, ale Anderson vychytal českého útočníka betónom.

V 14. minúte bola Diablom ponúknutá štvrtá presilová hra zápasu – opäť ju nevyužili a ďalej čakali na prvý gól. Alex Chiasson bol poslaný na trestnú lavicu za nešportové správanie. Jediná strela v početnej výhode prišla od Gelinasa v čase 13:10.

Craig Anderson držal svoj tím dve tretiny bez gólu, svojimi zákrokmi dostával strelcov Devils do frustrácie, 2 minúty pred koncom tretiny pálil strelou zápästím Eliáš, Anderson ho bez problémov vychytal vyrážačkou.

Diabli hrali aj piatu presilovú hru – tentoraz dostal 2 minúty Kyle Turris 1:21 do konca druhej časti. Anderson nemal problém ani s Jágrovou strelou z pravého kruhu. Obrovskú šancu mal Zajac, svoje sólo však nezakončil gólom.

Diabli neskórovali ani v druhej časti hry a 39 sekúnd dohrávali presilovku v poslednej tretine.

Strely: 16-4

Tretia tretina priniesla pokračovanie presilovej hry domácich – na Andersona smerovala iba jedna strela, konkrétne od Eliáša, gól však nepriniesla, a tak Diabli nedali gól ani v 5. početnej výhode.

O chvíľu neskôr dobre zakombinovala útočná formácia Havlát-Zajac-Eliáš, držala hostí dlhší čas v obrannom pásme, ale bola z toho iba zblokovaná strela Havláta.

Do útoku sa dostali taktiež členovia 1. útoku – Gomez rozohral akciu v strednom pásme na Jágra, ten prešiel do útoku popri pravom mantineli, snažil sa prihrať nabiehajúcemu Henriquemu pred bránu, Henrique usmernil puk len Andersonovi na betóny. Na opačnej strane šiel sám na Schneidera Condra, čistým obranným zákrokom prišiel pomôcť Gelinas a spolu zvládli túto situáciu.

Čas 4:57 – za nedovolené bránenie odišiel Jaromír Jágr. V oslabení sa dostával do prečíslenia Gionta a Tootoo, Giontovu prihrávku v útočnom pásme zastavil hráč Sens po dobrom vrátení sa do obrany. Diabli sa dobre bránili, mohli ísť znovu do protiútoku, Zajac strieľal zápästím medzi kruhmi, jeho strela tesne minula ľavú tyčku. Senators si nevytvorili šancu počas Jágrovho vylúčenia, po tom, čo sa vrátil na ľad sa vybral ihneď útočiť, s Gomezom sa dostali do situácie 2-na-1, český útočník prihral Gomezovi a ten zaváhal pri kľučke na Andersona – stav zápasu sa nezmenil.

V 12. minúte vystrelil Gelinas trikrát za sebou – prvá strela smerovala vedľa brány, druhú zblokovala obrana a tretiu tiež zblokovali hráč stojaci pred ním na tribúnu.

Senátori zdržiavali hru, neponáhľali sa s rozohrávkou, postupne vyrovnali počet striel v tretej tretine a hlavne Anderson v bráne nedopustil, aby Diabli vyrovnali.

1:19 do konca zápasu Devs odvolali brankára Coryho Schneidera, Gomez nabral rýchlosť a vybral sa do útočného pásma, zastavila ho píšťalka rozhodcu – Jágr bol v pásme skôr, takže sa pískal ofsajd. Hneď nato si domáci tréner Pete DeBoer zobral oddychový čas.

Kamera dnes zachytila Andersona viackrát s úsmevom na tvári, jeden z nich prišiel po Gelinasovom nahodení – Anderson chytil puk do lapačky a následne skúsil streliť gól cez všetky čiary – puk minul bránu približne o meter – nasledovalo zakázané uvoľnenie.

Diabli nepresne rozohrali v útočnom pásme, jeden z obrancov zachytil prihrávku a poslal puk preč z pásma, za bránou Devils ho stihol MacArthur, poslal ho pred bránu na Turrisa a Kyle Turris dal svoj 2. gól v zápase 0,6 sekundy do konca zápasu – 2:0.

Diabli nezvládli ďalší zápas a ich strelecká neschopnosť pokračuje ďalej.

Strely: 8-8

New Jersey Devils 0-2 Ottawa Senators

Góly: 3. Turris (Karlsson, Stone), 60. Turris (MacArthut, Borowiecki)

Strely: 34-16

Zblokované strely: 5-14

Hity: 13-14

Zostavy

New Jersey Devils – Schneider (93,3%SV) – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Gomez, Henrique, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Ruutu, Gionta, Ryder – Tootoo, Josefson, Bernier

Ottawa Senators – Anderson (100%SV) – Borowiecki, Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Greening, Legwand, Michálek – Condra, Lazar, Chiasson

Hviezdy stretnutia

3. Patrik Eliáš (0+0)

2. Kyle Turris (2+0)

1. Craig Anderson (čisté konto)

zdroj obrázku: Bruce Bennett, nhl.com

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …