Peklo / Reporty / Kinkaid prvýkrát vyhral, Devils vyhrali po nájazdoch

Kinkaid prvýkrát vyhral, Devils vyhrali po nájazdoch

Dnes Diabli nastúpili na domáci súboj proti jednému z najlepších tímov prebiehajúcej sezóny, Tampe Bay Lighting. Devs zápas zvládli a porazili Bolts aj v druhom vzájomnom zápase v tomto ročníku, tentoraz 3:2 po nájazdoch.

Do brány domáceho celku sa postavil Keith Kinkaid, pre ktorého to bol tretí štart v ročníku, prvé dva skončili prehrami po nájazdoch (Blackhawks, Islanders), ale dnes opäť podal vynikajúci výkon a mal veľkú zásluhu na dvoch bodoch Devils. Z 28 striel inkasoval iba dva góly, čo činí 92,9% úspešnosť zákrokov. V nájazdoch neinkasoval ani raz z troch pokusov a bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu a druhú hviezdu dnešného večera.

Pred zápasom sľúbili hráči Devils mladému brankárovi podporu v obrannom pásme, čo sa odzrkadlilo na zblokovaných strelách – zatiaľ čo v minulom zápase zblokovali len 5 striel, dnes obrana zblokovala 19 striel súpera. Najviac blokov mala na svojom konte prvá obranná dvojica – Andy Greene 5 blokov, Jon Merrill 4 bloky.

Diabli už po prvej tretine vyhrávali 2-0, ale ako je u tímu zvykom, hráči náskok neudržali a vyrovnávajúci gól prišiel pár sekúnd pred koncom zápasu. Na začiatku zápasu hrali Diabli presilovú hru, Bryan Boyle hákoval Jaromíra Jágra, a v 4. minúte už vyhrávali 1-0. Adam Henrique skóroval po deviatykrát v sezóne vďaka dôraznej práci Greenea pre bránou. Celú akciu začal Scott Gomez, ktorý sa hokejovo a najmä bodovo prebudil a momentálne patrí medzi najlepších útočníkov tímu. V 9 zápasoch zaznamenal 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie.

Na 2-0 zvyšoval český veterán Patrik Eliáš, pre ktorého znamenal gól zo 16. minúty stretnutia 996. bod v kariére. Eliáš sa vybral sám do útoku, spravil peknú kľučku v situácii 1-na-1 a presnou backhendovou strelou z pravého kruhu prekonal Nabokova.

Diabli (12-16-6) dali dva góly aj v minulých Kinkaidových štartoch, ktoré na víťazstvo nestačili a v oboch prípadoch prehrali po nájazdoch 3-2. Kinkaid hral doteraz len s tímami z hornej časti tabuľky, proti ktorým inkasoval iba šesť gólov zo 100 striel a výkonmi si výrazne pýta zotrvanie v prvom tíme Devils.

Diabli mali niekoľko príležitostí na 3. gól v zápase, no nepridali ho. Nabokov najprv vychytal Rydera a Eliáša, Zajac trafil dvakrát tyčku, ale po zápase to hráčov nemuselo toľko mrzieť, pretože 2 body za výhru zostali v Prudential Center.

Druhá tretina priniesla iba kontaktný gól kapitána Stevena Stamkosa,  v 15. minúte zatlačila ofenzíva Bolts obranu domácich, dobrú prácu pri forčekingu odviedol Jonathan Drouin, posunul puk na Callahana, ktorého Kinkaid vychytal, ale na Stamkosovu dorážku už nemal nárok.

Stamkos strelil svoj 19. gól sezóny, Diabli však celý zápas hrali dobre smerom dozadu, Bolts sa nepresadili ani v jednej z ponúknutých piatich presiloviek, v tretej tretine dokonca hrali 4 minúty 5-na-4 kvôli Ryderovej hokejke v tvári Bryana Boylea.

Gól však prišiel 41 sekúnd pred koncom zápasu – Bolts odvolali brankára, od modrej nahodil puk obranca Stralman, puk získal Nikita Kucherov a strelou zápästím prekonal Kinkaida.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom sa nepresadilo ani jedno mužstvo, čo znamenalo, že sa zápas rozhodne v samostatných nájazdoch. Oba tímy majú s nájazdmi problémy – Tampa má bilanciu 1-4, New Jersey 2-5.

Nájazdy:

Scott Gomez – save                              Steven Stamkos – save

Travis Zajac – save                               Nikita Kucherov – save

Patrik Eliáš – gól                                 Jonathan Drouin – save

New Jersey Devils 3-2sn Tampa Bay Lighting

Góly: 4. Henrique (Greene, Gomez), E16. Eliáš (Havlát, Henrique) – 35. Stamkos (Callahan, Drouin), 60. Kucherov (Callahan, Garrison)

Strely: 18-28

Zblokované strely: 19-4

Hity: 13-17