Peklo / Preview / Prudential Center dnes hostí Capitals, v bráne Schneider

Prudential Center dnes hostí Capitals, v bráne Schneider

Diabli majú ďalší z takzvaných day-to-day víkendov, včera vyhrali proti Tampe Bay Lighting 3-2 po nájazdoch (Kinkaidova prvá výhra v NHL) a dnes budú hostiť tím z hlavného mesta – Washington Capitals. Zápas začína o 1:00.

V prebiehajúcom ročníku sa tieto tímy stretli už v troch zápasoch – dva z nich vyhrali Caps, jeden Devs.

Posledný zápas sa zatiaľ hral 6. Decembra v Prudential Center, Caps vyhrali 4-1. Prvé dva sa uskutočnili v hlavnom meste, v hale Verizon Center. 14. Novembra vychytal brankár hostí Cory Schneider shutout, jediným strelcom zápasu sa stal Mike Cammalleri a Diabli vyhrali 1-0. 16. Októbra sa odohral prvý vzájomný zápas týchto tímov, Caps vyhrali jednoznačne 6-2 a pre Devils to znamenalo prvú porážku v sezóne, po troch výhrach za sebou.

Devils (12-16-6, doma 4-5-4) v poslednom zápase proti Bolts vyhrali, čím pretrhli šnúru 5 prehier v rade (0-3-2). Patrik Eliáš sa presadil v prvej tretine zápasu, keď zvyšoval náskok domácich na 2-0 (397. gól a 996. bod v kariére) a následne dal ako jediný hráč gól v nájazdovej lotérii. Keith Kinkaid zaznamenal prvú výhru v kariére, pri ktorej si pripísal 26 zákrokov a chytil všetky 3 nájazdy súpera.  Diablom sa v poslednom období darí aj pri oslabeniach, včera neinkasovali pri 5 početných výhodách súpera (Ryder dokonca dostal 4-minútový trest) a v posledných 11 zápasoch zaznamenali v oslabeniach bilanciu 30-z-34 (88,2%). Do brány sa dnes postaví odpočinutý Schneider, ktorý prehral v posledných troch štartoch, z 83 striel inkasoval 8-krát, zatiaľčo jeho spoluhráči dokázali vyprodukovať iba 4 góly. V poslednom zápase proti Senators inkasoval iba raz, ale ani to nestačilo na výhru a Devs prehrali 2-0. Schneider je líder brankárov v počte odohraných zápasov (30), v ktorých má bilanciu 11-15-3, 91,6%SV a 2,55 priemer gólov na zápas.

Capitals (15-10-6, vonku 9-5-2) sa v decembri darí, v posledných 7 zápasoch stratili iba 2 body (5-0-2) a dnes budú chcieť potvrdiť svoju formu. Naposledy sa tím okolo kapitána Ovečkina predstavil na ľade Modrokabátnikov z Columbusu, kde Caps vyhrali 5-4 po predĺžení gólom Erica Fehra z prvej minúty predĺženia. Obranca Mike Green asistoval na vyrovnávajúci gól Troya Brouwera 3 minúty pred koncom stretnutia a asistenciu si pripísal aj pri víťaznom góle Fehra v predĺžení. Najväčšia hviezda klubu – Alex Ovečkin – nezažíva produktívne obdobie. Aj keď sa tímu darí a strieľa góly, Ovečkin sa presadil iba dvakrát v posledných 9 zápasoch. Oba góly dal dokonca v jednom zápase (jeden do prázdnej brány), čo znamená, že osemkrát v tomto období odišiel zo stretnutia strelecky naprázdno. Tímu to však neprekáža, keďže je na víťaznej vlne a hra Caps nestojí na hráčovi s číslom 8.

Domácim sa dnes do zostavy vráti obranca Adam Larsson, ktorý včera odohral zápas za Albany Devils a dnes bol povolaný do hlavného tímu. Albany včera vyhralo 4-2 a Larsson sa po návrate zapísal aj do štatistík – 2 asistencie a +1 bod dokazujú, že je uzdravený a môže sa vrátiť do zostavy Diablov, ktorí vo včerajšom zápase nemali žiadneho zdravého náhradníka.

Útočníci Mike Cammalleri a Dainius Zubrus dnes absolvovali iba individuálny tréning a je nepravdepodobné, že by aspoň jeden z nich nastúpil na dnešný zápas proti Caps.

Hostia majú na listine zranených iba Dmitriho Orlova, inak majú zdravých všetkých hráčov zo súpisky.

Předpokládané sestavy

Devils: Cory Schneider – Andy Greene, Jon Merrill, Seth Helgeson, Marek Zidlicky, Eric Gelinas, Peter Harrold – Scott Gomez, Adam Henrique, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Travis Zajac, Martin Havlat, Tuomo Ruutu, Stephen Gionta, Michael Ryder, Jordin Tootoo, Tim Sestito, Steve Bernier

Capitals: Braden Holtby – Brooks Orpik, John Carlson, Karl Alzner, Matt Niskanen, Nate Schmidt, Mike Green – Alex Ovechkin, Nicklas Backstrom, Tom Wilson, Marcus Johansson, Evgeny Kuznetsov, Troy Brouwer, Brooks Laich, Eric Fehr, Joel Ward, Jason Chimera, Michael Latta, Jay Beagle

Ben Lovejoy: Vítězství je prostě to nejlepší

Každé vítězství přináší dva body, existují ale některá, která znamenají trochu víc. Devils v nočním zápase odehráli vyrovnanou hru s nejlepším týmem NHL a po velmi fyzicky náročném zápase odjíždějí z Floridy jako vítězové. Lightning podlehli Ďáblům 3:4. Poražení lídra ligy je o to cenější, že v brance byl záložní brankář Eddie Läck, který byl …