Peklo / Hlavní zprávy / Caps přehráli Devs ve všech ohledech

Caps přehráli Devs ve všech ohledech

Ani výhra proti druhému celku Východní konference, stará dva dny, nepomohla Ďáblům k bodovému zisku proti Capitals. Ta jakoby neměla na tým vůbec žádný pozitivní vliv. Devils nastoupili k utkání v podobném duchu, jaký známe z mnoha letošních střetnutí.

První třetinu udrželi bezbrankovou remízu. Nicméně výkon do útoku už byl tradičně špatný. Devs se nedařilo zakládat útoky. Rychlé přechody středního pásma jakbysmet. Výstavní trefou se mohl pyšnit po zápase ruský snajpr Ovečkin, přezdívaný též Alexander the Great nebo Great 8 – podle jeho čísla na dresu. Našlápl u pravého mantinelu ve své třetině, sebral si puk a projel s ním až do pásma Devs, kde narazil na beka Merrilla, kterého ale ponížil prohozením z forhendu na bekhend mezi vlastními bruslemi. Schneidera už stačilo položit a bekhendovým blafákem “do vinglu” zakončit svůj výjezd k brance Ďáblů. 3:0 a v rozpoložení, jakém se Devils nacházejí, nemožnost otočit vývoj utkání půl třetiny před koncem. Vy si nyní přečtěte, co k utkání říkají domácí hráči a trenér Pete DeBoer.

Pete DeBoer:“Byli rychlejší, svěžejší, silnější, lepší než my. Jejich nejlepší hráči zahráli vynikající zápas. Byli opravdovými tahouny. Ovečkin a Holtby byli prostě dobří. Pro nás to nebyl povedený duel. Myslím, že hráči přišli a bojovali, aspoň jsem měl ten dojem. Prostě se to nepovedlo a ve třetí třetině nám to úplně uteklo.”

Potřebovali jsme čtyři čerstvé pětky na to, abychom dokázali konkurovat Washingtonu v rychlosti.” Proto se prý rozhodl posadit Rydera jen na tribunu. “Bylo to naše 11. utkání v 19 dnech.

Cory Schneider:“Takovýmto způsobem jsem si nepředstavoval následující zápas po výhře nad Tampou.  Nevím, co se stalo, ale Washington proti nám hraje letos dobře. Tak nějak na nás umějí a dnes vyhráli další venkovní duel.”

Travis Zajac:“Myslím, že jsme dneska neodvedli dost práce, řekl centr dvou křídel druhého útoku – Eliáše a Berniera. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale neudělali jsme dost, abychom je proměnili. Byli jsme připraveni hrát s kýmkoliv v sestavě,” rozhodnutí trenéra na hru prý nemělo vliv, hlásí Zajac.

Adam Henrique:Musíme bodovat s těmi, co jsou přímo před námi, nebo okolo nás v tabulce. Musíme najít cestu, jak vyhrávat.”

Jisté je jen to, že Jersey musí zabrat, protože zatím má z 35 odehraných zápasů jen 12 výher (12-17-6). Procentuálně by to na play off nestačilo v žádném ze scénařů, jaké by mohly na konci sezóny nastat.

zdroje: Fire and Ice blog

50: Historie dresů

Do začátku nového ročníku NHL 2017-18 zbývá již jen několik týdnů a naše redakce si pro Vás připravila seriál o historii dresů a jejich nositele za celou éru existence New Jersey Devils. Náš malý seriál bude mít 50 dílů, tolik totiž zbývá dní do úvodního utkání nové sezóny, které odehrají Devils na domácí půdě haly …