Peklo / Hlavní zprávy / Mizérie Ďáblů pokračuje. Chybí nám trénink, říká Jágr

Mizérie Ďáblů pokračuje. Chybí nám trénink, říká Jágr

Před vánoční přestávkou prohráli Ďáblové na domácím ledě s Carolinou. Mizérie tak pokračuje.

Jaromír Jágr vidí hlavní důvod v nedostatku tréninku. Nejsou to podle něj zranění, špatná forma a ani nemoci, ale právě nedostatek tréninku.

“Přestávka? V to nevěřím. Nevěřím v to, že po třídenní sváteční přestávce se staneme nejlepším hokejovým týmem. Bez tréninku,” vyslovil svůj názor Jágr. “Věřím v tvrdou dřinu, ale předpokládám, že jsem jiný.”

Ďáblové tak mají z posledních 16 zápasů pouze tři výhry (3-8-5), podle Jágra by tedy tým měl trénovat častěji a pilněji. Bohužel ne vždy to jde, v prosinci odehráli během 19 dní celkem 11 utkání.

“Prostě to nejde,” lituje Jágr. Máte mnoho zraněných, mnoho zápasů, nedá se s tím nic dělat. Je to nemožné. Jiný příběh by to byl, kdybychom vyhrávali.”

Během dalších týdnů by k tréninku mělo být více prostoru a všichni samozřejmě doufají, že to pomůže. Navíc doufá, že se uzdraví všichni zranění hráči a Ďáblové budou opět v plné síle.

Proti Hurikánům se nedařily ani přesilové hry, byly ovšem pouze tři. Nejdůležitější byla ta 1:14 před koncem, ze které ale také gól Devils nedokázali dát, ačkoliv Chudobina zasypali množstvím střel.

“Chybí nám mnoho hráčů, moc netrénujeme, kluci se vrací do a ze sestavy, máme odlišné formace,” řekl Jágr. “Nepoužívám to jako výmluvu, ale tak to prostě je. Každý hraje s každým a netrénujeme. Pouze hrajeme zápasy. Za poslední dva týdny jsme toho odehráli hodně. Každý zápas, každou přesilovku hrajete s někým jiným.”

Z posledních dvaceti zápasů dali Devils již podesáté jeden či žádný gól. Chybí produktivita, chybí sebevědomí,” ví Jágr.

“Nyní nás čeká méně zápasů, tak snad budeme moci více trénovat a pomůže to. Mně určitě. Nemůžu mluvit za ostatní, ale mně to pomůže určitě.”

Jedinou branku New Jersey vsítil Stephen Gionta, který zároveň věří, že přestávka týmu pomůže.

“Odehráli jsme toho hodně a trénink nám opravdu chybí, ale po přestávce se vrátíme a snad budeme plně odpočatí,” nechal se slyšet forvard s číslem 11.

Utkání proti Hurricanes zmeškali kvůli zranění Eliáš, Havlát, Zubrus, Josefson, Severson, Salvador a Clowe. A to je opravdu hodně, kort na tým, který se výsledkově i herně trápí.

Zajímavým faktem ze zápasu je to, že během druhé třetiny dokázali Ďáblové vystřelit pouze třikrát a zároveň čelili 15 pokusům soupeře. I v prodloužení vyslali na Chudobina více střel – čtyři.

“Máme sedm hráčů ze základní sestavy mimo, blíží se konec jednoho z nějtežších hokejových měsíců, které jsme měli,” řekl Peter DeBoer, nepříliš oblíbený kouč mezi fanoušky. “S tím se musí něco stát.”

Proč podle Jágra nebyl tým schopný více ohrožovat branku soupeře? “Nemáme prostě puk, ale nevím. Když vedete, tak si to moc neuvědomujete a pak se kouknete na kostku nad ledem a vidíte, že máte pouze osm střel (za dvě třetiny – pozn. red.). Na tuhle otázku vám moc odpovědět nedokážu, během hry se soustředíte pouze na hru.”

Náročný program Devils je znát i podle trenéra DeBoera.

“Všechno se to spojí dohromady. Když máte málo hráčů a jste unavení, je to znát. To podle mě není žádné tajemství,” řekl kouč New Jersey. “V první třetině, když jsme čerství, hrajeme dobře. V těch zápasech, kdy jsme byli plní sil, jsme bojovali velmi dobře a hráli pěkný hokej. Pak to ale poleví a takhle se to v této lize trestá. Tak to prostě je a my se s tím musíme vypořádat.”

“Vedete, to je jedna věc. Vedete 1:0 ačkoliv máte 8 střel na branku, pořád to je vedení, ale …,” nedokončil zkleslý Jágr svou větu.

“Vedli jsme, ale nedokázali jsme to udržet a dotáhnout do konce,” smutnil brankář Cory Schneider. “Stává se nám to letos poměrně často, myslím, že si potřebujeme odpočinout a pročistit hlavy. Občas když jste v tom, je těžké se z toho dostat. Potřebujeme se vrátit s čistou hlavou.

Podobně se vyjádřil i trenér Peter DeBoer. Tomu samozřejmě moc chybí zranění hráči.

“Je to zatím velmi těžký měsíc,” lituje trenér. “Vím, že nikdo nechce slýchat výmluvy. Já také žádné vymýšlet nebudu, ale rozhodně nebudu kluky házet pod autobus. Když jste v šatně, tak tu snahu cítíte. Kluci na tom pracují.”

“Kluci se snaží a dnes to byla smůla, že jsme nezískali dva body. Náš brankář byl skvělý. Potřebujeme se seskupit a získat zpět zraněné hráče.”

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti (The Record)

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Čtěte také

Devils dnes čeká odveta proti Wild!

Devils a Wild se utkali minulý týden, bohužel pro Ďábly neúspěšně přesto, že vedli už 2-0. Wild však utkání otočili ve svůj prospěch 4:2 a z Prudential Center odvezli oba body. Devils dnes zkusí zvládnout odvetu a odvézt body z Minnesoty zpět do New Jersey. Pro Devils to však bude náročné. Únor je velmi nepodařený …

Ďáble, co na to říkáš...?