Peklo / Hlavní zprávy / Peter DeBoer byl odvolán!

Peter DeBoer byl odvolán!

DeBoer dokázal ve své první sezóně dovést Ďábly až do finále Stanley Cupu, kde padli s Králi z Los Angeles. Ovšem od té doby se Devils nedostali do playoff. Rozhodně nemůžeme neúspěchy týmu házet pouze na hlavního trenéra, on musí pracovat s týmem, který mu GM Lou Lamoriello sestavil. A bohužel po odchodech Zacha Pariseho a Ilji Kovalčuka se nepodařilo najít adekvátní náhradu.

Vyhazov přichází ani ne týden po porážce od Washigton Capitals, kdy sám DeBoer uznával, že soupeř je přehrával ve všech aspektech hry. „Ovečkin a spol. byli svěžejší, rychlejší, silnější a jejich nejlepší hráči byli opravdu nejlepšími hráči na ledě“.

To nejsou slova muže, který stále věří v úspěch a zlepšení svého týmu. A možná i toto hrálo roli v jeho odchodu. Na druhou stranu nemluvíme o nijak šokující zprávě, vyhazov DeBoera byl častou náplní diskuzí hokejových fanoušků. Přeci je není zvykem pro organizaci jako New Jersey Devils, být tři sezóny po sobě mimo příčky zaručující postup do playoff.

Vyhazov DeBoera byl potvrzen TSN novinářem Bobem McKenziem. Zatím není známo, kdo tým povede v sobotním utkání s New York Rangers. Devils získali ve 36 zápasech pod DeBoerem 12 výher, 7 porážek a stejný počet proher po prodloužení, popř. nájezdech. Nyní jsou devět bodů od pozic zaručující playoff.

(volně přeloženo z: http://www.rotoworld.com/recent/nhl/3750/peter-deboer + http://fireandice.northjersey.com/fire-ice-1.174987/devils-fire-head-coach-pete-deboer-no-replacment-named-1.1181898)

Čtěte také

Dva Ďáblové nominováni na mistrovství světa juniorů

Juniorský tým USA zveřejnil soupisku 43 hráčů pro nadcházející Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2021.🏒 Soupiska zahrnuje i dva hráče organizace Devils. Útočníka Patricka Moynihana, hrajícího za Providence ve Východním hokejovém programu a obránce Caseho McCarthyho, který hájí barvy Bostonské university.🤔 Jack Hughes, Case McCarthy a Patrick Moynihan. Letní kemp se bude konat …

Ďáble, co na to říkáš...?