Peklo / Reporty / Dvě bitky a dva body! Devils zdolali Pittsburgh

Dvě bitky a dva body! Devils zdolali Pittsburgh

Devils na domácím ledě přivítali silný Pittsburgh Penguins. Pro nové trenérské složení to bylo první utkání v Prudential Center společně, svůj druhý zápas v NHL odehrál Joe Whitney.

Před utkáním byl ještě za odehrání 1000 zápasů v NHL oceněn útočník Devils Scott Gomez.

První větší šanci měli domácí ve druhé minutě, po přihrávce Jágra zakončoval z blízkosti Henrique, Fleury ovšem vyrazil puk. O chvíli později byl vyloučen Gelinas a Penguins měli přesilovku. Tu ale nevyužili.
Pohledný hokej v Prudential Center k vidění nebyl. Dobrý rozruch nadělala střela Gelinase ve 14. minutě, brankář Tučňáků jí ale vyrazil do prostoru, odkud se nikdo nedostal k dorážce.
O chvíli později padla první branka – Sidney Crosby se rozjel ze středního pásma, obešel obránce a krásnou bekhendovou střelou poslal hosty do vedení 0:1.
Pittsburgh posléze přebral otěže zápasu a byl aktivnějším a hlavně lepším týmem. Druhý gól mohl přidat v 19. minutě, kdy dorážel z bezprostřední blízkosti Kunitz, brankář Ďáblů ale střelu nepropustil. Další dobrou střelu vyslal z první obránce hostů Pouliot, Schneider se ale přesunul, puk vyrazil a tak byl po prvních 20 minutách stav hry 0:1.
Střely: 7:9

Hned v úvodu druhé třetiny měl dobrou šanci Cammalleri, jeho pokus z první ale vyrazil Marc-André Fleury.
O chvíli později spěchal na druhou stranu Sutter, který vystřelil z první. Schneider ale včas reagoval a zasáhl.
Ve 24. minutě na sebe po vhazování vlítli, jak se dalo očekávat, Jordin Tootoo a Robert Bortuzzo. Jednalo se o pomstu za faul na Jaromíra Jágra. Bitka byla ovšem velmi rychlá.
O minutu později dostal od Gomeze nabito Henrique, jenže jeho pokus se neujal. O chvíli později trefil Tuomo Ruutu dokonce tyčku! V čase 24:45 byl vyloučen Ebbett a první přesilovku dostali domácí.
A ta byla dokonce využita. Střelu Marka Židlického od modré Fleury pouze vyrazil do míst, kde byl na dorážku připravený Travis Zajac – 1:1!
Následně se hra poměrně vyrovnala. Dobrou šanci měl ve 33. minutě po Crosbyho pasu Rust, branku ale nováček v NHL netrefil.
Ve 37. minutě se konala bitka mezi Tootooem a Bortuzzem znovu, tentokráte se domácí borec dal označit za vítěze této šarvátky! Následovala ale přesilovka Pens, jelikož Ruutu ještě před tím nedovoleně držel protihráče.
Dobrou příležitost měl po přihrávce od Malkina Chris Kunitz, Schneider ovšem sklapl své betony včas a střelu chytil. I díky tomu zůstala přesilová hra nevyužita.
A krátce po návratu Ruutua na led šli Devils do vedení. Jaromír Jágr si vybruslil na pravou stranu v útočném pásmu a krásnou střelou o tyč upravil na 2:1! Gól dal po devíti zápasech. Díky tomu tak Ďáblové do šatny odcházeli spokojenější.
Střely: 8:7

Ve 42. minutě si Pittburgh vypracoval šanci na vyrovnání, k nebezpečné dorážce se totiž dostal Jayson Megna, kotouč ale naštěstí pro domácí napálil mimo tři tyče. O chvíli později vychytal Schneider Crosbyho, který zakončoval bekhendem zblízka.
Ve 46. minutě se Ďáblové dostali dokonce do dvoubrankového vedení. Nejprve dobrý pokus Jona Merrilla vyrazil Fleury, tlak ale pokračoval a Adam Henrique posléze dokázal procpat puk za Fleuryho záda – 3:1!
O chvíli později byl ale vyloučen Gomez a hosté měli k dispozici přesilovku. Byla na nich při mnoha situacích vidět i menší frustrace. Početní výhoda nakonec zůslata nevyužita.
Krátce poté pelášil sám na branku Jaromír Jágr, svou šanci ovšem nevyužil! V 50. minutě byl vyloučen Simon Despres a přesilovou hru tedy dostali i domácí, kteří jí ovšem taktéž nepřetavili v branku.
Další šanci měli domácí v 54. minutě, kdy se přes obráne krásně do úniku prodral Travis Zajac, Fleury byl ovšem proti jeho druhé brance.
125 sekund před koncem odvolali hosté brankáře a Schneider měl hned v úvodu početní výhody dost práce. Komplikaci si Penguins vytvořili minutu a pár sekund před závěrečnou sirénou – hráli totiž v sedmi a tak byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Vedení 3:1 už si tak New Jersey pohlídalo!
Střely: 12:11

New Jersey Devils 3:1 Pittsburgh Penguins
26. Zajac (Zubrus, Židlický), 39. Jágr (Merrill), 46. Henrique (Zajac) – 15. Crosby (Kunitz, Pouliot)

Střely celkově: 27:27

Nejlepší hráči: 1. Jaromír Jágr (1+0), 2. Travis Zajac (1+1), 3. Jordin Tootoo (0+0)

Devils: Schneider – Greene, Harrold, Merrill, Židlický, Gelinas, Larsson – Henrique, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Zubrus – Ruutu, Gionta, Bernier – Whitney, Sestito, Tootoo
Penguins: Fleury – Dumoulin, Letang, Scuderi, Bortuzzo, Despres, Pouliot – Kunitz, Crosby, Rust – Malkin, Sutter, Megna – Spaling, Goc, Farnham – Uher, Ebbett, Klinkhammer

Zdroj obrázku: Adam Hunger, nhl.com

Kam by mohli zamířit nováčci v další sezoně?

Minulý měsíc proběhl nováčkovský kemp, kdy ve velmi náročném a dlouhém týdnu ukazovali mladí talenti, co v nich je. Po celý týden byli pod drobnohledem trenérů z NHL a AHL. Spoustu z nich zatím moc neoslovilo, ale sezona 2017-18 bude dalším krokem v jejich vývoji. Pojďme se společně podívat na kompletní přehled nováčků a jejich …