Peklo / Binghamton Devils / V hektickém závěru uspěli Bruins na úkor Albany

V hektickém závěru uspěli Bruins na úkor Albany

Na hokejisty Albany Devils čekal poslední duel letošního kalendářního roku. Na domácí hrací ploše se farmáři postavili celku Providence Bruins, který na tom byl v tabulce Východní konference AHL jen o bod hůře. I když tomu střely nenapovídaly, skóre bylo až do závěrečných sekund velice vyrovnané.

Albany Devils – Providence Bruins 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 40. Boucher (D. Zajac), 55. Pelley (Johnson, Janssen) – 16. Kane (Cross, Smith), 44. Ammon (Warsofsky, Kane), 60. Werek (Stuart, Ferlin)

Střely: 26:45

Návštěva: 2922 diváků

Své ofenzivní umění častěji prokazovali hráči hostů. Ti se postupnými přihrávkami v útočném pásmu dokázali prokousávat až před Wedgewooda, kde poté pálili z nebezpečných pozic. Na ledě nebylo pochyb o tom, kdo má zápas ve svých rukou, avšak ani výrazná územní převaha Bruins sama od sebe vedoucí branku nepřinesla. Naopak se do vedení mohli dostat Devils, protože ti se po polovině periody začali také postupně osmělovat a častěji stáčeli puky mezi 3 tyče. Nápor ve 13. minutě byl silný, ale gólman Jeremy Smith mu se ctí odolal. To nejdůležitější se začalo dít až chvíli před pauzou. Svůj únik zužitkoval Kane a tým Providence šlapal podle představ i nadále. Ještě pár příležitostí se v brankovišti Albany semlelo, ovšem situaci vždy uklidnil maskovaný Ďábel.

Síly se ve 2. dvacetiminutovce více srovnaly a už to nebyl jen Wedgewood, ale i Smith se musel častěji zapojovat do hry, aby stačil likvidovat jedovaté rány jeho protivníků. Šlo hlavně o souboj brankářů, ti byli skvěle zkoncentrovaní a pokaždé stihli do střely vložit nějakou část z jejich výstroje, čímž odehnali na nejbližší okamžiky nebezpečí. Tlak byl nejsilnější hlavně během přesilových her, kdy defenziva oslabeného družstva nemohla nic moc dělat proti kvalitní kombinaci, kterou předváděli protihráči. I tyhle příležitosti však strážci svatyní přečkali a už to vypadalo na to, že se 2. etapa dohraje za stavu 0:1, jenže opak byl pravdou. Albany vyhrálo vhazování, kotouč se dostal k domácímu střelci a časomíra se musela zastavit 0,4 sekundy před vypršením časového limitu.

Poslední třetina byla ovšem naprosto odlišná od předcházejících 40 minut. To obě mužstva spolu hrála vcelku vyrovnanou partii, jenže závěrečnou periodu opanovali hokejisté Providence. Wedgewood měl dvakrát tolik práce a zvládal se bleskově přesunovat brankovištěm proti početné sprše dělovek. Obránci nepředváděli zrovna nejlepší výkon kariéry a hrdinou 3. části se tak stal brankář Albany, jenž dlouho držel naděje svého týmu na bodový zisk. Jednu střelu sice nebyl schopen vytěsnit, avšak podpořil jej kapitán domácích Pelley, jehož střelba v 55. minutě vyrovnala gólový účet na 2:2. Wedgewood zažíval možná nejlepší dvacetiminutovku za dlouhou dobu, to se ale nedalo říct o zbytku týmu. Albany nebylo daleko od zisku bodu, ještě 10 vteřin před sirénou svítilo na tabuli skóre 2:2. Jenže přišla krutá rána hostů, ti zásluhou Wereka v čase 59:55 vstřelili vítěznou trefu a vykradli Times Union Center.

Tváře hokejistů na domácí střídačce zrovna nadšením nepřekypovaly, to druhá lavička na tom byla přesně naopak. K bodu opravdu mnoho nechybělo, a proto se musí svěřenci kouče Kowalskyho smířit s tím, že do roku 2015 vstoupí se 34 body na kontě a na 8. příčce v rámci Východní konference

Sestava Albany: Wedgewood (Clermont) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson, Baier, Keenan – Boucher, McKelvie, Johnson, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac, Carrier

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …