Peklo / Binghamton Devils / Crunch přečkali tlak a zvládli nájezdy proti farmě Devils

Crunch přečkali tlak a zvládli nájezdy proti farmě Devils

Úvodní duel nového roku neproběhl zrovna podle vysněných ďábelských plánů. Domácí sehráli velice solidních 60 minut, avšak ani větší počet střel a více nebezpečných šancí nestačilo ke vstřelení kýženého rozhodujícího gólu. Soupeři ze Syracuse odvrátili porážku a rozhodli v nájezdech.

Albany Devils – Syracuse Crunch 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Góly: 9. Namestnikov (Marchessault, Mormina), RN Lynch – 11. Thomson (Burlon, Thompson)

Střely: 36:26

Návštěva: 2789 diváků

Od začátku byla na ledě znát nervózní atmosféra. Mírné pošťuchování se nakonec vyvinulo až v pěstní konflikt, po němž si musel sednout na trestnou lavici Thomson. Po této události se začal hrát pohledný hokej, příležitosti viděli diváci před oběma brankami. Nejdříve se blýskla obrana Syracuse a zachytal si i Vasilevskij. Po akci v útočném pásmu Albany se ovšem děly věci i na opačné straně kluziště, kde úřadovali hosté. Ti využili brejkovou situaci a získali ve svůj prospěch těsný náskok. O něj však záhy hráči v modrých dresech přišli. O 2 minuty později s přehledem usměrnil kotouč za záda brankáře Ben Thomson. Po těchto divokých chvílích se hra uklidnila a defenzivy společně s gólmany zpevnily své hráze. Tohohle rozpoložení začali více využívat po krátkém oťukání hokejisté Devils, jenž se snažili hledat skulinky v počínání obránců a podnikali nebezpečné průniky. Ďáblové naprosto jasně v 1. periodě přestříleli své soky a Crunch mohli být rádi, že tahle převaha nezanechala na skóre další změny.

Vstup do 2. etapy zvládli s větším přehledem hráči reprezentující hostující celek. Obránci Syracuse zkoušeli ohrožovat Wedgewooda tvrdými ranami od modré čáry, které maskovaný muž Devils likvidoval jen s velkými obtížemi. Ve zmiňovaném úseku hry si nestíhala defenziva domácích včas pokrývat protivníky, ti si proto tvořili řadu možností. Wedgewoodovy reakce byly ale bezchybné a jeho fantastické zákroky uchránily Albany od jisté pohromy. I poté mělo družstvo Devils problémy s přechodem přes střední pásmo, kde zachytávali kotouče protihráči a pokoušeli se převrhnout vedení na svou stranu, i když neúspěšně. Světlé okamžiky domácích se začaly dostavovat až po 30. minutě, Devils totiž zpřesnili přihrávky a hned bylo o něco snazší vypracovat si střelu z dobré pozice. Vasilevskij ve finále všechno ustál a hráči zamířili do kabin s rozporuplnými pocity, neboť cítili, že mohli s výsledkem pohnout.

Poslední dvacetiminutovka započala vitálním nástupem Devils. Ti se usadili před svatyní svých rivalů a několikrát nepříjemně pálili do prostoru mezi 3 tyčemi. Až Vasilevskij uklidnil rozruch u brankoviště a vyřešil všechny nepřehledné situace. Ani Crunch nechtěli zůstávat pozadu, jenže i Wedgewood předváděl své kvality a defenzivní hokejisté dokázali naplňovat definované role bez chyb. Územní převahu drželi domácí a také projevovali úsilí z ní toho co nejvíce vytěžit, Vasilevskij byl ale logicky proti a jeho neprostupnost musela už chvilkami dovádět útočníky k šílenství. Gólmani působili jistě, dvojice maskovaných mužů s klidem schovávala ve své lapačce jednu dělovku za druhou. V poslední minutě základní hrací doby se naskytla výborná šance pro Syracuse, ovšem střelec ztroskotal znovu na pohotovém hlídači kasy. Stav 1:1 tak svítil i po 60 minutách, čímž bylo odstartováno prodloužení.

Během nastaveného času mohli hosté definitivně rozhodnout, avšak Wedgewoodova reakce na brankové čáře a následný neuvěřitelný zákrok neskutečně podržel jeho spoluhráče a pokračovalo se dále. Ještě 30 sekund před koncem vyrazil 2 jedovaté rány strážce Syracuse, jenže ukazatel průběžného skóre zůstal nezměněn a na programu byly samostatné nájezdy. V nich se muselo na přesného střelce čekat až do 10. série. Thompson, Boucher, Pelley a ani další nájezdoví exekutoři nepropálili brankáře, rozhodnutí totiž měl na svědomí úplně jiný hráč. Tečku za utkáním udělal Kevin Lynch z Crunch, jehož výpal přinesl na konto hostů bonusový bod. Z pohledu Albany jde rozhodně o zklamání, protože možnosti k rozhodujícímu zásahu na hokejce několikrát měli.

Sestava Albany: Wedgewood (Clermont) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, McPherson, Keenan – Boucher, McKlevie, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac, Carrier

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com