Peklo / Binghamton Devils / Albany Devils zažili bodově bohatý týden

Albany Devils zažili bodově bohatý týden

Minulý týden v pátek podlehla farma New Jersey jasným výsledkem 0:4 celku Hershey Bears. Od tohohle okamžiku však nastala změna a v následujících 5 utkáních připutovalo na ďábelské konto hned 7 bodů, což se dá považovat během momentálního rozložení sil za kvalitní výsledek.

Albany Devils – Bridgeport Sound Tigers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Wohlberg (Thompson, K. Zajac), 23. Whitney (Thompson, Sislo), 59. Matteau (Pelley, Sislo) – 5. Mouillierat (Collberg)

Devils doma proti Bridgeportu dlouho drželi krok a nejen, že likvidovali soupeřovy možnosti, ale i oni samotní se vypravovali do vod útočného pásma, kde prověřovali pozornost gólmana Poulina. Ani jeden z týmů neměl vyloženě navrch. Jedním z rozhodujících okamžiků byla nejspíše trefa Whitneyho z úvodu 2. části, kterou zaznamenal ostrostřelec oblékající červenobílý dres během přesilové hry. Obraz hry byl podobný i po této události, šance střídala šanci a velký kus práce odváděli i gólmani. Díky dobré práci obránců dotáhlo Albany zápas do vítězného konce.

Springfield Falcons – Albany Devils 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 33. Madaisky (Rychel, Anderson), 41. Rychel (Tyrell, Adam) – 21. Sislo (McPherson, D. Zajac)

Skvělou defenzivou se farma prezentovala i na ledě springfieldských Falcons. Na druhou stranu je potřeba dodat, že vázla útočná složka, přestože bylo brankoviště domácích v jednom ohni. Kvantum ďábelských ran a příležitostí nemohlo nechat obranu Falcons klidnou, ovšem brankářova klidná mysl a neschopnost Albany správně zakončit odvedly svůj znatelný kus práce. Postupem času se karta začínala obracet, hosté ztratili těsný náskok z prvních sekund střetnutí a závěrečnou periodu už opanovali hokejisté domácího celku.

Albany Devils – Springfield Falcons 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 60. Thompson (Faust, Scarlett), 64. Kelly (Matteau, D. Zajac) – 37. Rychel (St. Denis, Chaput)

Zápas byl ofenzivně laděný a obrany na obou pólech ledové plochy musely odvracet řadu akcí. Své úkoly zvládaly defenzivní dvojice plnit bez chyb, hlavně jejich zásluhou bylo skóre dlouho nulové. Občas se Springfield ujal dominantní role a tvořil si územní převahu, z čehož nakonec vykrystalizovala vedoucí branka. V poslední dvacetiminutovce Albany zabralo a dávalo Falcons znát ďábelskou sílu, avšak brankář Forsberg působil jako cihlová zeď. Až 57 vteřin před koncem základní hrací doby Devils srovnali gólový účet a ani v prodloužení nehráli zle. Právě ještě v nastaveném čase rozhodl Kelly a dokonal heroický obrat.

Lehigh Valley Phantoms – Albany Devils 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky: 27. Cousins (Lauridsen, Gordon), 52. Gordon (Comrie, Cousins) – 46. Pelley (Matteau, Kelly), 51. Thompson (Scarlett, Clemmensen), 54. Matteau (Wohlberg, Helgeson)

Dění na hrací ploše občas připomínalo spíše bitevní pole než hrací plochu, neboť se na obou stranách často vylučovalo. První periodu opanovali domácí, jenže i přes velký nápor, který se jim povedlo vyvinout, nakonec neoslavili gólový úspěch. Ve 2. třetině střel razantně přibylo a Albany vyslalo neuvěřitelných 19 ran. Ani tahle skutečnost hostům nestačila, naopak se do brejku dostali Phantoms a vedli. Pravá přestřelka se strhla až v uzavírací dvacetiminutovce. Ďáblové solidní útočnou hrou převrátili vedení ve svůj prospěch, ale mužstvo Lehigh Valley se nevzdalo a smazalo náskok. Následný gól Matteaua v přesilovce rozhodl o 2 bodech pro hostující partu.

Hershey Bears – Albany Devils 5:4p (3:2, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 1. Wellman (J. O’Brien, Landry), 4. Kundrátek (Schilling, Wellman), 18. Galiev (Conner), 30. Conner (Galiev, Carrick), 64. Galiev (Carrick, Conner) – 9. Matteau (Burlon, Thomson), 13. Scarlett, 28. D. Zajac (Scarlett, Matteau), 32. Boucher (Scarlett, Sislo)

Vstup do zápasového rytmu vyšel o mnoho lépe domácím Medvědům, kteří se ujali vedení po gólu v desáté vteřině. Hosté prohrávali dokonce i o 2 branky, ovšem skvělým způsobem se vrátili do duelu a i když po 20 minutách ztráceli na Hershey 1 přesnou trefu, mohli hrát s větším klidem na hokejkách. Druhá třetina se nesla v duchu velmi častých vyloučení a řada hráčů z obou družstev musela po hromadné potyčce usednout na trestnou lavici. Přesto se našlo místo i pro útočné choutky, Devils předvedli pohledný výkon v útočné části hřiště a smazali ztrátu na Bears. Mezi 41. a 60. minutou brankáři ani jednou nezaváhali a poslali tak utkání do prodloužení. V něm se snažili o zasazení smrtící rány hokejisté ďábelské rezervy, avšak byl to domácí Galiev, kdo ukončil měření sil.

Tým Albany si tak pojistil umístění na 4. příčce Severovýchodní divize a na poslední Sound Tigers z Bridgeportu má aktuálně náskok 3 bodů. Boj o play-off je ve Východní konferenci hodně nabitý a Devils mají to štěstí, že jejich 44 bodů v tuhle chvíli stačí aspoň na 8. postupovou pozici. Hned za farmou New Jersey jsou totiž další 3 celky, jenž se sápou po možnosti startu ve vyřazovacích bojích.

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

Nathan Bastian je pripravený na ďalšiu sezónu medzi profesionálmi. Dostane šancu v prvom tíme Devils?

Ak by sme sa pozreli na prvú sezónu Nathana Bastiana medzi profesionálmi pomocou základných (a rozšírených) čísel, tak by prevládalo viac sklamanie ako radosť z jeho výkonov v drese Binghamtonu. Čísla ale nikdy nepovedia celý príbeh. Prechod z juniorského hokeja do seniorského nie je v žiadnom prípade jednoduchý (ak nie ste Connor McDavid), ale aj …